David Servis slaví výhru na ledě Písku

Na ledě Písku se dnes představil David Servis z Českých Budějovic. Domácí mužstvo bylo před zápasem favoritem, což se nakonec v zápase nepotvrdilo. Jedním z klíčových momentů zápasu bylo neuznání vstřeleného gólu do branky hostů,kdy byla posunutá klec. Další komplikace pro Písek nastala, když se ve vlastním oslabení trefil Marek, který tímto gólem v 50. minutě zařídil svému týmu vítězství. Hostující výběr tak slaví výhru na ledě favorita a odváží si všechny body.
2. liga ČR sk. STŘED, 13. kolo, st 9.11.2016, Zimní stadion Písek
David Servis ČB
3:5
0:0, 1:2, 2:3
Branky a nahrávky:27. Sýbek (Vlček), 46. Sýbek (Vlček), 49. Kepka (Vlček) – 24. Zayml (Sumerauer), 32. Bárta (Zayml, Cikán), 46. Vylíčil (Ferebauer), 50. Marek, 60. Marek. Rozhodčí:Hornáček – Vavruška, Oudes. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 325. Průběh utkání: 0:0, 1:2, 3:5.
Písek: Kadlec (Kříž) – Kozák, Koutenský, Červinský, Hanus, Hřebíček, Suda, Pokorný – Kepka, Drda, Sýbek, Vlček, Koupal, Pašek, Šuhaj, Rod, Slavík, Urbanec.
David Servis ČB: Kůdela (Spáčil) – Babchuck, Škopek, Matoušek, Benda, Cikán – Fleischman, Ferebauer, Bárta, Vylíčil, Bílek, Sumerauer, Suchánek, Marek, Volf, Zayml, Břečka.

Podle dosavadních výsledků obou týmů byl favoritem zápasu domácí tým Písku. Od začátku dnešního utkání byl zápas poměrně vyrovnaný. Šance byly na obou stranách, ale gólu se diváci po úvodních dvaceti minutách nedočkali.

První branka padla až ve 24. minutě, kdy se Zayml přesnou střelou k tyči trefil za záda Kadlece. Písek po třech minutách dokázal hned vyrovnat stav zápasu. Vlček našel před hostujícím brankářem osamoceného kapitána Sýbka, který krásnou tečí překonal Kůdelu. Ve 32. minutě znovu odskočil na jednobrankový náskok David Servis. Zayml našel volného Bártu, který uklidil puk za Kadlece. Po čtyřiceti minutách Písek prohrával 1:2.

Do poslední třetiny šli domácí hokejisté s jednogólovou ztrátou. Od začátku poslední třetiny bylo na hokejistech Písku vidět, že chtějí zápas otočit a byli rychlejší než v předchozích dvou třetinách. Zlomový okamžik v zápase přišel ve 42. minutě. Písecký tým dokázal puk dostat za záda Kůdely. Gól však nebyl uznán, protože byla posunutá branka. Ve 46. minutě se konečně domácí dočkali vyrovnání, kdy se podruhé trefil Sýbek. Píseckým hokejistům však radost dlouho nevydržela, protože na konci 46. minutě se znovu prosadili hosté. Nahrávku Ferebauera využil Vylíčil a tým hostí odskočil znovu na jednogólový náskok. Jedenáct minut před koncem se srovnání dočkal Písek, kdy Vlček přihrál Kepkovi, který dal důležitou branku na 3:3. David Servis udeřil v 50. minutě, kdy ujel ve vlastním oslabení Marek a dal vítěznou branku v tomto duelu. V 52. minutě měl ještě obrovskou šanci na srovnání Koupal, ale nedokázal na třikrát puk dorazit za Kůdelu. Výběr Písku chtěl ještě dát gól a tak zkusil hru bez brankáře. Toho, ale využil Marek, který v čase 59:44 pojistil výhru druhým gólem v zápase do prázdné branky Kadlece.

Písečtí tak roli favorita nepotvrdili a hostující tým si odváží všechny body od řeky Otavy.