Archiv

Preview k zápasu
so 7.1.2012

První domácí zápas v novém roce, v Písku se v sobotu představí Benátky nad Jizerou

V sobotu v podvečer se opět rozduní mantinely písecké Komterm Arény. Domácí hráči se střetnou v 17:30 s aktuálně pátými Benátkami nad Jizerou

so 19.11.2011

Písecké mužstvo se chystá k Jizeře, políčí na dravou štiku první ligy?

Po nesmírně cenném pětibodovém zisku v domácích zápasech s Třebíčí a Šumperkem se chystají písečtí hokejisté k další bitvě na cizím ledě. Cílem jejich sobotní výpravy se stane stadionek Benátek nad Jizerou. Utkání startuje v 17:00.

po 10.10.2011

Do Písku přijedou v pondělí rozjeté Benátky nad Jizerou

Nabitý program první hokejové ligy postavil před písecký tým už na pondělí další náročnou překážku. V domácím prostředí si to od 18 hodin rozdají s mužstvem Benátek nad Jizerou.

po 7.2.2011

Za nadstavbou udělá tlustou čáru zápas s Benátkami

Pondělní kolo definitivně uzavře nadstavbovou část první hokejové ligy. Písek se v rámci 44. kola střetne s týmem HC Benátky nad Jizerou. Soupeř ze středních Čech bojuje o co nejlepší pozici pro předkolo play-off a o motivaci má postaráno. Domácím pondělní zápas může posloužil jako další z přípravných na baráž. Kdo v podvečerním utkání uspěje? Sledujte samotný duel, jehož začátek je naplánován na tradičních 18:00.

pá 14.1.2011

V sobotu na farmu libereckých Tygrů

Sobotní utkání odehrají hokejisté Písku na ledě aktuálně jedenáctého celku prvoligové tabulky. Benáteckým se v posledních zápasech dařilo, také Písek by si však po bodovém půstu rád spravil chuť. Jak sobotní souboj dopadne, to napoví podvečerní zápas u Jizery, který začíná v 17 hodin.

so 4.12.2010

V sobotu o důležité body proti Benátkám

Náročný týden, kdy byla na programu hned tři soutěžní kola, se pomalu ale jistě chýlí ke konci. V pondělí Písek rozstřílel Znojmo, ve středu prohrál na ledě Dukly a třetí a zároveň závěrečnou prověrkou tohoto týdne bude pro Písecké středočeský tým HC Benátky nad Jizerou. Pohled na tabulku jasně dokazuje, jak důležitý sobotní zápas pro oba týmy bude. Podaří se Písku podruhé v sezoně proti Benátkám naplno bodovat? Na podobné dotazy odpoví podvečerní zápas, jehož začátek je naplánován na 17:30.

pá 15.10.2010

Další zápas čeká písecký tým v Benátkách nad Jizerou

Ještě než se Písek v rámci jihočeckého derby střetne na vlastním ledě s Táborem, vyrazí k souboji o velmi důležité body do Benátek nad Jizerou. Sobotní zápas postaví proti sobě celky, kterým se záčátek soutěže příliš nevydařil. Ani jeden z týmů se tak nemá před sobotním duelem nač šetřit a očekávat se dá tuhý boj. Zápas v Benátkách startuje v sobotu v 17 hodin a pokud se na něj sami nevypravíte, připraven bude také klasický online přenos.

so 10.10.2009

O další body se písečtí hokejisté poperou v hlavním městě na Kobře

V sobotním utkání zamíří naši hokejisté do Prahy, tamější klub Kobra se zatím drzí na solidní páté pozici. Jihočeši se s tímto soupeřem naposledy střetnuli v rámci 37. kola 7.3.2009 na vlastním ledě. Všechny tři body zůstali u řeky Otavy, když si písečtí připsali výhru 3:0 (po třetinách: 0:0, 1:0, 2:0), tehdy se o branky postarali Bláha, který zaznamenal hned dvě trefy a Kica. Favoritem pro tento zápas je jasný, naši totiž ještě neochutnali hořkost porážky, ovšem podcenit Kobru by se nemuselo vyplatit. Úvodní buly je naplánováno na 18. hodinu.

Rozhovory
st 29.7.2009

"Doufám, že další sezóna bude pro Písek podstatně delší," věří Rudolf Suchánek

A je to tady! Tým IHC KOMTERM Písek odstartoval pondělním dnem závěrečnou část přípravy, během které tým od Otavy prověří celkem pět soupeřů. Aktuální soupiska Jihočechů čítá čtyřiadvacet hráčů včetně dvou gólmanů. „Pro mě bude teď hlavní, abych hráče pořádně poznal,“ objasňuje trenér, pro kterého je Písek novou štací. „Písku loni sezóna skončila velice brzy a hráči tak na ledě nebyli delší dobu. Věřím ale, že se s tím poperou a na led si zas rychle přivyknou,“ dodává Rudolf Suchánek, který v uplynulé sezóně dovedl Milevsko až před bránu první ligy.

