Šlágr kola pro Písek!

Velmi důležitá výhra! Králové ve vypjatém souboji přehráli lídra nadstavbové skupiny B a dokráčeli si pro výhru v prodloužení! Napínavou přestřelku rozhodl mladík Jaroslav Pouzar, který rozhodl o tom, že dva body poputují k řece Otavě.
2. liga - Západní konference 22/23, 11. kolo, so 18.2.2023
Benátky
4:5p
2:2, 0:1, 2:1 - 0:1
Branky a nahrávky: 7. Šafránek (Jankovský, Mrkvička), 11. J. Dvořák (Havlas), 46. J. Dvořák (L. Tondr, Jankovský), 48. Jankovský (Šafránek, Mrkvička) – 3. Hanus (Matiášek, Radoš), 17. Březina (Volf, Matiášek), 37. Matiášek (Novotný, Cháb), 54. Radoš (Matiášek), 63. Pouzar (Novák, Hrakholski). Rozhodčí: Domský – Brož, Jurak. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 205. Střely na branku: 36:30. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 4:3, 4:5pp.
Benátky: Sejpal (Hofman) – Mrkvička, Klodner, Antoš, Rajgl, Němeček, Mašek – L. Tondr, Havlas, J. Dvořák – M. Tondr, Šafránek, Jankovský – Šíma, Král, Hejňák – Kusý, Peca
Písek: Kříž (Novák) – M. Dvořák, Kurfürst, Hanus, Radoš, Pavlát, Novák, Turek – Hollar, Cháb, Volf, Brož, Březina, Macháček, Novotný, Matiášek, Hrakholski, Pouzar, Chocholoušek

Písek začal v sobotním odpoledni na benáteckém ledě gólově zvesela už v samém úvodu utkání. Vyloučení Martina Tondra hosté potrestali, když benátecké čtveřici se nepodařilo vyhodit kotouč a po obléhání domácí branky využil zakrytého výhledu brankáře Sejpala ke vstřelení branky - 1:0. V 7. minutě bylo srovnáno, když do brejku tradičně unikla dvojice Václav Jankovský a David Šafránek - jak bývá jejich dobrým zvykem, po vzájemné spolupráci pálil druhý jmenovaný přesně - 1:1. V 11. minutě předvedli ve vlastním oslabení parádní tanec mezi píseckými hráči Vojtěch Havlas a Jan Dvořák, který kličkovanou zakončil druhým gólem - 2:1. Přesto se šlo do kabin za vyrovnaného stavu. Lukáš Volf zůstal osamocen v mezikruží, jeho střelu Sejpal ještě vyrazil, na dorážku Jana Březiny byl ale i on krátký - 2:2.

Druhá třetina patřila benáteckému týmu, který soupeře poměrně drtivě přestřílel, avšak bez gólového efektu. Velkou šanci měl po akci Šafránka Lukáš Tondr, poté také několikrát dorážející Jankovský, gól pohříchu nepadl. Zahrozili ale i hosté, Matiáškovu střelu vytáhl Sejpal na břevno a velmi dobře si poradil také s šancí Macháčka. Ve 37. minutě se prosadili hosté, když před brankou zůstal zcela volný Jan Matiášek a střelou pod břevno rozvlnil síť - 2:3.

Ve třetí části vrhli Benátečtí všechny síly do útoku s cílem něco s výsledkem udělat. Šafránka nejprve ještě vychytal Kříž, až na konci 46. minuty v přesilovce Šafránek posunul puk na Jankovského, jehož krásnou křižnou přihrávku napříč pásmem zakončil Lukáš Tondr a následnou dorážku dopravil do sítě jako správný divoch Jan Dvořák - 3:3. Vyrovnání Benátky nabudilo a za dvě minuty už vedly! David Šafránek a Václav Jankovský si tentokrát vyměnili role a bylo hotovo - 4:3. Jenže Králové se nevzdali a v 54. minutě srovnali. Jan Radoš přes veškerou snahu bránících hráčů Benátek dopravil puk do branky - 4:4. V závěru mohly Benátky rozhodnout, ale přesilovku nedotáhly ke gólu a navíc se do prodloužení musely samy bránit.

Oslabení ještě domácí zvládli, avšak krátce poté Písek rozhodl o své výhře. Po Novákově bekhendové pobídce nemohl Jaroslav Pouzar k tyči trefit lépe - 4:5 po prodloužení.

Antonín Nečas (HC Benátky nad Jizerou): Bylo to vyrovnané utkání se smutným koncem pro nás. Ve druhé třetině jsme dominovali, určitě jsme v ní měli vstřelit branku. Měli jsme v ní devatenáct střel. Je pravdou, že nás trochu zabrzdilo vyloučení, které otupilo náš tlak. Bereme jen bod, potřebovali bychom bodovat za tři body.

Tomáš Matušík (IHC Králové Písek): Vyhráli jsme, což je skvělé. Musím ale říci, že výsledek je pro Benátky trošku krutý, protože hrály opravdu dobře. Ve druhé třetině při nás stáli všichni svatí. V ní mohli domácí utkání rozhodnout. Řekl bych, že jsme ukázali velké srdce. Nemyslím si, že jsme byli lepší, byli jsme ale šťastnější. Benátkám přeji, aby uhrály předkolo play-off a nashledanou v příští sezóně.