Železná neděle měla pro juniory význam zlata!

Liga juniorů pokračovala v neděli dalším duelem. Los si tentokrát nachystal souboj dvou nejhorších celků soutěže a utkání bylo po celých šedesát minut vyrovnané, i když závěrečná perioda patřila hokejistům od řeky Otavy. V prodloužení se ale na písecké hokejisty už štěstí usmálo a z náročného duelu vytěžily dva cenné body.
Liga juniorů 22/23, 17. kolo, ne 27.11.2022
Kladno
4:3p
1:0, 1:2, 1:1 - 1:0
Branky a nahrávky: 7. Sabiniok (Řehoř, Kaiser), 30. Hlaváček (Cháb, Dubský), 60. Sabiniok (Eichler), 62. Dubský – 23. Čarda (Šeba), 31. Kulich (Sýkora), 53. Halfar (Hurta). Rozhodčí: Turhobr – Kaiser, Tvrdík. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 85. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:3, 4:3pr.
Písek: Korytar (Tesař) – Šipla, Polák (A), Eichler, Cícha, Čančura, Dohnal, Zralý – Cháb (C), Fencl, Šindelář, Řehoř, Dubský, Kaiser, Strnad, Reiser, Hlaváček, Sabiniok, Sládek, Lechnýř (A)
Kladno: Gabriška (Hykel) – Novák, Šeba, Čarda, Nácovský, Sýkora (C), Šátek, Marcinek, Trojna – Typolt, Kulich, Kupčo, Daníček, Novák, Hurta (A), Halfar, Iljuk

Ihned v úvodu klání měl Písek dvě slibné šance. Reiserova sražená přihrávka přidělala brankáři Kladna vrásky a následnou pumelici Chába zastavila jeho hbitá lapačka. V sedmé minutě se ale Králové dočkali, když Ondřej Sabiniok obešel bránícího hráče, položil si brankáře a následně s přehledem zasunul kotouč za brankovou čáru. V první části mohl dodat větší klid domácím kapitán Cháb, jenž se dostal do samostatného úprku. Na jeho blafák si ale Rytíř v tvrzi počíhal.

Do druhé třetiny vkročilo lépe Kladno, které vyrovnalo zásluhou Matěje Čardy, jehož nenápadná střela skončila v levém horním růžku. V polovině zápasu si domácí vzali vedení zpět, když při přesilovce ukázal všem divákům Tomáš Hlaváček svůj dynamit v ruce. Odpověď hostů na sebe nenechala dlouho čekat, neboť nastřelený Sýkorův pokus dorážel do branky Lukáš Kulich.

Třetí dvacetiminutovka patřila jednoznačně píseckým hokejistům, kteří po celých dvacet minut bušili do kladenské defenzívy. Paradoxně ale udeřilo jako první komando z Kladna. Před brankářem Korytarem se zjevil forvard Jan Halfar, který pohotově zavěsil. S píseckými nadějemi to vypadalo bledě, když byl minutu před koncem vyloučen Čančura. Králové ale i v oslabení dokázali srovnat se soupeřem krok! Rychlou akci přesně zakončil Ondřej Sabiniok, který dostal celý písecký zimák do varu. V závěru si ještě Rytíři zahráli přesilovku pět na tři a srdce se domácím zastavilo osm vteřin před sirénou, když kapitán Sýkora trefil tyčku.

V nastaveném čase Kladno dohrávalo přesilovku, ale písecký obranný val v čele s brankářem Korytarem nekapituloval a po návratu z trestné lavice si vzal Alois Dubský slovo. Písecký útočník se zmocnil kotouče a chladnokrevně zakončil do šibenice.