Vítězný vstup do přípravy, Písek skolil Příbram

Na zimní stadion u Otavy přijel tradiční soupeř z Příbrami. Oba týmy hrály poměrně rychlý hokej, který v prvním dějství nabídl řadu akcí, ale ani jedna strana se gólu nedočkala. Po výměně stran diváci viděli tři góly. Hosté v závěru zkoušeli hru bez gólmana, risk jim ale nevyšel.
Příprava A-tým 22/23, 1. kolo, čt 11.8.2022, Zimní stadion Písek
Příbram
3:1
0:0, 2:1, 1:0
Branky a nahrávky: 26. Macháček (Novák, Dudáček), 32. Březina (Bednařík, Koupal), 60. Hraholski (Volf) – 38. Svoboda (Zdeněk, Malý). Rozhodčí: Šperl – Jílek, Poskočil. Vyloučení:1:3. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 2:1, 3:1.
Písek: D. Novák (Kadlec) – Hanus, Dvořák, Bednařík, Koupal, Březina, Dudáček, F. Novák, Hraholski, Volf, Macháček, Turek, Kurfürst, Andrle, Holar, Novotný, Košař, Brož. Trenér: Tomáš Matušík
Příbram: Šubrt (Jiroušek) – Saňa, Hlaváček, Vinš, Jelínek, Zdeněk, Rudovský, Matějka, Strnad, Malý – Kraus "C", Káník, Novotný, Pinkas, Svoboda, Beneš, V. Matějka, Bečvář, Furch. Trenér: Marek Pavel

První třetina nabídla několik zajímavých hokejových momentů, kdy do první větší šance se protlačil hostující Jelínek, ale netrefil mezi tři tyče. O necelou minutu později mohl skórovat Písek, ale Šubrtovo lapačka byla proti. V čase 12:13 přišla hrubá chyba u modré jednoho z domácích, po ní se dostali do kombinace Strnad s Novotným. Druhý jmenovaný to vzal na sebe, ale David Novák udržel pohotovým zákrokem bezbrankový stav. Začátkem šestnácté minuty se zase dostala do hry Příbram, Zdeněk měl před sebou odkrytou klec, kterou nedokázal trefit. Ve 20. minutě si Jihočeši vypracovali ještě jednu pozici, kdy teč přišla těsně před brankářem, ale ten skákavý projektil dokázal lapit před brankovou čárou.

Úvodní branka padla v dvacáté-šesté minutě. Filip Novák našel na kruhu Macháčka, který nad vyrážečku Šubrta poslal kotouč do klece. O další dvě minuty ujel do jasné šance sám Hraholski, ale Šubrt ho vyčapal lapačkou. Osm minut před koncem prostředního dějství se po narůstajícím tlaku v útočném pásmu dostali žluto-modří na 2:0. To využil přesnou přihrávku Březina střelou do spodní části. Necelé tři minuty před druhou sirénou se Baník dostal konktakním gólem do hry. Zdeněk poslal hru na Svobodu a ten jí propasíroval až za záda píseckého muže v masce.

V poslední části se k rychlé příležitosti dostal Volf, ale krajem vyrážečky zasáhl Šubrt puk a tem směřoval mimo. Na druhé straně ledové plochy se domácí obrana trochu opozdila a hostům bylo nabídnuto několik dorážek, které pochytal David Novák. Jedenáct minut před koncem dostal šanci Malý, ale z kruhu pálil nepřesně, po něm to zkoušel ještě nehlídaný Káník, ale Jihočeši se ubránili. Čtyři minuty před skončením třetí třetiny se po dvou chybách Baníku dostali písečtí do přesilovky pět na tři. Tuto početní výhodu nedokázali hokejisté přetavit v rozhodující gól a tak necelé dvě minuty měli hosté na vyrovnání. Nakonec přišla řada i na hru bez brankáře, kterou nakonec potrestal třetím zásahem do prázdné Hraholski.