Písek nesrazil ani kuriózní vlastenec. V Pouzar aréně tesně vyhrál

Dobře hrající Písek v českobudějovické Pouzar aréně tahal proti místnímu David Servisu prakticky celý zápas za delší konec pomyslného provazu, po dobrém vstupu do zápasu paradoxně ale dvě branky dostal. Hokejisté Písku nepříznivý stav otočili, ve druhé třetině brankář Martin Hauser lapil trestné střílení, a v pohodě hráli Písečtí i závěrečné dějství. Jenže třináct minut před koncem skončila smolná rozehrávka hráčů v modrém v signalizované výhodě k překvapení všech v prázdné písecké brance. Hosty to však nepoložilo a pokračovali v aktivním pojetí. Zásluhou jim byla rozhodující trefa Josefa Urbance na 5:4 z konce 54. minuty.
2. liga ČR sk. STŘED, 22. kolo, so 17.12.2016, Hokejové centrum Pouzar
David Servis ČB
4:5
2:1, 1:3, 1:1
Branky a nahrávky: 12. Zich (Zayml), 19. Marek (Chaloupka), 31. Marek (Zich, Zayml), 47. Sumerauer – 20. Šuhaj (Kepka, Drda), 22. Suchan (Kepka, Pašek), 27. Pašek (Kepka, Šuhaj), 40. Kepka (Šuhaj), 54. Urbanec (Hanus, Vlček). Rozhodčí: Pokorný – Samuel, Mertl. Vyloučení: 8:5, navíc Kepka (PIS) osobní trest za nesportovní chování, Marek (DAS) neproměnil trestné střílení. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 175. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5.
David Servis ČB: Spáčil – Cikán, Chaloupka, Škopek, Zich, Břečka – Ferebauer, Bárta, Vylíčil, Bílek, Sumerauer, Suchánek, Marek, Hanzal, Volf, Zayml, Pessr, Žáček
Písek: Hauser – Hřebíček, Procházka, Hanus, Červinský, Suda, Koutenský – Urbanec, Vlček, Sýbek (41. Jiřinec), Pašek, Suchan, Kepka, Rod, Drda, Šuhaj

Brankové skóre utkání otevřeli domácí Servismani. Když brankáři na obou stranách pochytali v úvodu zápasu zajímavé šance, ujala se v polovině 12. minuty tvrdá rána Petra Zicha z mezikruží - 1:0. Písek byl aktivní a snažil se vyrovnat. Jenže ze sítě lovil puk opět písecký brankář Martin Hauser. Ještě nedávno písecký útočník Ladislav Marek šikovně dotíral na rozehrávajícího beka na modré čáře a ve vlastním oslabení zvýšil na 2:0 povedenou střelou mezi brankářovy betony. Nelichotivé skóre upravil v poslední minutě první třetiny Jakub Šuhaj, když pláchnul obraně domácích a se štěstím nadvakrát překonal budějovického Spáčila - 2:1.

Vstup do druhé třetiny vyšel lépe Písku. Kepkův pas z obranného pásma našel perfektně najetého Jakuba Suchana, který v samostatném úniku překonal Spáčila forhendovou střelou - 2:2. Chvíli po něm na druhé straně kluziště zahrozil znovu Ladislav Marek, který byl snad u všeho nebezpečného ze strany David Servisu. Za záchrannou brzdu musel zatáhnout písecký obránce Aleš Suda, který před Markem důrazně zavřel závoru, jenže jen za cenu faulu a následného trestného střílení. Marek si chtěl Hausera vychutnat kličkou ala Peter Forsberg, ale mladík v písecké brance ucpal všechna místečka na ledě svými betony.

