Ze Sokolova s jedním bodem za remízu

Na malém sokolovském kluzišti se odehrál pravděpodobně nejzajímavější a nejnapínavější souboj píseckých dorostenců v dosavadním průběhu soutěže. Utkání se odehrávalo ve stylu zámořské NHL. Mnoho tělesných střetů a zajímavé gólové situace byly pro diváka jistě dobrou podívanou. Sokolov se mohl opřít o výkon svého kapitána Zuckera, který zaznamenal hattrick. Své první dvě branky nastřílel v rozmezí tří minut první třetiny a zařídil vedení 2:0. Střeleckou smůlu konečně prolomil písecký Petr Ondrejec. A to hned dvěma úspěchy. Svou úvodní trefou snížil na 2:1, a když domácí David Zucker znovu zvýšil na 3:1, “Ondra“ vzápětí opět snížil. O půl minuty později přišla rozhodčím špatně posouzená situace, která ale znamenala vyrovnání Václava Samka. Bohužel hned zpočátku třetí třetiny ujel Šimčík a vrátil Sokolovu vedení. Deset minut před koncem vyrovnal na konečných 4:4 Martin Pangrác. Po zápase jsme vyzpovídali šťastného střelce Petra Ondrejce.
Liga dorostu, 12. kolo, ne 26.10.2003
Sokolov
4:4
2:0, 1:3, 1:1
Branky: 13., 16. a 27. Zucker (Pichl, Vítek), 42. Šimčík (Vaněk) – 25. a 36. Ondrejec (Gajovský, Holec), 36. Samek, 51. Pangrác. Rozhodčí: . Vyloučení: 6:7 navíc Iterský a Pichl (oba Sokolov) 10 min. Využití: 0:1.
Písek: Kovář – Jankovský, Klas, Švácha, Maršík, Parýzek, Všetečka – Gajovský, Ondrejec, Holec – Samek, Milec, Jiřík – Pangrác, Křepelka, Bican
Utkání začalo bez zbytečných úvodních průtahů, pěkně zostra. Aktivní byli zejména písečtí dorostenci, kteří měli po většinu času puk na svých hokejkách. Jedna střela střídala druhou, naproti tomu domácí spoléhali na ojedinělé individuální akce, které předváděl jejich jednoznačně nejlepší hráč David Zucker. Našimi nejaktivnějšími střelci byli Karel Jiřík a velice dobře hrající Martin Všetečka, který potřeboval jen trochu štěstí, aby některá z jeho dělovek od modré čáry skončila za zády domácího brankáře Závorky. Jako blesk z čistého nebe přišla přesná rozehrávka Martina Pichla na šikovně najetého Davida Zuckera. Domácí střelec nechal za zády Jankovského a z nájezdu prostřelil nerozchytaného Jakuba Kováře. Za malou chvíli neuhlídala třetí obrana Chocholu s Iterským. Lukáš Chochola se pokoušel skórovat bekhendem, ale neúspěšně.

Úspěšný byl znovu až kapitán Zucker. Vybojoval puk a přesně mířeným golfovým úderem z mezikruží poslal puk skrze vše, co mu stálo v cestě včetně Jakuba Kováře. Svoji třetí trefu mohl přidat ještě do konce první části. Přestřelil ale jak ležícího Kováře, tak i bránu. Zpočátku druhé třetiny měli naši výhodu početní převahy. Na modré čáře se ale s pukem příliš mazlil Všetečka a toho využil Martin Iterský. Ujel a Jakub Kovář musel ukázat, jak se umí ohánět lapačkou.

V čase 24:39 se konečně dočkal Petr Ondrejec. Miroslav Holec vybojoval puk a poslal jej za bránu Gajovskému. Ten, jako už mnohokrát, našel před bránou perfektně postaveného a navíc nehlídaného Ondrejce. Tentokrát se ale vysoký centr nemýlil a nekompromisně zavěsil. Radost z první trefy mu za dvě minuty ale zkazil znovu kapitán domácích Zucker. Nikdo z obránců s ním neudržel krok a severočeský kanonýr překonal Jakuba Kováře potřetí. Odpovědět mohl téměř okamžitě Nikola Gajovský. Holec vypálil a před “Kánětem“, ke kterému se odrazil kotouč zela branka prázdnotou. Diky obránci Ozomovi ale minul. Přesně v polovině utkání se utrhla dvojice Pangrác – Bican. Druhý jmenovaný se rozhodl situaci vyřešit rychlou střelou zápěstím. Zvonivý zvuk mu však sdělil, že svůj pokus nasměroval pouze do spojnice nad Závorkovou vyrážečkou.

4:1 mohl být stav po 31. minutě. Jakub Louthan nedokázal překonat Kováře z pravé strany střelou ani následnou dorážkou. Po polovině střetnutí se začaly množit už tak dosti četné fyzické střety. Z našich se několikrát proletěl vzduchem Karel Křepelka, který byl i ošklivě zezadu krosčekován Iterským. Dlouho si asi bude Jakub Bican vyčítat neproměněnou šanci z 35. minuty. Parádně vyvedenými kličkami zesměšnil dva bránící hráče a následně i Závorku, ale nedokázal trefit PRÁZDNOU bránu!

