Milan Bláha si pochvalovat týmový výkon, Michal Nedvídek chtěl v Písku vyhrát

Sobotní utkání mezi Pískem a českolipskými Predátory přineslo několik nevšedností. Tou hlavní byl abnormální počet vyloučených hráčů, kdy nezůstalo jen u dvouminutových trestů. Sudí Lacina odmítal jakékoliv diskuse a mimo menších trestů rozdával i osobní desetiminutové, přičemž dva hráče hostů poslal předčasně do kabin. Ještě osm minut před koncem Písečtí vedli o tři branky a také z této jasné záležitosti se vyklubalo pěkné drama. Predátoři nic nevzdali a dotáhli se na rozdíl jedné branky. Poslední minuty ale utíkaly pro hosty příliš rychlým tempem a hostům nezbývalo nic jiného, než odvolat Michala Nedvídka z branky. Ranou do prázdné klece rozhodl o tom, že zůstanou všechny body u Otavy kapitán Milan Bláha.
Kapitán Bláha měl na konci radost ze tří bodů. Evidentně méně spokojený už byl s výkonem hlavního rozhodčího. Arbitr Lacina totiž rozdal v sobotním utkání pětadvacet dvouminutových trestů, dva desetiminutové a dva tresty do konce utkání. „Těžko se k tomuhle něco říká ale myslím, že to hodně narušilo jinak kvalitní hru,“ mrzí jednu z hlavních zbraní píseckého útoku. Za velmi povedené ale považuje vystoupení Michala Pinkase. „Dostává nyní důvěru a rozhodně ukazuje, že je jednička. Určitě je také dobře, že teď stabilně chytá, protože Filip Kubiš brzy odjede,“ dává na vědomí akci, při které se v následujícím období zúčastní gólman Písku univerzitního šampionátu v Číně.

Česká Lípa stihla do konce přestupního termínu výrazně posílit a v Písku se Predátoři představili ve velmi silném složení. Tříbodový zisk tak může těšit dvojnásob. „My máme relativně mladý tým a před zápasem jsem hráčům říkal, aby nekoukali soupeři na puk. Zkušené hráče, kteří jsou známí, doplnili o hráče mladší a opravdu přijeli s velmi kvalitním kádrem,“ všímá si Bláha kvalit sobotního soupeře Písku a pokračuje: „Bylo vidět, že pokud je pustíme do šance, jsou schopni to potrestal.“ A skutečně. Peckův tým v Písku prohrával již o tři branky. Nesložil se ale a šlapal dál, přičemž se dostal na dostřel. „Byl to zápas podobný duelům play – off. Nasazení obou týmů bylo obrovské a je jen škoda, že to bylo tak nabourané častým vylučováním.“

I přes výhru ale zkušený útočník dobře ví, že Písečtí musí pracovat dál. „Pokud chceme dojít co nejdál a bojovat o postup, musíme se nadále v určitých fázích zlepšovat,“ dobře ví. Produktivní útočník si také proti Lípě připsal dva kanadské body. Nejprve asistoval u třetí branky Křížovi a poté se stal autorem rozhodující trefy utkání, kdy zavezl puk do prázdné branky. „Nějak se to tam ke mně odrazilo od Radka Hovory, já zatáhnul puk do pásma a ta střela naštěstí zapadla do brány,“ vrací se za důležitým gólem, po kterém se vrátil Nedvídek do klece a bylo dobojováno. Petr Kica již nastoupil proti Nymburku a při utkání s českolipskými Predátory tým svěřence Caldra využil dalšího hráče, který oprávněně může v Písku do konce sezóny nastupovat. Odchovanec píseckého hokeje Jan Bíza, jenž je nejproduktivnějším hráčem litvínovských juniorů, při své premiéře mezi seniory rozhodně nezklamal. „I když se těsně před zápasem trochu změnilo postavení hráčů ve formaci, bylo vidět, že nám to problém nedělalo. Je jen škoda, že nedal gól, ke konci měl na hokejce pěknou šanci. Určitě ale odehrál dobré utkání,“ chválí na adresu šikovného útočníka.

