Vlci z Jablonce oplatili Písku porážku

Zahájení druhé poloviny základní části druhé ligy píseckým hokejistům nevyšlo. K Otavě přijeli ve formě hrající Vlci z Jablonce nad Nisou, se kterými sváděli Písečtí vyrovnanou partii. Bohužel se domácí hráči trápili v koncovce, třetí třetina pak rozhodla o tom, že tři bodu putují zaslouženě na sever Čech.
2. liga ČR sk. ZÁPAD, 18. kolo, so 28.11.2015, Zimní stadion Písek
Jablonec nad Nisou
2:6
1:1, 1:2, 0:3
Branky a nahrávky: 14. Vlček (Urbanec), 39. Bernad D. (Růžička) - 17. Nevyhoštěný (Demel), 31. Mulač (Brokeš, Tondr M.), 35. Pavlů (Nevyhoštěný, Demel), 48. Brokeš (Tondr M.), 51. Peřina (Nevyhoštěný, Demel), Tondr L. (Tondr M.). Rozhodčí: Valenta - Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 7:9, navíc Zeman (JAB) osobní trest. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 575. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:3, 2:3, 2:6.
Písek: Panec – D. Bernad, Hrubý, Procházka, Jirků, Hanus, Škopek, Hřebíček – Slavík, Růžička, Ferebauer, Urbanec, Vlček, Sýbek, Marek, J. Bernad, Ciboch, Pašek, Novák
Jablonec nad Nisou: Stejskal – Petrmichl, Pilař, Čechura, Pavlů, Zeman, Tondr M., Abraham – Šulc, Bříška, Tondr L., Nevyhoštěný, Demel, Peřina, Mulač, Brokeš, Frk, Žďárský, Homolka

Písečtí hokejisté začali aktivně a i když nevyužili šance v úvodu zápasu, dočkali se o něco později. Na konci 14. minuty byl na brankovišti důrazný Filip Vlček, který překonal Stejskala ke vzdálenější tyči – 1:0. Dlouho se však domácí z vedení neradovali. Chybnou rozehrávku Písku Vlci zachytili , mezi kruhy dostal přihrávku Michal Nevyhoštěný, který s přehledem vymetl pavouky v levé šibenici Pancovy branky – 1:1.

Ve druhé periodě nebyl k vidění zdaleka tak pohledný hokej, jako v první části hry. Prostřední dějství ovlivnila řada vyloučení. Vlci během druhé dvacetiminutovky odskočili na rozdíl dvou branek – nejprve se prosadil po polovině zápasu Jakub Mulač a sedm minut po něm mířil přesně Michal Pavlů. Hosté hráli překvapivě nervózně i za příznivého stavu a ke konci druhé třetiny rozhodčí trestal několik jejich faulů. Ke smůle domácího celku se ujal jen pokus Davida Bernada, který alespoň vykřesal jiskřičku naděje.

Závěrečné dějství se odehrávalo v režii jabloneckých Vlků. Písek se sice nadechl k náporu, ale snahu Jihočechů uťal přesnou dorážkou Tomáš Brokeš - 2:4. Další ránu do sebevědomí domácích hokejistů zasadil zkušený Jiří Peřina devět minut před koncem – 2:5. Začínalo být jasné, že třígólové manko proti rozjetému soupeři budou Písečtí mazat velmi těžko. Odpor hokejistů od Otavy definitivně zlomila krásná rána do šibenice v podání Lukáše Tondra - 2:6.

Karel Slabý, trenér Písku: Věřil jsem, že jsme schopní Jablonec doma porazit. Nepovedlo se. Musíme hrát trpělivěji. Chyběl nám klid v zakončení, jaký měl Jablonec. Všechno uchvátáme, pořádně si nenahrajeme a pak ta koncovka, to je žalostné. Šance si vytvoříme, ale všechny střely jdou do břicha gólmana, nebo vedle. Na trénincích to vylepšujeme, ale v zápasech to nejde. Hrajeme teď dvakrát venku, tak musíme přivézt body."