Tuhý boj s Buldoky vynesl Králům tři body!

Tři body pro Krále! A moc důležité! Písek ve středu večer doma přetlačil Buldoky z Řisut a stále živí naděje na předkolo play-off. Králové dvakrát prohrávali o dvě branky, ale zápas zvládli otočit. Zvítězili 5:4.
2. liga - Západní konference 22/23, 12. kolo, st 22.2.2023, Zimní stadion Písek
Řisuty
5:4
1:3, 3:0, 1:1
Branky a nahrávky: 10. Macháček (Hollar, Choholoušek), 21. Březina (Novák, Matiášek), 30. Macháček (Turek, Pavlát), 38. Matiášek (Radoš, Březina), 44. Pouzar (Hrakoholski, Brož) – 4. Patyk (Malovický), 8. Bílek (Patyk, Rendla), 18. Sýkora (Pejchal, Chamrád), 44. Malovický (Janda, Patyk). Rozhodčí: Jan Červenka — Jan Gregar, Matyáš Motl. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 310.
Písek: Novák – Novák, Hanus, Dvořák, Radoš, Pavlát, Turek – Březina, Volf, Matiášek, Hracholski, Brož, Pouzar, Chocholoušek, Hollar, Macháček, Novotný, Cháb, Andrle
Řisuty: Petržílka S. Janda, P. Řepka, A. Zich, J. Strnad, M. Malovický — K. Pejchal, J. Výrut, O. Sýkora, A. Chamrád, J. Křepelka, M. Rendla, V. Bílek, P. Patyk

Diváci s napětím očekávali, jak ke zbytku nadstavby přistoupí týmy, které už hrají jen o čest a nehrozí jim sestup ani boj o předkolo. Kdo si myslel, že pro čelo tabulky to budou body zadarmo, šeredně se mýlil. Buldoci už v minulém kole doma sestřlili Děčín a u Otavy si i v osekané sestavě brousili zuba na Krále. Šokovali je hned ve čtvrté minutě po úspěšném útočném výpadu Petra Patyka - 0:1. Když v osmé minutě zvýšil zblízka na 0:2 kapitán hostů Vítězslav Bílek, zavládlo na zimním stadionu v Písku nepříjemné ticho.

Králové zvedli hlavy a začali na svého soupeře tlačit. Po pár spálených šancích se domácí přece jenom radovali, když tlak třetí formace proměnil v gól dorážkou Aleš Macháček - 1:2. Domácí byli do závěru třetiny aktivnější, jenže zase dopaltili na nedůraz v obranném pásmu. Gól Sýkory v 18. minutě na 1:3 písecké hokejisty znovu psychicky nahlodal.

Do druhé třetiny vstoupil písecký tým jako vyměněný a ditkoval tempo hry. Dvoubrankové manko umazal hned ve 21. minutě Jan Březina, který do branky uklidil odraženou Novákovu střelu od modré - 2:3. V polovině základní hrací doby bylo srovnáno, když v signalizované výhodě nadvakrát překonal Petržílku zblízka Aleš Macháček - 3:3. Poprvé poslal Písek do vedení Jan Matiášek, který využil přečíslení v útočném pásmu. Přihrávku Jana Radoše přes osu tvrdou ranou uklidl za přesouvajícího se brankáře Buldoků - 4:3.

Do třetí třetiny šli Králové s jasným cílem vedení udržet a pokud možno ještě skóre navýšit. Že ale nedostanou od symapticky bojujících Středočechů nic zadarmo, potvrdil v nařízené přesilovce Malovický, když vyrovnal na 4:4. Naštěstí odpověď přišla bleskově. Ještě v téže minutě za pouhých 13 sekund našel Hrakholksi v pásmu volného Jaroslava Pouzara, který oklamal bránicího hráče a výstavní střelou do levé šibenice vrátil Písku vedení - 5:4. Králové už ho udrželi, i když spálili mraky obrvoských šancí. Vzadu je pak jistil gólman David Novák, který musel proti nebezepčným hostům tasit ředu těžkých zákroků. Písek už vedení uhájil, i když na konci musel řešit nepříjemnost v podobě oslabení.