Hodně zajímavá byla 36. minuta. Na jejím začátku vytvořil první útok skrumáž před bránou a po několika pokusech téměř z brankoviště poslal puk do sítě opět Petr Ondrejec. Za půl minuty nastala velice sporná situace. Puk skončil na síti domácí brány. To ale nevadilo Václavu Samkovi, který jej viditelně chytil do ruky a hodil na svoji hokejku. Posléze překonal překvapeného Závorku. Vyrovnáno.

Jakuba Kováře uvítal do třetího dějství Zucker tyčkou ze svého průniku a po minutě se mezi Maršíkem a Šváchou prosmýkl Jiří Šimčík a bekhendovou střelou poslal kotouč nad Kovářovou lapačkou do “vinglu“. Tváří tvář se našemu brankáři ocitl ve 46. minutě (nikdo jiný než) David Zucker. Mířil nad vyrážečku ale netrefil. Napodobit jeho úspěch, hattrick, se pokoušel “znovuzrozený“ Petr Ondrejec. Se střelou na lapačku si Tomáš Závorka poradil, stejně tak s důraznou dorážkou. Zucker se znovu připomněl za minutu bombou, kterou vypustil sotva přejel modrou čáru. Připraveného Kováře ale nenachytal.

Pro Písecké je důležitý čas 50:46. Karel Křepelka s Jakubem Bicanem zavezli puk do útočné třetiny. Zde se jejich akce zastavila. U levého mantinelu ale zabojoval Martin Pangrác a získal puk. Vybruslil na střed pásma a přesnou, tvrdou a rychlou střelou uspěl. Podruhé bylo vyrovnáno! Můžete hádat, který domácí hráč ujel naší obraně v 52. minutě. Ano, byl to David Zucker, tentokrát se ale nedostal ke střele, protože ho výtečně dobruslil Pavel Jankovský a čistě jej zbavil puku. Rozhodčí se však rozhodl odčinit přehmat u třetí písecké branky a poslal jej odpočinout si dvě minuty na trestné lavici.

Z mnoha svých nevyužitých šancí bude David Zucker zřejmě nejvíce litovat té, která nastala vzápětí. Při přesilovce stál osamocen na prahu brankoviště a převzal přihrávku od Louthana. Ve zlomku vteřiny se ale od druhé tyčky přemístil nadlidskou rychlostí mág s číslem 21 Jakub Kovář a zastavil jeho střelu směřující do sítě. Následně byl za rutinní postrčení před bránou vyloučen Michal Klas a rozhodčí tak nabídl domácím minutovou výhodu pěti proti třem. Sokolovská pětice naše borce uzavřela v obranné třetině, ti ale dobře bránili. Švácha posléze zachytil přihrávku a vyhodil. Další nepřesnost v domácí rozehrávce vystihl Karel Jiřík a spolu s Pavlem Jankovským navracejícím se z dvouminutové dovolené se vydali na zteč. Jiřík měl možná přihrát a trestem mu byl hvizd čárového rozhodčího oznamující ofsajd. Písečtí se ale ubránili a Nikola Gajovský posléze mohl rozhodnout. Jeho golfák mířil bohužel jen do Závorkovy náruče. Na druhé straně zakončoval Zuckerovu akci Vítek a po něm se ještě pokoušel o zvrat Fišar. Nikdo z nich neuspěl proti zdi jménem Jakub Kovář. Domácí si alespoň vybili zlost na Pavlovi Jankovském a Janu Šváchovi. Oběma museli po zákeřných zákrocích pomáhat z ledu spoluhráči. Na výsledku to ale pramálo změnilo, takže Písečtí dorostenci vybojovali v pohledném utkání první letošní remízu.

Po zápase jsme o pár slov poprosili střelce dvou píseckých branek Petra Ondrejce.

Tak nejdříve se zeptám, jaký je první dojem po utkání.
Dobrý, byl to náročný zápas v tempu, soupeř dobře bruslil a napadal ale určitě byl k poražení.
Konečně ses trefil, můžeš popsat svoje gólové situace?
Tak při té první jsem to perfektně dostal zpoza brány a jen jsem vystřelil a spadlo to tam. No a to druhý byla taková motanice a jsem rád, že to skončilo v bráně.
V čem vidíš příčinu výsledku utkání?
V neproměňování šancí. Kluci, včetně mě, měli hodně dobrých šancí a nedali jsme. Podle mě je to v tréninku, protože když budeme pořádně trénovat, tak si pak budeme víc věřit a bude to tam víc padat.
Jak jsi sám řekl, měl jsi i ty obrovskou šanci. Střílel jsi na lapačku a pak jsi dorážel. To jsi mohl dát, ne?
No jo, mohl. Střílel jsem, on to vyrazil, tak jsem se pokoušel dorazit to tam po zemi, ale neprošlo to. Je to škoda. Ale ten gól mohlo dát mnohem víc kluků z lepších šancí.
Jak se ti hraje s Mirkem (Holcem) a Nikolou (Gajovským)?
Ale dobře. Sice si to někdy zbytečně nedáváme, ale oba jsou to dobří hráči. Jsou to střelci a já musím spíš hrát dozadu, ale myslím, že nám to klape.