Archiv

Aktuální zprávy
ne 25.3.2007

Hodnocení hráčů v sezóně 2006/2007

Stejně jako loni, i po letošní sezóně trenér píseckého A týmu ohodnotil své svěřence. Jan Rybáček je v první řadě spokojen s přístupem mužstva, k němuž se připojil před Vánoci. „Kluci byli perfektní. Neměl jsem s nimi žádný problém,“ pochvaluje si. A co do složení kádru? „Máme výtečnou brankářskou dvojici, nerad bych o ni přišel,“ tvrdí. „V poli máme několik hráčů, kteří to odtáhli, když bylo potřeba,“ těší jej také. Přesto by se mu pro příští ročník hodily nějaké posily. Už jen proto, že mladý rakeťák Holec jistojistě opouští svůj mateřský klub.

Rozhovory
čt 15.2.2007

Michal Kozma otevřel novou hokejovou kapitolu

„Opravdu jako vítr se prohnal píseckou defenzívou Kozma, objel branku a protože byl Kubiš vyjetý u druhé tyče, zastavila střelu Kozmy až síť písecké svatyně.“ Psalo se 13. září 2006, začátek sezóny, zápas Písek – Strakonice a redaktor Pavel Kouba obdivně popisoval akci jednoho z bývalých strakonických hráčů – Michala Kozmy. Michal totiž už dnes Strakonicím nepatří. Již čtrnáct dní trénuje s Pískem a v zápase proti Vajgaru poprvé naskočil do hry. Za Písek. Návrat domů po dlouhých pěti letech.

Rozhovory
pá 6.1.2006

Milan Rambous říká: Jsem písecký patriot!

27. prosince proletěla druhou ligou zpráva, že na strakonické lavičce končí z vlastní iniciativy Milan Rambous, jinak mimo jiné dlouholetý hráč, trenér a sportovní manžer píseckého hokeje. Jako hlavní důvod uvedl časové zaneprázdnění, které je v jeho povolání středoškolského učitele přece jen pochopitelné. A právě o ukončeném angažmá, o vyhlídkách hokejového Písku i o jeho vlastní budoucnosti jsme si povídali v následujícím rozhovoru…

Rozhovory
po 5.9.2005

Soupeři zatím podle našich not neskáčou!

K zápasu s Pelhřimovem se vrací kouč domácích Miroslav Šperl. Bohužel ne všechny jeho zprávy byly příznivé. Asi ta nejbolestnější – Milan Bláha má spoustu nabídek ze zahraničních klubů a možnost, že by tuto sezónu nastupoval za Písek se snižuje. Také další útočník, který měl Písek táhnout, se v modrožlutých dresech pravděpodobně objevovat nebude - Milan Kozma dal bohužel přednost zaměstnání....

Preview k zápasu
po 15.8.2005

Písek čeká třetí přípravný zápas, soupeřem bude Milevsko

Hokejisté IHC Písek zatím čekají v přípravných zápasech na vítězství. Zatím nastoupili ke dvěma zápasům v Benátkách a Táboře, v obou těsně prohráli. Dotřetice budou pokoušet štěstí proti celku ZVVZ Milevsko. Oba týmy spolu hodně spolupracují, navzájem si půjčují hráče. Milevsku patří například Ondřej Pošmourný Milevsku zase třeba Daniel Jungbauer. Loni v Milevsku nastupovali také Michal Kozma a Jan Maroušek, kteří nyní působí v Písku. Pro Milevsko je zápas v Písku prvním přípravným zápasem na nadcházející sezónu, na ledě jsou Milevští od 1. srpna. Utkání začíná v 18 hodin.

Aktuální zprávy
so 30.7.2005

A-tým dostal posily i novou výstroj, vrací se Šmátrala!

„Já myslím, že atmosféra v týmu během přípravy je dobrá, parta funguje a tmelí se dohromady,“ prohlásil hned na úvod našeho rozhovoru na adresu dosavadního průběhu přípravy jeden z trenérů druholigového IHC Písek Karel Slabý. Spokojen je i s konkurencí v týmu, vždyť se svým kolegou Šperlem by měli na pondělním tréninku kočírovat kompletním pěti pětkám. „A to nepočítám hráče kempu v čele se Zbyňkem Hrdelem, kteří s námi trénují,“ říká k mumraji na píseckém ledě zkušený lodivod, který nám také prozradil několik novinek z dění v týmu mužů.

Rozhovory
ne 19.6.2005

Novinky z přípravy A mužstva

Pomalu se uzavírá “neledová“ část letní přípravy. Trenéři Šperl a Slabý měli k dispozici 18 hráčů, s kterými počítají do kádru pro příští sezónu. Jaký je to vlastně tým? Když trenér Šperl hovoří o soupisce, kterou se podařilo vytvořit, je spíše spokojen. Daleko víc Písečáků, daleko víc patriotů, daleko víc bojovníků než v týmu před rokem. Mužstvo se pomalu chystá na led, úvodní část letní přípravy končí. „Po loňské nepovedené sezoně se tým připravuje o to svědomitěji,“ ujistil trenér Miroslav Šperl.

