Starší dorost získal potřebný bod a extraligu dokázal udržet!

Čekal je nejtěžší krok v sezóně vůbec. Starší dorostenci Písku museli spoléhat sami na sebe a proti brněnské Kometě měli vybojovat alespoň jeden bod k tomu, aby měli jistotu záchrany v nejvyšší české soutěži dorostenců. Nervy drásající souboj nepřinesl ani během čtyřiceti minut jedinou branku. Teprve ve třetí části se na začátku ujali vedení hosté. Písek dokázal brankami Vlčka a Homoly otočit, Kometa ale vzápětí vyrovnala a dramatický zápas nakonec dospěl až k nájezdovému rozstřelu. Ten lépe zvládli Brňané, to už ale nezměnilo nic na tom, že je extraliga v Písku zachráněna. Dorostenci vypjatý závěr sezóny zvládli a také v příštím ročníku se bude hrát v Písku dorostenecká kategorie na nejvyšší možné úrovni.
Extraliga staršího dorostu, 50. kolo, so 6.3.2010
Kometa Brno
2:3sn
0:0, 0:0, 2:2 - 0:0 - 0:1
Branky a nahrávky: 45. Vlček (Homolka), 50. Homola (Andrlík) - 41. Beránek (Horehleď, Pospíšil), 53. Horehleď (Bilčík, Pospíšil), 66. rozhodující nájezd Horehleď Rozhodčí: Mandrisz - Černý, Vavruška. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 47:52. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 2:3.
Písek: Lehečka - Bernad, Jirků, Andrlík, Pícha, Hřebíček, Souček, Turek, Kafka, Lejsek, Hrubý - Vlček, Paukner, Reiniš, Korous, Radosta, Ciboch, Vejda, Volf, Homola, Homolka
Kometa Brno: Barus - Sedlák, Bilčík, Dujsík, Koukal, Vágner, Šidák, Krejčiřík, Dittrich - Pospíšil, Horehleď, Čtvrtníček, Beneš, Beránek, Fúzik, Buhaj, Touška, Crhák, Boček, Fusek, Vašíček

Na začátku utkání byla k vidění dvě zakázaná uvolnění. Nejprve se dlouhou přihrávkou snažili vysunout hru dopředu hosté, poté také hráči Písku, v obou případech ale přešel puk přes všechny čáry. Ve druhé minutě se Písečtí na chvíli usadili ve třetině soupeře a přihrávka zpoza branky se nebezpečně odrazila od Vágnerových bruslí, Barus ovšem dokázal rychle reágovat a neponechal nic náhodě. Krátce poté se pokračovalo ve hře ve čtyřech na obou stranách. Snížený počet hráčů seděl Kometě a Brňané se na chvíli dokonce usadili před Lehečkou, ani jeden pokus za pozorného gólmana neprošel.

Krátce po polovině úvodní části se na útočný výlet vydal obránce Bernad, jeho zakončení tahem si ale Barus dobře pohlídat a sevřel puk v lapačce. Krátce poté měl na hokejce obrovskou šanci Hrubý, který se zmocnil kotouče na modré útočné, tváří v tvář Barusovi ovšem poslal puk mimo brněnskou klec. Další vteřiny málem přinesly branku na druhé straně a nechybělo příliš k tomu, aby se potvrdilo pravidlo nedáš – dostaneš. Z protiútoku totiž ujížděl po pravé straně Fúzik, Lehečka proti němu však vytáhnul perfektní zákrok lapačkou. V závěru úvodní části hrál ještě hostující tým přesilovku, Písek ale bezbrankový stav po dvaceti minutách uhájil.

Na začátku prostřední části si vypracoval slušně vypadající šanci písecký Vlček, který se individuální akcí dostal až k Barusovi, hostující gólman ovšem ramanem vytěsnil puk mimo klec. Krátce poté se v podobné akci ukázal na druhé straně Krejčiřík, pokus z jeho hokejky si ovšem Lehečka pohlídal a sevřel touš v náruči. Ve čtvrté minutě prostřední části putoval Homolka k menšímu trestu a Písek se musel bránit. V početní převaze domácí obraně nejvíce zatápěl hostující Crhák, který se opakovaně dostával do zakončení, Lehečka ale vleže čaroval. I když měl Písek ve hře o jednoho hráče méně, dostal se do samostatného průniku Homola, Barus ale vyšel z celé akce jako úspěšnější.

Krátce po polovině si hostující Fúzik sjížděl po levé straně a samostatnou akci zakončil táhlou střelou, která se tak tak minula pravou tyčku Lehečkovy branky. V šestnácté minutě druhé části Písečtí ujížděli ve třech v přečíslení a celá akce vypramenila ve střelu Korouse, ani z této příležitosti ale branka nepadla. Zřejmě největší šanci druhé části přinesly poslední vteřiny druhého dějství, ve kterých se sám před Barusem ocitl písecký Homola, z bezprostřední blízkosti ale mířil pouze do připravené náruče hostujícího gólmana. Po čtyřiceti minutách se tak stále na úvodní branku čekalo.

Teprve ve třetí části se skóre pohnulo, a to hned po sedmačtyřiceti vteřinách. Horehleď našel před brankou najetého Beránka a hostující forvard zblízka Lehečku pokořil. Písek ale na brněnskou trefu uměl odpovědět. Homolka natáhnul puk do pásma, předal celou akci na Vlčka a produktivní útočník poslal puk přesně do levého horního růžku Barusovy klece. Dokonat písecký obrat se podařilo Homolovi, který po samostatné akce překlopil vedení na píseckou stranu. Hosté ovšem nechtěli odjet s prázdnou a v čase 52:10 navrátil remizový stav Horehleď.

O šance rozhodně nebyla nouze ani v následujících minutách a před brankami obou týmu to chvílemi doslova vřelo. Další trefu už ale třetí třetina nepřinesla a na řadu tak přišlo pětiminutové prodloužení. V něm tempo hry rapidně opadlo a nasazení obou týmu bylo se třetí třetinou neporovnatelně nižší. Nakonec tak o bonusovém bodu navíc rozhodla dovednostní soutěž. V nájezdech se prosadil písecký Vlček a když během úvodních třech sérii dokázali hosté dostat puk za Doubka dvakrát, druhý bod se přičetl na konto brněnské Komety.