Aktuální zprávy
st 20.5.2009

Písek odstartoval letní přípravu, u Otavy se připravuje hojný počet hráčů

Pondělním dnem odstartovala hlavnímu mužstvu IHC KOMTERM Písek letní část přípravy na nadcházející druholigovou sezónu 2009/2010. Mezi hráči nepříliš oblíbené období bude dlouhé šest týdnů, poté se písecký tým ještě jednou na měsíc rozejde, aby poslední červencový týden zamířil na led. I když se objevují jména, která dále nebudou v Písku pokračovat, kádr by neměl od loňska doznat výraznějších změn. Naopak bude doplněn a mužstvo, které loni patřilo v druhé lize k nejlepším, už nyní posílilo pět hráčů, jejž loni nastupovali v dresu Milevska. Na další podrobnosti odpovídal sportovní manažer klubu ing. Pavel Horažďovský.

so 7.3.2009

Písečtí splnili povinnost a po právu berou další body!

Písecké mužstvo se v posledním domácím střetnutí v základní části potkalo s pražskou Kobrou. Zřejmě každý si v souvislosti s tímto soupeřem vybaví překvapivou ztrátu z osmnáctého kola, kdy Písečtí odjížděli z Prahy s pouhým bodem. Utkání na ledě lídra už ale žádná další překvapení nepřinesla. Caldrovi svěřenci se sice dlouhou dobu nemohli brankově prosadit, krátce po polovině však poslal favorita do vedení kapitán Milan Bláha. Stejný hráč se objevil tváří v tvář Kalčíkovi ještě jednou a když byl i v pětapadesáté minutě úspěšný, o vítězi bylo prakticky rozhodnuto. Na konečném výsledku 3:0 se podílel jednou brankou i Petr Kica. Posílená Kobra se v utkání nedokázala prosadit a ve druhém vzájemném utkání neukořistila ani bod.

Ohlasy k zápasu
ne 1.3.2009

Hlavně, že jsme konečně před Milevskem a druzí, libuje si Josef Slavík

Sobotní střetnutí Písku a Rokycan přineslo očekávanou výhru domácích. Z předvedeného výkonu už ale měli Písečtí menší radost. „V hlavě jsme měli, že hrajeme se slabým soupeřem a zbytečně jsme puk tahali do individuálních akcí,“ vrací se do zápasu autor jedné trefy Písku, Josef Slavík. „Naštěstí jsme si potom uvědomili, že tudy cesta nepovede a začali jsme hrát jako tým.“ Utkání zhodnotil při svých ohlasech i kapitán Rokycan, Martin Kovářík. „Bylo to takové neurovnané utkání. Myslím, že ani domácím se ten zápas příliš nevyvedl a na podobné výkony by Písečtí mohli v play – off doplatit. Zřejmě to ale také bylo, že hráli proti nám. Tahouni ligy můžou mít se slabšími mužstvy problémy.“

so 28.2.2009

Perfektní Kica, pátá výhra v řadě a druhá příčka v tabulce!

Už před utkáním pohled na tabulku stavil do pozice favorita domácí tým. Že ale Písečtí půjdou do vedení tak bleskově, to zřejmě nikdo nečekal. Po dvaatřiceti vteřinách totiž poprvé překonal Mitáčka Kica a Písek rychle vedl. Během úvodních dvaceti minut zaznamenali domácí hráči ještě další dvě branky a po první třetině vedli o lichotivé tři góly. V prostřední třetině se hra urovnala a výrazněji odskočit se Jihočechům podařilo opět během třetí dvacetiminutovky, kdy ještě necelých šest minut před koncem Caldrův výběr vedl o pět branek. Na konečné výhře 7:3 se nejvýrazněji podílel Petr Kica, který dvě branky vstřelil a na dalších dvou se podílel asistencí. Písečtí tak popáté za sebou naplno bodovali a díky lepšímu skóre vystřídali na druhém místě Milevsko.

ne 8.2.2009

Milan Bláha si pochvalovat týmový výkon, Michal Nedvídek chtěl v Písku vyhrát

Sobotní utkání mezi Pískem a českolipskými Predátory přineslo několik nevšedností. Tou hlavní byl abnormální počet vyloučených hráčů, kdy nezůstalo jen u dvouminutových trestů. Sudí Lacina odmítal jakékoliv diskuse a mimo menších trestů rozdával i osobní desetiminutové, přičemž dva hráče hostů poslal předčasně do kabin. Ještě osm minut před koncem Písečtí vedli o tři branky a také z této jasné záležitosti se vyklubalo pěkné drama. Predátoři nic nevzdali a dotáhli se na rozdíl jedné branky. Poslední minuty ale utíkaly pro hosty příliš rychlým tempem a hostům nezbývalo nic jiného, než odvolat Michala Nedvídka z branky. Ranou do prázdné klece rozhodl o tom, že zůstanou všechny body u Otavy kapitán Milan Bláha.

ne 1.2.2009

Písek posílí hlavně o vlastní odchovance

K poslednímu lednovému dni skončil přestupní termín, tedy doba, během níž šlo kádry mužstev rozšiřovat o nová jména. Současný stav soupisek tedy už nelze do konce sezony měnit, všechna jednání o doplňování mužstev napříč třemi nejvyššími hokejovými soutěžemi jsou ukončena. V rozhovoru se sportovním manažerem IHC KOMTERM Písek Pavlem Horažďovským přinášíme výsledky lednových jednání, tedy jakých změn dozná písecké mužstvo před vyvrcholením sezony.