One Man Show Jana Matiáška ozdobila poslední duel sezóny

Závěrečný duel proti Kralupům nad Vltavou byl pastvou pro oko fanouška. Dohromady padlo dvanáct gólů a v divoké přestřelované uspěl výběr Kouče Mazance 8:4. Hned o čtyři trefy se postaral Jan Matiášek, který už v první periodě zkompletoval hattrick. Jihočeši se tak se sezónou 2023/2024 rozloučili vítězně.
2. liga - Západní konference 23/24, 12. kolo, so 2.3.2024
IHC Králové Písek
HK Kralupy nad Vltavou
8:4
4:2, 0:1, 4:1
Branky a nahrávky: 7. Matiášek (Volf, F. Kolář), 11. Matiášek (Tolar), 15. Matiášek (F. Kolář, Radoš), 19. J. Turek (Koupal), 43. Matiášek (Radoš, Volf), 43. F. Petrásek (Pouzar, Koupal), 58. F. Petrásek, 60. Vá. Brož (Velíšek) – 3. Marek (D. Chládek), 9. Uhlík (Hrala, T. Pejchal), 33. Šilhavý (Zídek, Soukup), 54. Soukup (Zídek, Šilhavý). Rozhodčí: Šperl – Hošťálek, Tuháček. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 210. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 4:2, 4:3, 6:3, 6:4, 8:4.
IHC Králové Písek: I. Svoboda (Štangl) – Radoš (A), Čunát, Pavlát, J. Turek, Vajner, Tolar, Velíšek – Matiášek, Volf (C), F. Kolář – Koupal, Pouzar, F. Petrásek – Vá. Brož, Hollar, Hohenberger – Sládek.
HK Kralupy nad Vltavou: L. Novotný (Němec) – Lokajíček, A. Straka, Zajíc, Kehar, Kapoun, D. Chládek (C) – T. Pejchal, Hrala, Uhlík – Zídek, Šilhavý, Soukup – Marek, Bradáček, Hampl (A) – Stupka, Binko.

Hosté do utkání vkročili ve velkém tempu a již ve druhé minutě zvonila za Svobodou tyčka, kterou nastřelil Uhlík. Po další odehrané minutě už se Kralupy mohly radovat, neboť Jonáš Marek přesně zavěsil. Králové zvládli zareagovat a po krásné kombinaci s Volfem se prosadil Jan Matiášek. Hosté však rychle odpověděli zásluhou Jiřího Uhlíka, jehož přesná rána vymetla pavučinu v pravém horním růžku. Jihočeši ovšem zvládli během pár minut srovnat. Jan Matiášek stylově vykoupal brankáře Novotného. Pak nastala velká sláva, neboť po patnácti minutách zkompletoval hattrick Jan Matiášek. V závěrečných dvou minutách padl ještě jeden gól do kralupské sítě a jednalo se o gól vlastní. Za autora banky byla označena defenzivní stálice píseckých řad Jan Turek.

Druhá část už na góly příliš plodná nebyla. Skóre se měnilo pouze jednou, a to na straně Kralup nad Vltavou. V polovině zápasu se u odraženého touše objevil Vojtěch Šilhavý, který neměl problém poslat hrací předmět za brankovou čáru.

V závěrečném dějství se už ale týmy opět rozstřílely! Hned po dvou minutách přidal svůj čtvrtý gól Jan Matiášek a vzápětí se trefil i junior Filip Petrásek. Kralupy ještě zkoušely bojovat a na rozdíl dvou branek upravil skóre Tomáš Soukup. Tři minuty před koncem to hosté zkoušeli v šesti a do prázdné svatyně přesně zamířil Filip Petrásek. Stav utkání na konečných 8:4 upravil Václav Brož, který tak uzavřel gólový účet letošní sezóny.