Drama se Salcburkem rozsekly až nájezdy

Vyhrocený zápas s rezervou Salcburku nabídl nejdřív dvougólové vedení hostů, pak ale přišel drtivý nápor Králů, kteří srovnali na 2:2 v poslední sekundě! Trefili se Jan MATIÁŠEK a Stanislav VAJNER. Zápas dospěl do nájezdů, kde měli víc štěstí rudí býci. Kaňkou jsou tři zranění hráči Písku - všichni v oblasti obličeje.
Příprava A-týmu 23/24, 2. kolo, čt 24.8.2023, Zimní stadion Písek
IHC Králové Písek
EC Red Bull Salzburg II
2:3sn
0:1, 0:1, 2:0 - 0:0
Branky a nahrávky: 52. Matiášek (Pavlát), 60. Vajner (Volf) – 10. Schreiner (Krening), 26. Zelenov, rozh. nájezd Samanski. Rozhodčí: Poskočil - Šperl, Mitáš. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.
IHC Králové Písek: Svoboda (Kříž) – Radoš, Krfurst, Hanus, Pavlát, Turek, Šilhán, Vajner, Hail – Ženíšek, Volf (C), Matiášek – Pouzar, Koupal, Rousek – Holar, Picka, Hraholski – Beránek, Kolář, Novotný.
EC Red Bull Salzburg II: Wolf (Pfarrmaier) – Kauhanen, Lemke, Hörl, Bosecker, Duller, Baumann, Rebernig – Krening (C), Pul, Schreiner (A) – Maul, Gesson, Samanski – Mackner, Vinzens, Ivan Zelenov (A) – Sandholzer, Vasily Zelenov, Ramoser.

Do branky se ve žluto-modrém dresu postavil na celý zápas Ivo Svoboda a nutno říci, že měl od začátku více práce než maskovaný kolega na druhé straně hřiště. V 10. minutě se z kruhu trefil přesně Schreiner. Ve 26. minutě poslal Salcburk do dvoubrankového trháku Zelenov.

Písečtí hokejisté postupně zvedali svůj výkon a dostávali se do šancí, ale trápili se v koncovce. Nevyužili ani čtyřminutovou přesilovku po faulu na Adama Ženíška, který s krvavým zraněním v obličeji ze zápasu odstoupil.

Králové se nadechli až ve třetí třetině - paradoxně ve vlastním oslabení. Bek Lukáš Pavlát naservíroval puk do úniku pro Jana Matiáška, který kličkou do forhendu vyškolil gólmana Salcburku - 1:2. Nepříjemností ale nemělo být dost - nejdřív po zásahu holí do obličeje a nárazu na mantinel odstoupil Jaroslav Pouzar, pro kterého na stadion přijela záchranná služba. Chvíli po něm dostal ránu do obličeje Martin Koupal, který zamířil do nemocnice také.

Vyrovnání ale přišlo! Na konci Písek tlačil v šesti hráčích při power-play a udeřil v poslední moment. Buly dvě sekundy před koncem vyhrál Lukáš Volf za sebe na obránce Stanislava Vajnera, který pohotovou střelou přes clonu srovnal na 2:2 v čase 59:59.

V prodloužení branka nepadla, a tak přišla na řadu nájezdová loterie. V ní se prosadil novic v píseckém dresu - 29letý zkušený útočník Tomáš Rousek, který má zkušenosti z extraligy u první ligy. Napodobil ho ale už jen Tomáš Hollar, zatímco hráči RedBullu se prosadili třikrát a strhli těsnou výhru na svou stranu.

Trenér Písku Jan Trummer: "Je smutné, že jsme do zápasu vstoupili tím, že jsme prohrávali. Salcburk má mladé kluky, kteří jsou agresivní a dobře bruslí, což nám dělalo v obranném pásmu problémy. Z toho jsme dostali dva góly. Ty dvě třetiny ale špatné nebyly a ve třetí jsme dokázali zápas srovnat. V samostatných nájezdech ale uspěli hosté. Proti zápasu s Příbramí jsme změnili nějaké věci v tréninku i složení sestavy, kluci se do toho postupně dostávají."