Od fanoušků pro fanoušky
st 1.6.2005

Ohlédnutí: Kozma, Pošmourný a Kousal v Milevsku

Náš web pomalu navazuje kontakty s weby ostatních druholigových týmů. Jedním s hlavních soupeřů a největší derby budou v nýsledující sezóně s klubem HC ZVVZ Milevsko. Loni tento tým s Pískem spolupracoval, čehož důkazem byl i start tří hráčů v píseckém i milevském dresu. O výkonech Michala Kozmy, Ondřeje Pošmourného a Romana Kousala v minulé sezóně za Milevsko píše redaktor www.sweb.cz/hcmilevsko Radek Kolín.

Rozhovory
st 4.5.2005

Písecký kádr? Návrat starých známých

Pavel Hejl. Luboš Pindiak. Marek Vokatý. Vladislav Kubeš. To jsou jména několika staronových tváří, které se zapojí do přípravy píseckého týmu. Ten je překopán od základů, a tak obnovená dvojice zkušených trenérů Šperl - Slabý, která stála u kormidla Písku naposledy před dvěma lety, začíná úplně od píky. Do mužstva hodlají společně zapracovat několik juniorů, spoustu navrátilců z týmů druhé ligy i hráče, kteří byli loni u sestupu. Nebudou to mít po krutém pádu z 1. ligy v žádném případě snadné, spolu s nově poskládaným mužstvem se hlavně budou snažit o větší přízeň píseckého hokejového publika. Písek touží dokázat, že do druhé ligy nepatří, boj o ztracenou první ligu začíná! O kádru mluví Miroslav Šperl.

Preview k zápasu
po 6.9.2004

Na úvod přijede favorit z Boleslavi

Všichni netrpěliví fanoušci se konečně dočkají. Ve středu 8. září totiž vstoupí hokejisté Písku do další prvoligové sezóny. Na rozjezd to však nebudou mít vůbec lehké - v Písku se představí jeden z favoritů. Tým BK Mladá Boleslav patří podle odborníků spolu s Českými Budějovicemi, Ústí nad Labem, Chomutovem a Berounem k největším favoritům letošní 1. ligy. Na úvod opravdu ostrý start. Za Mladou Boleslav letos bude nastupovat loňský nejlepší střelec a nejproduktivnější hokejista Písku - David Nedorost. Písečtí fanoušci se tedy mohou na co těšit. Utkání začíná v 17.30, přijďte hokejisty povzbudit, budou to jistě potřebovat.

Aktuální zprávy
ne 11.7.2004

Hokejisté mají nyní po náročné přípravě zasloužený oddech

Snad pro každého hokejistu nepopulární část sezony - letní příprava, začala "A" mužstvu IHC Písek 3. května a skončila 2. července. Byla rozdělena na dva čtyřtýdenní bloky, mezi které bylo vloženo krátké volno. V pátek 2. července se hráči rozjeli na dovolenou nabrat nové síly do další části sezony. Znovu se svěřenci trenérů Mazance a Baďoučka sejdou 26. července, kdy také poprvé vyjedou na ledovou plochu. V článku si přečtěte zajímavosti zpracované vedoucím mužstva Otakarem Potůčkem.

Rozhovory
ne 16.5.2004

Střelce máme, dalším ale dveře nezavíráme!

V rozhovoru s hlavním koučem prvoligového A-týmu a současně i novým sportovním manažerem IHC Písek Milanem Mazancem jsme se zaměřili na to, jakými změnami soupiska mužů prošla a stále ještě prochází. Místy rozhovor doplnil svými postřehy i Mazancův asistent Václav Baďouček, který byl rozhovoru také přítomen a nezřídka se svým kolegou dokazoval, že to není jen stejný provaz, za nějž oba momentálně táhnou, ale i stejný způsob hokejového myšlení a humoru, co oba dva trenéry spojuje.

Rozhovory
po 3.5.2004

Třetího května zahájil Písek letní přípravu!

Skončily prázdniny, definitivně se uzavřela jedna sezóna a zároveň začala příprava na tu další. S jakými plány vstupují do sezóny celky mužů i mládeže a kdo se bude o chod klubu starat v kanceláři, jsme hovořili s předsedou klubu, sekretářem a trenérem v jedné osobě Bedřichem Malým. „Letní příprava A-týmu, juniorů i dorostu začíná dnes a končí druhého července, pak by měla následovat třítýdenní pauza a na konci července začne příprava na ledě…,“ narýsoval hned předseda plány píseckých celků do budoucna.

Aktuální zprávy
út 12.8.2003

Derby v Milevsku okoření start řady přeběhlíků

12. srpna večer od 18:00 hodin odehrají hokejisté IHC Písek další přípravné utkání, tentokrát proti druholigovému Milevsku. I tentokrát se představí na ledě svého soupeře, pro něhož to bude zápasová premiéra nastávající sezóny.Utkání bude mít určitě náboj, vždyť hráči obou celků budou bojovat nejen o své místo v sestavě, ale i o zdolání souseda v rámci okresu. Na obou stranách navíc nastoupí hráči, kteří již oblékali písecký i milevský dres, jsou to například Milan Kořánek, Michal Kozma a další. Ze zápasu vám přinese původní zpravodajství redaktor Ladislav Burget.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy