Výborná první třetina na body nestačila

Písečtí vstoupili do zápasu jako uragán a v desáté minutě udeřili góly Radka Hovory a Ondřeje Ježka. Hráči hokejem diváky bavili, protože ani Jablonečtí se nenechávali zahambit a snažili se oplácet akce domácích rychlými protiútoky. Z jednoho se jim také podařilo snížit. Od druhé třetiny se Písku přestalo dařit v koncovce a znervózněl, naopak soupeři se povedlo skóre otočit dvěma brankami. Poslední třetinu již domácí odehráli víceméně v křeči a v pohodě chytající Kousal udržel Jablonci těsné vedení až do konce.
2.liga ČR, 13. kolo, so 8.11.2008, Zimní stadion Písek
Jablonec nad Nisou
2:3
2:1, 0:2, 0:0
Branky a nahrávky: 10. Hovora (Bláha, Slavík), 10. Ježek (Novák) - 12. Beránek (Prachař, Stehno), 29. Kapička, 31. Pabiška (Beránek, Ulrich).

Rozhodčí: Němec - Dančišin, Matějíček.
Vyloučení: 3:6 + Míka (P) a Kapička (J) 10 min.
Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.
Diváci: 480.

Písek: Kubiš - Burkoň, Procházka P., Svoboda, Kalečík, Kříž, Martinka, Bílek, Procházka F. - Míka, Pitel, Kica - Bláha, Hovora, Slavík - Ježek, Vondřich, Novák - Bican, Nikodém, Novotný
Jablonec nad Nisou: Kousal - Beránek, Duda, Černý, Ulrich, Chládek, Ton, Pour, Klouček, Měrtl, Prachař, Stehno, Drak, Bříška, Kapička, Špalek, Protivný, Skalický, Pabiška, Šejnoha, Bacovský
První třetina nabídla přihlížejícím necelým pěti stovkám diváků atraktivní podívanou, žádné oťukávání v úvodu se nekonalo a od prvních minut byl k vidění rychlý hokej plný šancí. Více si jich vypracovali výborně kombinující domácí, především zásluhou skvělého kapitána Bláhy a důrazného rychlíka z Berouna Kici, hosté však vysokému tempu stačili a snažili se držet krok.

Domácí byli odměněni za svoji aktivitu v desáté minutě, a to hned dvakrát. Nejprve propálil Romana Kousala v brance Jablonce Radek Hovora a zanedlouho po pěkné kombinaci s Novákem zvyšoval Ondřej Ježek do odkryté branky na 2:0. V té chvíli byli svěřenci trenéra Rybáčka nahoře a utkání vypadalo jednoznačně. Houževnatí Vlci se však nevzdali a jejich odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Přišla z docela nenápadné akce - Prachař zatáhl puk do třetiny, vystřelil a dorážející obránce Beránek doklepl puk poprvé za záda Kubiše.

Třetina měla i poté spád a jen díky pozornému Kousalovi zůstalo skóre nezměněno, domácí Kubiš měl přece jen práce méně.

Druhé dějství ještě začalo náporem Písku, ve 27. minutě však přišel zlom a hostující Vlci uzamknuli domácí do třetiny. Několikrát se Jihočechům nepodařilo vyhodit a zákonitě přišel trest. Kapička zezadu rychle objel branku a u tyčky našel mezeru pod chrániči Kubiše. Následně udržela Jablonec v tlaku přesilovka a za necelé dvě minuty od vyrovnání byl obrat dokonán. Střelou bez přípravy z kruhu zúročil přihrávku Beránka osamocený Pabiška.

Písku se poté podařilo vrátit obraz hry do starých kolejí a znovu Vlky zatlačil, ale vyzrát na Kousala se mu nedařilo. Úspěchu v útočném snažení se nedočkali ani hosté. Jednou však od něj nebyli vůbec daleko, Beránkova střela od modré se otřela jen o tyč. Stejnou mincí oplácel na druhé straně Vondřich.

Při druhé přestávce se snad nalepily na hole domácích hráčů smůla, nervozita i nepřesnost dohromady, a tak pro hosty, kteří se poslední dvacetiminutovku soustředili na udržení náskoku a dopředu toho už moc nepředvedli, nebyl až takový problém hubené vedení udržet. Z bojovnosti a nasazení přitom Písečtí neubrali nic, ale najednou si nebyli schopni vytvořit slibnou pozici, prohospodařili čtyři přesilovky, a když už se ke střele dostali, výborný Kousal si vždy věděl rady.

Pořádně mu muselo zatrnout v podstatě jen jedinkrát, kdy Slavíkova rána prošla mezi jeho betony, ale doklouzala vedle tyče, a následnou dorážku zneplatnil předčasný hvizd rozhodčího, takže gól nebyl uznán. Křeč nepřekonali domácí ani při závěrečné hře bez brankáře, a tak všechny body zamířily na sever Čech.

Komentář trenéra Písku Jana Rybáčka: „První třetinu jsme začali hrát velmi dobře, plnili jsme to, co jsme si řekli. Hráli jsme dobře dozadu a dali jsme dva krásné góly, což byl do zápasu výborný vklad. Nicméně potom jsme jako by přestali hrát a nechali jsme si dát gól, ale budiž. Druhý inkasovaný gól byl zbytečný zpoza brány, měli jsme tam lépe pokrýt hráče. Potom jsme se nechali zbytečně vyloučit a soupeř se krásnou střelou z první dostal do vedení. Pak se opakovalo to, co se stávalo v posledních zápasech. Znervózníme a nacvičené věci, co umíme a fungují nám při vedení, nám nevycházejí a pod tlakem, že prohráváme, se nám nedaří. Všichni chtějí, což je dobře, ale začneme dělat věci, co nemáme nacvičené a nejsme schopni dát gól. Soupeř si to vzadu pohlídá, vyhazuje puky přes všechny čáry. Čím víc se blíží konec, tím to je od nás víc ve stresu a neporadíme si ani při přesilovce. Soupeř vyhrál zaslouženě, za stavu 0:2 to nezabalil a po otočení skóre hrál to, co potřeboval.“

Ivo Svatoš, trenér Jablonce: „Pro mě je hodnocení zápasu příjemné a jednoduché. My jsme přijeli do Písku pro bod a udělali tři, takže to skončilo lépe, než jsme plánovali. Bylo to kvalitní utkání, přičemž naší hráči splnili taktiku, s kterou jsme přijeli a mohu své hráče jenom pochválit. Písek hrál velmi dobře a já sportovně přiznávám, že jsme měli trochu víc štěstí.“