Ohlédnutí: Kozma, Pošmourný a Kousal v Milevsku

Náš web pomalu navazuje kontakty s weby ostatních druholigových týmů. Jedním s hlavních soupeřů a největší derby budou v nýsledující sezóně s klubem HC ZVVZ Milevsko. Loni tento tým s Pískem spolupracoval, čehož důkazem byl i start tří hráčů v píseckém i milevském dresu. O výkonech Michala Kozmy, Ondřeje Pošmourného a Romana Kousala v minulé sezóně za Milevsko píše redaktor www.sweb.cz/hcmilevsko Radek Kolín.

Ondřej Pošmourný


Tak u Ondřeje se hodnotí opravdu těžko. Odehrál za Milevsko pouze necelé tři zápasy. V nich si nepřipsal ani jeden bod do kanadského bodování a naopak nabral 3 mínusové body v hodnocení +/-. V Milevsku ani skoro netrénoval a tak bylo pro něj asi dost těžké zařadit se systému hry. Navíc se potýkal se zdravotními problémy. Ale kdyby mohl za Milevsko více hrát, byl by dle mého názoru velmi platným hráčem.

Michal Kozma


Tak to byla výrazná posila. Už za Milevsko hrál v předchozí sezóně, kdy ale trochu zaostal za očekáváním. Zato letos hodně pomohl. Poprvé za Milevsko nastoupil sice až ve 22. kole, do konce základní a nadstavbové části pak odehrál 13 zápasů ,ve kterých si připsal 14 bodů (9 gólů + 5 asistencí) a +6 bodů v +/-. V play-off se trochu střelecky trápil, když několikrát nedokázal trefit prázdnou branku, ale přesto si v pěti zápasech připsal 3 body (1+2). V Milevsku hrál na levém křídle a svým příchodem výrazně zvedl hru a produktivitu druhé útočné řady. Měl velký podíl na vzestupu Milevska až na konečné 5.místo v tabulce.

Roman Kousal

Odchytal za Milevsko 6 zápasů s bilancí 3 výhry a 3 prohry. V nich obdržel 17 gólů, což představuje průměr 2,8 na zápas a úspěšnost 91,8%. Z těch šesti zápasů mu příliš nevyšel pouze jeden. Jinak v ostatních si vedl poměrně dobře a v zápase se Žďárem udržel dokonce čisté konto. Přišel v době, kdy se Milevsko potýkalo kvůli zranění s nedostatkem brankařů a tudíž bylo i ve výsledkové krizi, byl proto výraznou pomocí. Prezentoval se velmi dobrou hrou holí. Bohužel byl u nás jen na krátkodobém hostování z Třebíče a i když byl ze strany Milevska zájem o prodloužení hostování, nakonec byl odeslán zpátky do Písku.

První dva hráči by měli v této sezóně hájit barvy Písku.

Generální podporovatel

Partneři ligy