V Mostě Králové prohráli o gól, v pondělí doma chtějí vyrovnat

První bod pro Most. Králové favoritovi pořádně zavařili a v kvalitním zápase zůstali pozadu o jedinou trefu. Od začátku zápasu se Písek dotahoval manko, které zvládl držet těsné díky dvěma trefám obránců v přesilovskách. Šance na vyrovnání už ale zůstaly nevyužité. Most se ujímá vedení v sérii hrané na dva vítězné zápasy. Králové budou chtít srovnat krok. Možnot mají v pondělí u Otavy, kam se druholigové play-off podívá po čtyřech letech!
2. liga - Západní konference 22/23, 1. kolo, so 4.3.2023
Mostečtí Lvi
3:2
1:0, 1:1, 1:1
Branky a nahrávky: 2. Kýhos (Procházka, Urbánek), 22. Šimeček (Řehoř), 47. Řehoř – 31. Hanus (Matiášek), 47. Radoš (Novák, Koupal). Rozhodčí: Valenta, Hacaperka – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 9:5. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 405.

Mostečtí Lvi se radovali hned ve druhé minutě, když Vladimír Kýhos využil přesilovou hru. Vyrovnaná partie posunula domácí do většáho vedení ve 22. minutě po útočném výpadu Šimečka, který v brejku po kličce mezi kruhy překonal Nováka - 2:0.

Snížení přišlo krátce po polovině základní hrací doby - v přesilovce 5 na 3 se do puku na kruzích opřel svým typickým způsobem Vladimír Hanus a propálil Hosnedla - 2:1. Šanci na srovnání pak měli Králové ve třetí třetině. Jenže v přesilové hře, kterou si Jihočeši vynutili dobrým pohybem, využil chyby v rozehrávce Ivan Řehoř a v úniku překoval jinak výborně chytajícího Nováka - 3:1.

Písečtí se však nevzdali - ještě v té samé přesilovce tečoval Novákovo nastřelení mimo dosah gólmana Jan Radoš a zase bylo o co hrát - 3:2. Další šance už ale Králové nezužitkovali. Neuspěl ani Lukáš Volf, který dostal po faulu možnost trestného střílení. Střelou mezi betony neuspěl.

Mostečtí Lvi budou mít v pondělí od 18 hodin v Písku šanci sérii ukončit. Proti nim ale budou stát odhodlaní Králové, kteří už v této sezoně doma mockrát ukázali, že ne nevzdávají za žádné situace! Start je v 18 hodin.