Starší dorost doma opět vítězně

Během dosavadních zápasů byli starší dorostenci na svém ledě neporazitelní a z každého utkání si odnesli alespoň dva body. V důležitém souboji s Letňany tomu nebylo jinak a tři vstřelené branky vynesli na konto klubu z jihu Čech plný bodový zisk. Zasloužené čisté konto si připsal brankář David Havelec.
Extraliga staršího dorostu, 12. kolo, pá 8.10.2010
Letňany
3:0
1:0, 0:0, 2:0
Branky a nahrávky: 18. Pícha (J. Paukner), 41. Vlček (Bernad), 56. Reiniš (Bernad, Vlček). Rozhodčí: Ondřej - Dančišin, Matějček. Využití: 2:0. Diváci: 85.
Písek: Havelec - Jirků, Bernad, Reiniš, J. Paukner, Vlk, Pícha, Turek, Šmejkal, Krcho, Záhora, Lejsek, Vlček, Ciboch, Janásek, Chalupský, Hanus, Matiášek, Kubec, Švanda, Křivanec.
Letňany: Horák (Havlín) - Patočka, Všetečka, Čeček, Vencovský, Švábík, Uhlíř, Honzajk, Vala, Kaplan, Chvátal, Škop, Bacovský, Kučera, Hnilica, Lhoták, Kadeřábek.

Oba dva týmy vstoupily do zápasu velmi aktivně a úvodní okamžiky tak přinesly několik šancí na obou stranách. Nejprve se snažila protlačit puk do brány první formace domácích, Reiniš, ani Vlček ale úspěšní nebyli. Na druhé straně zahrozil zakončením zblízka Lhoták, Havelec ovšem jeho pokus reflexivním zákrokem zneškodnil.

V deváté minutě se ocitl v palebné pozici domácí obránce Jirků a po prudké střele od modré čáry se postupně dostali k dorážkách Reiniš a Jan Paukner, ani v jednom případě ale Horák touš za svá záda nepropustil. Hosty pod náporem pozlobil střelou od modré ještě obránce Bernad, střelu z nápřahu ale zastavila pravá tyč.

V dalším průběhu úvodní části se domácímu celku dvakrát naskytla možnost početní převahy. V prvním případě Písečtí udeřit nedokázali, v tom druhém už se ale skóre zápasu přece jen měnilo. Jan Paukner nabil Miroslavu Píchovi na modrou čáru a rána domácího beka se zastavila až v síti – 1:0.

Na začátku prostřední dvacetiminutovky se do opakovaného zakončení dostal domácí Krcho, uplatnit důraz v brankovišti se mu ale nepodařilo. Ve čtvrté minutě druhé třetiny se hosté nadechovali k vyrovnání, když Škop povedenou přihrávkou připravil slibnou šanci na hůl Valy, útočník Letňan ale ve vyložené šanci na Havelcovi ztroskotal. Stejně tomu bylo i v případě Všetečky, proti jehož střele písecký brankář předvedl ukázkový zákrok lapačkou.

Písečtí opět ožili krátce po polovině druhé části, kdy v početní převaze dostal dvakrát prostor ke střelbě obránce Pícha. Po první ráně letňanský brankář vůbec nevěděl, zdali má puk kontrolou, k dorážce se ale nikdo z Píseckých nenašel. Následně střela stejného beka skončila v připravené náruči brankáře Horáka.

V závěru druhé fáze zápasu byli hosté k vyrovnání velmi blízko, když se po střele Čečka dostal k dorážce útočník Vala, také v tomto případě ale vyšel z celé akce jako úspěšnější brankář Písku.

Čtyřicet minut utkání přineslo pouhou jednu branku, ve třetí třetině ale stačila pouhá minuta k tomu, aby se počet branek rozrostl. Bernardovu přihrávku přetavil v druhý gól domácích ranou z mezikruží Filip Vlček – 2:0. Písek měl také v dalším průběhu třetí třetiny více ze hry a právě Vlček mohl v páté minutě závěrečné části přidat ještě jednu branku, v těsné blízkosti ale nasměroval puk mimo tyče.

Nakonec se Písečtí dočkali při výhodě jednoho hráče. Přesilovková souhra putovala po ose Vlček - Bernad – Kevin Reiniš a poslední jmenovaný propašoval puk do branky – 3:0. Krátce poté mohli hosté vykřesat jiskřičku naděje v početní převaze , téměř dvouminutovou výhodu dvou ale hráči Letňan potrestat nedokázali. Písek už si vítězství 3:0 uhlídal.

Pavel Hejl (trenér Písku): Naše skupina je velmi vyrovnaná a Letňany, které byly před zápasem poslední, na nás ztrácely pouhý bod. Doma si ale věříme, hrajeme lépe než venku a jsme moc rádi, že jsme vybojovali body i nyní. Jen by to chtělo na výkon z domácího prostředí navázat i venku a přivézt nějaké body, abychom v tabulce poskočili vzhůru.