Důležitost třech bodů je na první pohled znát i při pohledu na tabulku. Jakákoliv ztráta by totiž mohla písecký tým nebezpečně přiblížit níže postaveným sousedům v tabulce. A naopak tři body zaručily Jihočechům stálý kontakt s týmy z předních míst. „Je pravda, že jsme mysleli, že vysoká výhra proti Mělníku nás dostane z nejhoršího. Pak ale přišla prohra v Nymburce a s ní zklamání,“ vrací se do předposledního kola. „Musíme se vyvarovat zbytečných a hrát pokud možno jako proti Lípě. Hráli jsme jako tým a ukázali, proč patříme do horního patra tabulky,“ uzavírá.

Talentovaný gólman si extraligu vyzkoušel v dresu libereckých Tygrů

V sobotním utkání patřil bezesporu k nejlepším. Oponent Pinkase Michal Nedvídek sice obdržel v Písku čtyři branky, několikrát se ale blýskl skvělým zákrokem. K tomu, aby potvrdil své kvality, dostával rozhodně dostatek prostoru. „Určitě měla velký vliv na utkání častá vyloučení. My se tomu ale musíme přizpůsobit a zbytečných faulů se vyvarovat.“ Je pravda, že v počtu vyloučených hráčů na tom byli Predátoři ještě hůře než domácí, přičemž dva hráči hostů vyfasovali trest do konce utkání. „Bohužel nám dělal potíže také přechod přes střední pásmo a využívání vybídnutých šancí,“ uvědomuje si talentovaný brankář.

Nedvídek již před utkáním tušil, že smečku Predátorů nečeká u Otavy nic snadného. „My jsme samozřejmě věděli, že Písek bude velice těžký soupeř. Ty vyšší příčky, které mu aktuálně patří nejsou rozhodně náhodné. Na druhou ligu je zde velmi dobrý tým,“ nešetří chválou. „My navíc trochu zaspali první část hry, kdy nás domácí přehráli a ať rozhodčí pískal cokoliv, my nemůžeme pochopitelně mít tolik oslabených,“ dobře si uvědomuje brankář s extraligovými zkušenostmi, jenž větší část letošní sezóny strávil benáteckém klubu od Jizery.

Sobotní zápas v Písku pro něho byl třetím v dresu Predátorů. Jednadvacetiletý gólman totiž má totiž vyřízeny střídavé starty z Liberce teprve krátce a tým nováčka posílil těsně před koncem přestupního termínu. „Do každého zápasu jdu maximálně připravený a motivovaný. Nijak nerozlišuju jestli chytám za Liberec nebo Českou Lípu.“ V sobotním utkání si juniorský reprezentant rozhodně nemohl stěžovat, že by neměl dostatek práce. „Těžký zápas to pro mě rozhodně byl. Hodně se vylučovalo a několikrát jsme byli i ve třech, takže jsem se občas pod palbou střel ocitl,“ vrací se zejména do první části utkání, kdy se Predátoři skutečně několikrát museli bránit ve třech.

První dva zápasy Michala Nedvídka v českolipském dresu našly svého vítěze až v nájezdech. A v obou duelech byl liberecký gólman úspěšný, ať už v Trutnově nebo doma proti Řisutum. Nepočítal s nájezdy i do třetice? „Samozřejmě jsem si přál, abychom vyhráli v normální hrací době. Nájezdy jsou v poslední době hodně důležitá věc a na tréninku v Liberci se tomu speciálně věnuji,“ objasňuje, proč v dovednostní disciplíně tak kraluje. „Já jsem rád, že mohu nějak mužstvu pomoci, aby přes prodloužení dotáhlo zápas do vítězného konce.“

V posledním kole se Nedvídkovi stala nevídaná událost. Během utkání s Řisuty gólman Predátorů zlomil hned dvě hokejky. V Písku se naštěstí nic podobného neopakovalo. „Stalo se mi to poprvé v životě. Člověk se s tím musí smířit, „vynadat výrobci“ a jít dál,“ bere Nedvídek celou situaci s nadhledem. Podle mladého gólmana rozhodlo o vítězství domácích hned několik věcí. „Písečtí víc chtěli, bojovali, lépe bruslili a vyhráli tak zcela zaslouženě. Mně nezbývá nic jiného, než soupeři pogratulovat,“ uzavírá.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy