Slavík pokořil hattrickem Příbram

Druhý hattrick Josefa Slavíka během čtyř kol juniorské ligy v novém roce a spolehlivý výkon gólmana Martina Pošusty - to byly základní kameny páteční důležité výhry juniorů nad Příbramí, která v tabulce ztrácela pouhý bod na sedmý Písek. Výsledek se nerodil nijak lehce, hosté totiž dlouho vedli a byli domácím vyrovnaným soupeřem. Až ve 49. minutě se poprvé ujali vedení Písečtí díky dvojici Bican - Kouba. Kuriozitou utkání je málo vídaná skutečnost, že dva závěrečné góly Slavíka padly ve dvojnásobném oslabení během jedné přesilovky Příbrami.
Liga juniorů, sk. B, 26. kolo, pá 18.1.2008, Zimní stadion Písek
Příbram
5:2
0:1, 1:0, 4:1
Branky a nahrávky: 27. Slavík (TS), 45. Kouba (Bican), 49. Bican (Kouba), 52. Slavík (TS), 52. Slavík (Pankratz) - 7. Petr Procházka (Haala), 42. Hamet (Kadič, Petr Procházka).

Rozhodčí: Pešina - Novák, Flégl. Vyloučení: 10:9 + Vácha (Písek) 5 a do konce. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 65.

Písek: Pošusta - Cirulis, Koloušek, Tajbl, Kupčus, Kalečík, Dobeš - Bican, Pešta, Vácha, Kouba, Slavík, Pankratz, Sýbek, Ingriš, Jícha, Kroupa.

Trenér Písku Miroslav Šperl k utkání s Příbramí uvedl:
„I když to podle výsledku vypadá, že to byl jednoduchý zápas, tak tomu tak v žádném případě na ledě nebylo. Upozorňovali jsme kluky už po rozbruslení, že Příbram vypadá bruslařsky velice dobře, což se v zápase potvrdilo.

První třetinu byl soupeř lepší bruslařsky i důraznější v osobních soubojích, takže se po právu ujal vedení. Myslím si, že jsme ve druhé třetině hru už zlepšili a podařilo se nám i vyrovnat - po faulu na Koubu proměnil Slavík trestné střílení a srovnal na 1:1.

Ve třetí třetině jsme dostali z přesilovky gól a nevypadalo to s námi moc dobře, ale potom Bican s Koubou po zajímavé akci srovnali a v další fázi jsme přidali další dva góly. Kuriozitou je, že v době, kdy hrál soupeř přesilovku pět na tři, jsme dali dvě branky, což Příbram zlomilo. Jeden z gólů padl znovu z trestného střílení, tentokrát po faulu na Kalečíka. Jel ho opět Slavík a opět ho proměnil. Slavík dal i náš pátý gól pořád ještě v tom dvojnásobném oslabení.

Řekl bych, že to byl oboustranně zajímavý zápas, v němž jsme nebyli moc spokojeni s hrou obránců, i když jsme dostali jen dva góly, tak nás musel kolikrát podržet brankář Pošusta. Se ziskem obou bodů samozřejmě spokojen jsem, dá se říct, že nám je zajistila střelecká chuť Pepíka Slavíka.

Celkově vzato musím říct, že se nám ve třetí čtvrtině soutěže daří, protože jsme v ní z osmi zápasů šest vyhráli. Díky tomu se dá říct, že jsme se už dostali z těch sestupových starostí do klidnějších vod. Krumlov prohrál, takže na něj máme náskok osmi bodů.“