”Doufám, že další sezóna bude pro Písek podstatně delší,” věří Rudolf Suchánek

A je to tady! Tým IHC KOMTERM Písek odstartoval pondělním dnem závěrečnou část přípravy, během které tým od Otavy prověří celkem pět soupeřů. Aktuální soupiska Jihočechů čítá čtyřiadvacet hráčů včetně dvou gólmanů. „Pro mě bude teď hlavní, abych hráče pořádně poznal,“ objasňuje trenér, pro kterého je Písek novou štací. „Písku loni sezóna skončila velice brzy a hráči tak na ledě nebyli delší dobu. Věřím ale, že se s tím poperou a na led si zas rychle přivyknou,“ dodává Rudolf Suchánek, který v uplynulé sezóně dovedl Milevsko až před bránu první ligy.

Suchá tréninková část je v tuto chvíli již dávnou minulostí. Hokejisté IHC KOMTERM vyjeli pondělním dnem na led a zahájili tak závěrečnou fázi přípravy před nadcházející sezónou. „Popravdě jsem si volna příliš neužil,“ krčí na úvod rameny hlavní lodivod sestavující se písecké posádky. „Trápí mě problémy s průduškami, takže jsem bral nějaká antibiotika. Bohužel mě tyto potíže zatím doprovází i nadále, tak doufám, že se z toho brzy dostanu.“


Brankáři: Michal Pinkas, Tomáš Klestil.

Obránci: Tomáš Burkoň, Jiří Svoboda, Vladimír Kalečík, Pavel Procházka, Lukáš Bílek, David Mazanec, Robert Procházka, Martin Všetečka, Ondřej Žlůva.

Útočníci: David Míka, Tomáš Květoň, Radek Hovora, Karel Mošovský, Vladimír Novák, Milan Bláha, Ondřej Gába, Miroslav Hájek, Ondřej Ježek, Jakub Bican, Rudolf Suchánek ml., Jiří Vondřich, Petr Šulčík.

Složení mužstva IHC KOMTERM Písek v červenci během prvního týdne přípravy na ledě, sezóna 2009 – 2010
V letní části přípravy se někteří hráči připravovali individuálně, jiní zas s kluby, které jim byly poblíž. Na první trénink však dorazili kromě Nováka všichni hráči a Rudolf Suchánek se tak prvně sešel se svým novým týmem takřka v kompletním složení. „Já se s hráči zatím spíše poznávám. Teď bude určitě záležet na přístupu, podle toho se do toho tradičního režimu hráči dostanou. V Písku skončila loňská sezóna velmi brzy, tak to bude možná trochu složitější, ale uvidíme, jak se s tím sami hráči poperou,“ pokračuje. „Věřím tomu, že příští rok to bude daleko lepší a sezóna bude pro náš tým podstatně delší.“

Písečtí tak po krátké odmlce opět polykají tréninkové dávky zkušeného trenéra. První zpestření přinese až následující týden, kdy IHC KOMTERM poprvé zkříží hokejky s prvoligovým nováčkem z Tábora. „Budeme trénovat od pondělí do pátku a než nám začne sezóna, máme naplánováno osm přípravných zápasů,“ objasňuje bývalý českobudějovický obránce s reprezentačními zkušenostmi. „Také bych chtěl, abychom kromě ledu zařadili do programu posilovnu a další procvičování dolních končetin,“ dává na vědomí, co druholigový kádr v následujících dnech čeká.

Tým, který loni patřil bezesporu k nejlepším ve druhé lize půjde do dalšího ročníku značně posílen. Písecký fanoušek se tak může těšit na parádní kličky Tomáše Květoně, ostrý projektil Roberta Procházky nebo krásná zakončení v podání Petra Šulčíka. „Teď tady máme hráčů dost. Všem chceme dát v přípravě šanci a uvidíme, jak se kádr stabilizuje.“

Rudolf Suchánek během prvního tréninku na ledě

Jedno je ale jisté. Takové složení, ve kterém se kádr nachází nyní, se v průběhu přípravného období ještě bude proměňovat. „Tak po čtrnácti dnech až třech týdnech bych chtěl mít o kádru definitivně jasno. Ještě také budeme čekat, jestli se Kica se Slavíkem udrží v benáteckém kádru a nevrátí se zpátky. Těchto hráčů jako odchovancům bychom chtěli nechat zpátky domů otevřená vrátka, tak uvidíme, jak se celá záležitost kolem těchto hráčů vyvine,“ počítá s možných návratem dvou forvardů, kteří v píseckém dresu v loňské sezóně nastupovali.

Hned od samého začátku přípravy na ledě je tým rozdělen do čtyřech různých formací. Podle Rudolfa Suchánka je toto barevné rozlišení prvním náznakem možného složení jednotlivých pětek. „Samozřejmě to není definitivního, ale určitá kostra v tom je. Nějaké představy máme, ale uvidíme, jak si hráči budou rozumět,“ rozuzluje. Jistě důležitým pozitivem je i fakt, že nikoho z hráčů nezužuje žádné zranění. „V tuto chvíli jsou všichni zcela v pořádku,“ potvrzuje nový kouč píseckého týmu závěrem.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy