Sympatický výkon proti Kolínu na body nestačil

První polovinu základní části druholigové skupiny západ zakončili písečtí hokejisté dobrým výkonem. Vítězství však u Otavy ukořistili hosté z Kolína. Středočeši se v první třetině dostali do dvoubrankového vedení a po bezbrankové druhé části hry přidali kozlové třetí branku. Písečtí se ale ani tak nevzdali, snížili a obraně hostů pořádně zatápěli. Kolín už ale vedení udržel, domácím se podařilo na rozdíl jedné branky snížit až vteřinu před koncem.
2. liga ČR sk. ZÁPAD, 17. kolo, so 21.11.2015
Kolín
2:3
0:2, 0:0, 2:1
Branky a nahrávky: 46. Ciboch, 60. Sýbek (Vlček, Jirků) – 13. Skokan (Zumr, Voženílek), 17. Veselý (Semirád), 45. Malý (Veselý). Rozhodčí: Hornáček - Žídek, Horažďovský. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci:513 . Průběh utkání: 0:3, 2:3.
Písek: Panec – Procházka, Jirků, Škopek, Hanus, Bernad D., Hrubý – Marek, Vlček, Urbanec, Bernad J., Ciboch, Sýbek, Ferebauer, Slavík, Růžička
Kolín: Sejpal – Pácal, Hanzl, Skokan, Voženílek, Březina, Barták, Suchý, Veselý, Semirád, Malý, Ježek, Zumr, Morkes, Kadlec ml., Kadlec st., Hlavatý, Jelínek

Začátek utkání přinesl vyrovanou podívanou, ve které si mírnou herní převahu drželi domácí hokejisté. Ti ovšem nedokázali těžit z vybídnuté úvodní přesilové hry v utkání a rázem přišel trest. Hosté se usadili v útočné třetině, přičemž Zumrova přihrávka zamířila přesně na modrou čáru, kde si připravil puk Lukáš Skokan a švihem zamířil přesně do pravého horního růžku písecké branky - 0:1.

Překvapení domácí navíc museli kousnout další nepříznivé změny stavu. Hostující Kozlové totiž na začátku 17. minuty využili hned svou první přesilovou hru v zápase. Semirádovu střelu úspěšně dorazil Jan Veselý a vedoucí celek tabulky byl rázem o dvě branky napřed - 0:2.

Prostřední dějství přineslo vyrovnanou podívanou a celkem šest vyloučených hráčů. Z domácích byli nejblíže Ferebauer se Sýbkem. První jmenovaný Sejpala zaměstnal hned dvakrát během krátké chvíle, Sýbek pak nebezpečně tečoval Škopkovu ránu od modré, ani jedna z akcí domácího celku ale úspěch neslavila. Poté ale měli Písečtí naoipak velké štěstí. Při ponechané výhodě Kolínští doslova vyšachovali píseckou obranu a proti Veselého zakončení Panec vytáhl Haškův známý zákrok s oběma betony ve vzduchu.

Po bezbrankové druhé třetině přišly dva slepené góly v úvodních minutách třetí části. Nejprve šli hosté do vedení 3:0. Povedená Veselého přihrávka zpoza branky se zastavila na holi Josefa Malého, který takřka bez přípravy namířil puk k pravé tyči. Jenže na to stihl velmi rychle reagovat domácí David Ciboch a vrátil svému týmu naději. Nadějný útočník se individuální akcí probil před kolínskou branku a bekhendovou kličkou nedal Sejpalovi šanci - 1:3.

Domácí hráli aktvně, chtěli lídra ještě potrápit. První celek tabulky si ale dvoubrankový náskok pevně držel a čas se navíc pomalu ale jistě krátil. V samotném závěru utkání Jihočeši zkusili hru v šesti bez brankáře. Překonat brankáře Sejpala se jim nakonec přece jenom podařilo, na body to již ale nestačilo. Vteřinu před sirénou vyslal propagační střelu od modré Jan Sýbek a pouze upravil na konečných 2:3.

Karel Slabý, trenér Písku: Klukům snad nemám co vytknout, odehráli jsme vyrovnanou partii a od druhé třetiny jsme byli i o něco lepší. Jenže soupeř potvrdil svoji kvalitu a potrestal každou naši chybičku. Nám chyběl klid v koncovce, ale kluky musím opravdu pochválit za přístup a velké nasazení, které udrželi až do konce zápasu.