Další vysoká výhra dorostenců

Nebýt výpadku ve třetí třetině, kdy už domácí zapomněli na obranu, jednalo by se o lehčí trénink. Zdrcující stav po první třetině, kdy na tabuli svítil poměr branek 7:0, napověděl, jakým směrem se bude hra ubírat. Písečtí však mírně povolili a druhou část už vyhráli “jen“ 2:0. V poslední třikrát inkasovali a prohráli jí (!) 2:3. Další hattrick zaznamenal Martin Pangrác, dvakrát ho podpořili Gajovský s Bicanem a zbylé trefy přidali Jiřík, Pešta, Samek a Ondrejec.
Je ale také pravda, že Pražané přijeli se sestavou, která spíše připomínala družstvo osmých tříd, než prvoligový dorost. Mezi jinými chyběli “mazáci“ Wurm, Jakerle a Knotek.
Liga dorostu, 42. kolo, pá 12.3.2004
Kobra Praha
11:3
7:0, 2:0, 2:3
Branky Písku: 11., 19. a 57. Pangrác (Samek, Bican, Petele, Maršík), 5. a 6. Gajovský (Holec, Jankovský, Ondrejec), 34. a 52. Bican (Petele, Pangrác) 3. Jiřík (Binder), 15. Ondrejec (Holec), 20. Pešta (Jiřík), 37. Samek (Ondrejec, Pangrác)
Písek: Kovář J. (31. Čunát) – Jankovský, Klas, Petele, Maršík, Švácha, Parýzek, od 15. navíc Všetečka, od. 21. Kovář T. – Gajovský, Ondrejec, Holec – Pangrác, Bican, Samek – Binder, Pešta, Jiřík – od 21. navíc Suchan a Macháček
Čas 2:01, Binder v útočném pásmu postrčil na Jiříka, který puk okamžitě pověsil pod horní tyčku. Za dvě minuty proniká Holec, předává Gajovskému, který nadvakrát překonává brankáře hostí. Jak by se nemuselo podle konečného výsledku zdát, následně hosté ohromně zavařili jihočeské obraně. Jakub Kovář snad ani nevěděl, jak pochytal pět střel a dorážek, které se na něj sesypaly ihned po buly. Nicméně kotouč za svá záda nepustil, takže za okamžik mohl po přihrávkách Ondrejce a Jankovského podruhé skórovat Nikola Gajovský. Brankostroj neutichal. Po Samkově pasu zavěsil Pangrác a Holcovu střelu dorazil do sítě Petr Ondrejec. To už byl stav 5:0 a na časomíře svítil čas 14:48.

Po několika nenápadných akcích Kobry zaúřadovali opět domácí. Na začátku předposlední minuty první části střílel Petele a od clonícího Bicana se střela odrazila na hůl připravenému Pangrácovi, který nezaváhal. Do první sirény ještě stačil své gólové statistiky obohatit Pešta zakončující po křížné přihrávce od Jiříka.

Karel Jiřík se mohl mezi nahrávače zapsat i ve 23. minutě, kdy jeho excelentní uvolnění do samostatného nájezdu neproměnil Suchan. Branky padaly i nadále. Krátce po polovině hrací doby dorazil Bican Petelovu ránu od modré. Zanedlouho vyslal Pangrác Ondrejce, který svůj únik nezužitkoval, ale dojíždějící Samek se už nemýlil. Neztratili se ani náhradníci, i když se jim nepovedlo rozsvítit červené světlo za bránou, či alespoň přihrát. Macháček tečoval Pangrácovu střílenou přihrávku nad bránu, střelec Samek neuspěl z gólové pozice po Suchanově přiklepnutí zpoza brány.

Ve 43. minutě hosté snížili, aby jim odpověděl svým druhým gólem Bican, když, podobně jako u svého předchozího úspěchu, dorážel za bezmocného gólmana. Po něm se taktovky chopili opět Pražané a dalšími dvěma brankami korigovali na 3:10. Do závěrečné sirény ještě ukončil Pangrác hattrick výletem do útočného pásma po přihrávce Maršíka. Písek se tak dalším krokem přiblížil k vytouženému postupu.