Do vedení poslal hostující Písek Václav Pašek, který pozorně číhal před budějovickou brankou a pohotově za domácího gólmana uklidil přihrávku zpoza branky - 2:3. Nezastavitelný Ladislav Marek se dočkal v polovině základní hrací doby, když stál na konci pohledné kombinace a po stahovačce do bekhendu zasunul puk za bezmocného Hausera. Když už se zdálo, že do kabin se půjde na nerozhodného stavu 3:3, přišel předčasný vánoční dárek od domácího beka Chaloupky, který pár sekund před sirénou ztratil puk u pravého mantinelu v obranném pásmu, Šuhaj rychle přihrál před branku zapomenutému Jiřímu Kepkovi, který dorážkou vlastní střely vrátil pár desetin před koncem prostředního dějství vedení na písecké hole - 3:4.

Domácí hokejisté rozehráli třetí třetinu nervózně. Potřebovali vyrovnat, ale naráželi na zformovanou obranu hostujícího celku, který byl dál nebezpečný i v útoku. Písečtí se z další dosažené branky radovali v čase 44:31, ale k jejich nepochopení sudí Pokorný neuznal za gól Suchanovu dorážku po závaru. Pískal se faul David Servisu, což už písecká střídačka nechápala vůbec, když byli hráči v modrých dresech na puku. Pak přišel moment, o kterém se bude mluvit ještě dlouho. Písek si aktivní hrou vynutil faul, brankář Hauser v signalizované výhodě opustil branku a svěřenci trenéra Slabého v klidu s vědomím těsného vedení kombinovali ve středu hřiště a v obranné třetině. Rozehrávku napadal Lukáš Sumerauer, který donutil šestici hráčů v dresech IHC Písek ke kombinaci směrem ke své prázdné brance. Šuhajova zpětná přihrávka uskočila z Vlčkovy hokejky, unavený forvard od Otavy navíc ještě ve snaze zkrotit pas klopýtl, a pohroma byla na světě. Písecký vánoční dáreček doklouzal za bezmocného přihlížení hostujících hráčů na ledě mezi tři tyče prázdné branky - 4:4.

V závěru vytáhl několik výborných zákroků brankář Martin Hauser, jako třeba při nebezpečné střele Rudolfa Suchánka. Více šancí však měli v posledních deseti minutách Písečtí. Na konci 54. minuty domácí propadli ve středu kluziště, u mantinelu zařadil vyšší rychlostní stupeň Josef Urbanec, který v přečíslení nic moc nevymýšlel a přesnou střelou rozradostnil svou střídačku i početnou enklávu píseckých diváků. David Servisu už nepomohlo ani odvolání gólmana, na hru s prázdnou brankou nezbylo moc času, protože modří zvládli konec utkání takticky na výbornou.

Utkání nedohráli útočníci Jiří Kepka a Jan Sýbek. První jmenovaný šel v 52. minutě do sprch za dva osobní desetiminutové tresty, které vyfasoval za protesty proti výroku rozhodčího. Jan Sýbek odstoupil po druhé třetině kvůli zraněné noze.

Karel Slabý, trenér Písku: "Chtěli jsme navázat na zápas v Moravských Budějovicích a myslím si, že jsme byli lepším týmem, zasloužili jsme si vyhrát. Bohužel se trápíme v koncovce a nedaří se nám odskočit třeba na dva nebo tři góly, aby se hrálo líp. Soupeři jsme na jeho góly nahrávali, dost jsme se na výhru nadřeli. Pomalu se snad zvedáme, ještě sice nejsme kompletní, ale snad už se to ustálí. Dneska odevzdala dobrý výkon i třetí lajna, i když závěr jsme odehráli na dva útoky. Děkujeme Pánu Bohu, že Pepa Urbanec se včas probral a dal rozhodující gól. Ten náš vlastní gól, to bylo něco strašného. Možná jsem to trochu přivolal, když jsem těsně před gólem na střídačce upozorňoval na to, abychom si nedali vlastňák. Bohužel, Filipu Vlčkovi přeskočila přihrávka hokejku a byl už tak unavený, že puk nedojel."