Dorost potrénoval v Kolíně

Zpočátku se zdálo, že na hosty dolehla výhra nad Táborem až příliš a nemohli se dostat z výšin zpět na zem. Jen díky Jakubu Kovářovi vyhráli první třetinu těsně 0:1, když až v 16. minutě otevřel skóre Martin Pangrác. Od druhé dvacetiminutovky se však už zápas změnil v naprostou exhibici. Pangrác přidal další dvě trefy, do černého dvakrát zamířili i Gajovský s Peštou a zbylé úspěchy si do statistik připsali Ondrejec a Holec.
Liga dorostu, 41. kolo, ne 7.3.2004
Kolín
1:9
0:1, 0:4, 1:4
Branky: 53. Kunášek (Červinka) - 16., 42. a 43. Pangrác (Samek, 2x Bíza), 26. a 31. Gajovský (Jankovský), 35. a 44. Pešta (Maršík, Pangrác, Jiřík), 29. Ondrejec (Klas), 44. Holec (Gajovský) Vyloučení: 5:6, navíc Vondra (K) 10 minut OT Využití: 0:0
Písek: Kovář (47. Čunát) – Jankovský, Klas, Petele, Maršík, Švácha, Parýzek, od 32. navíc Všetečka, od 45. Šimoník – Gajovský, Ondrejec, Holec – Samek, Křepelka (41. Bíza), Pangrác – Jiřík, Pešta, Binder – od 45. navíc Suchan a Macháček
„Nepodcenit! Nejsou pro nic za nic na čtvrtém místě!“ varoval trenér Šperl své družstvo před nástupem na kolínský led. Začátek probíhal poněkud divoce. Po uvítacích střelách na obou stranách kluziště přišla první vážná situace v 5. minutě. Při přesilové hře si Písek vytvořil tlak a kdyby byl Binder lépe postavený, mohl skórovat do prázdné klece. Hned po něm přihrával Jiřík mezi kruhy perfektně postavenému Šváchovi, který ale bohužel minul. Naproti hrozil domácí první útok ve složení Kunášek – Kedršt – Červinka. Tito hráči, zvláště agresivní Štěpán Kunášek, zpočátku seriózně zavářeli jihočeským obráncům.

Písečtí se neustále snažili o nápadité akce, neustále bylo vždy o přihrávku více, než by bylo potřeba. To Kolínští si nedělali s kombinacemi hlavu a přebruslovali svého soupeře. Díky tomu se dostávali rychleji do pásma a jedna střela za druhou mířila na Kováře. Rozhodl se to změnit výborně hrající Martin Pangrác. Dostal křížnou přihrávku od Samka a jednoduše, alespoň co se kombinační hry týče, vlétl do útočného pásma, kde se natlačil před brankáře Dvořáka a blafákem do bekhendu ho “vykoupal“. O odpověď se ještě před první sirénou snažili aktivní Červinka s Kedrštem, ale druhý jmenovaný z dorážky trefil jen Kovářovu náruč.

Co následovalo v šatně už nebylo u sebevědomého Písku dlouho viděno. Trenéři na hokejisty hodně zvýšili hlas a vyčetli jim množství chyb. Zabralo to! Od 21. minuty už bylo vidět, kdo je pánem na ledě. Čas 25:45, Nikola Gajovský převzal přihrávku od Jankovského, projel středem hřiště, za modrou čárou vystřelil a z dorážky poslal kotouč do sítě. Za tři minuty vysunul Klas Ondrejce, který se veteránsky s ničím nepáral a hned za modrou čárou napálil puk golfem do protějšího horního rohu brány. Dvořák se ani nestihl otočit za sebe. Domácí trenéři usoudili, že po rychlých dvou gólech bude lepší vyměnit brankáře a tak se brankoviště vydal střežit Křivánek. Nepomohlo to.

Sice nejdříve musel dvakrát zasahovat Kovář proti Pospíšilovi, pak už ale kapituloval nový muž mezi domácími tyčemi. Gajovský zachytil rozehrávku kolínské obrany, pohrál si s bekem a přízemní střelu zápěstím umístil k protilehlé tyči. Uběhlo dalších několik málo minut vyplněným tlakem hostí, když při jednom z výletů do útočného pásma podržel Pešta v rohu kotouč. Přijel si pro něj Pangrác a našel na modré Maršíka. Ten vystřelil dobrou ránu na teč a ve změti u brankoviště byla hokejka Stanislava Pešty tím posledním, čeho se puk před brankovou čárou dotkl. V závěrečné minutě prostřední části ještě tečoval Křepelka Peteleho střelu, ovšem jen do Křivánka, a po něm uvolnil Švácha Všetečku, jehož střela švihem jen tak tak neprošla za záda domácího gólmana. Dobře uhlídaný Binder už ji nemohl dorazit.

Do poslední třetiny nenastoupil Křepelka kvůli problémům se zády. Nahradil ho Jan Bíza a vedl si nadmíru dobře. Navíc se díky příznivému výsledku do hry zapojili i Šimoník se Suchanem a Macháčkem. Potěšil je hned ve 42. minutě Pangrác. Bíza vystřelil do změti před bránou, kam se snažil “Čejen“ dojet, ovšem upadl. Od jeho klouzajícího těla se puk odrazil do sítě.
„Takhle blbej gól jsem ještě nedal!“ ohodnotil svůj úspěch písecký střelec a za moment přidal po Bízově přihrávce ještě jeden.
Dobrou náladu v týmu ukázali fórkem oba gólmani hostí. Ve 42. minutě pustil Kovář Čunáta do brány na pár vteřin a při hře jej zase vystřídal. K tomu ještě navíc padali góly. Pohlednou individuální akci Jiříka zakončoval Pešta dobře umístěnou střelou švihem a hned po nich předvedli ukázkovou souhru Gajovský s Holcem.

Ve 47. minutě už Kovář střídal opravdu. Puk ho zasáhl do krku a písecká jednička musela na prohlídku do nemocnice kvůli bolestem hlavy. V jeho nepřítomnosti propásl životní šanci střídající Suchan. S Gajovským se řítili na jediného obránce, kterého si “Káně“ stáhl k sobě a předložil osamocenému “Suchymu“ puk do gólové pozice. Bekhendová střela se otřela o Křivánkovo rameno a nabrala jiný směr než ten za jeho záda. V závěru ještě korigoval na konečných 1:9 po pěkné souhře se svými parťáky Kunášek.