Senzace! Dorost se dostává dvě kola před koncem na předposlední pozici!

Tomu se skutečně říká boj. Dorostenci Písku a Třebíče jsou si rivaly od prvního kola soubojů o udržení. V jeden okamžik už se písecký sen na záchranu málem rozplynul a svěřenci trenérů Mazance a Hejla se s odstupem krčili na poslední sestupové pozici. V Písku ale nesložili zbraně a s přibývajícími body se postupně situace začala vylepšovat až se Jihočeši dostali předposlední příčce na dostřel. V klíčovém utkání v Třebíči bral Písek dva body a ještě jeden další bodík chyběl. Pondělní výhrou nad Havířovem se však počet bodů opět rozrostl a vzhledem k prohře Třebíče na ledě Havl. Brodu, Písek Slavii přeskočil. Konec soutěže bude ještě velice zajímavý. Písek čekají dva zápasy, Třebíč má před utkání tři, a to kvůli dohrávce ve Vsetíně.
Extraliga staršího dorostu, 48. kolo, po 1.3.2010
Havířov
3:1
0:0, 3:0, 0:1
Branky a nahrávky: 21. Homola (Andrlík), 36. Paukner (Hrubý), 36. Homola (Radosta) - 57. Suchý. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 43:40. Průběh utkání: 3:0, 3:1.
Písek: Lehečka - Bernad, Jirků, Andrlík, Pícha, Hřebíček, Souček, Turek, Lejsek, Hrubý - Vlček, Paukner, Reiniš, Korous, Radosta, Volf, Homola, Homolka.
Havířov: Dvořák - Čintala, Valentík, Theimer, Lešiga, Jonáš - Čavor, Puffer, Graca, Miczek, Křibík, Čaja, Pasker, Diviš, Mráz, Číp, Suchý, Kasperlík, Juhasz.

V první minutě utkání si sjel po pravé straně písecký Homola a svou akci zakončil tvrdou střelou, Dvořák však na jeho pokus dobře viděl a ostrá rána mu nečinila příliš velké potíže. Domácí tým byl na začátku utkání hodně aktivní a v polovině třetí minuty musel Dvořák opět zasahovat, když kryl zakončení Hrubého. Hokejisté Havířova poprvé ohrozili Lehečku v páté minutě, kdy se ranou od modré prezentoval Lešiga, písecký gólman ale vyšel z celé akce jako úspěšnější. Krátce poté se mohlo potvrdit ostřílené pravidlo a v přečíslení mohl otevřít skóre Homola, Dvořákův beton byl ovšem na správném místě.

Největší šance úvodní části byla k vidění v deváté minutě. Vlček krásným pasem vyslal do nájezdu Homolu, kapitána Písku ale Dvořák díky skvělé práci hokejkou zneškodnil. Šestnáctá minuta přinesla závar před brankou Havířova. Dvořák si myslel, že má puk pod sebou, černý kus gumy ale ležel osamocený v brankovišti. Nejblíže postavený Paukner dopravit puk do havířovské klece nedokázal. Písečtí si v úvodní části vypracovali několik slibně vypadajících ani jede pokus ale za Dvořákovými zády neskončil. Hosté se během úvodní dvacetiminutovky dostávali do zakončení minimálně a když ani Havířov síťku nerozvlnil, skončila první fáze zápasu bez vstřelené branky.

Úvodní branka zápasu se vyklubala hned z první akce druhé třetiny. Andrlíkova střela od modré čáry orazítkovala pouze tyčku, dorážka Daniela Homoly už ale v brance skončila. Hosté mohli ihned vzápětí srovnat. Obrovský závar před píseckou brankou vyústil s několik střel z havířovských hokejek, ležící Lehečka ale jasně ukázal, jak moc je svému týmu oporou. V sedmé minutě prostředního dějství hosté nastřelili dokonce tyčku, po které následovaly ještě dvě dorážky, také v těchto případech byl však Lehečka neomylný.

Zatímco v první třetině měl více ze hry Písek, ve druhé části se situace zcela otočila a podstatně více práce měl v prvních minutách druhé části Lehečka. Obrovskou šanci k vyrovnání měl na hokejce Puffer, který se ocitl sám před píseckou brankou, Lehečka se ale blýskl efektivním zákrokem lapačkou. Písečtí opět ožili až při početní převaze. Domácí tým využil přesilovku již po deseti vteřinách a po rychle sehrané akci dostal puk do hostující branky Paukner. Jihočeši byli po vstřelené brance v laufu a po dvaceti vteřinách Dvořák lovil další puk ze své klece. Od mantinelu si sjel Homola a ranou švihem zvýšil domácí náskok na tříbrankový.

Do třetí třetiny tak Písek vstupoval s bohatým náskokem, že by se ale domácí tým zatáhnul do obrany, to nikoliv. Bránit se musel naopak Havířov, před jehož brankou se odehrálo podstatně více času. Čtvrtý písecký gól mohl přidal Homola, který zatáhnul puk do pásma, mířil ale mimo havířovskou klec. Pro hosty vysvitla naděje tři minuty před závěrečnou sirénou. Sólo přes celé hřiště zakončil povedeným blafákem do bekhendu Suchý a hosté vykřesali šanci. Snahu Havířova mohl definitivně ukončit o minutu později Vlček, jeho zakončení po ledě ale orazítkovalo pouze pravou tyčku Dvořákovy branky. Závěr utkání zvládli už si Písečtí dokázali pohlídat a díky výhře 3:1 se písecký tým odlepil z posledního sestupového místa.