První finále pro Přerov, juniorka padla po nájezdech

V sobotu 19. března začala v Přerově finálová série druhé nejvyšší juniorské soutěže. Písek do ní vstoupil dobře a favorita překvapili v první třetině vedením 0:2. Domácí ale trpělivě ztrátu snižovali a dovedli zápas až do nájezdů. V nich se radovali domácí Zubři, když vyhráli 3:2. V sérii na tři vítězné zápasy se tak dostávají do vedení. Další zápas je na programu v neděli 20. března od 17 hodin znovu v Přerově.
Liga juniorů 2021/2022, FIN1, so 19.3.2022
Přerov
3:2sn
Branky a nahrávky: 29. Kleniar (Hanák, Kolařík), 41. Němec (Kolařík, Kleniar), rozhodující nájezd Kolařík – 12. Andrle (Kovařík, Pešek), 13. Hála (Hracholskij). Rozhodčí: Skopal, Vrba – Komínek, Vašíček. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:O. V oslabení: 0:0. Diváci: 348. Střely na branku: . Průběh utkání: .
Přerov: Postava – Nesvadba, Holík, Hanák, Gréč, Němec, Billa – Hlávka, Fencl, Halík, Kolařík, Šilhavý, Štíbr, Hyža, Brázda, Kuchta, Hradil, Kleniar
Písek: Lokajíček – Kulvejt, Hail, Dohnal, Kurfürst, Hála, Pitel, Mikeska, Dubský, Hracholskij, Ryba, Sládek, Andrle, Kovařík, Hollar, Lechnýř, Pešek, Kříž

Pavel Neuman (HC ZUBR Přerov): Prvních deset minut jsme hráli poměrně dobře. Pak jsme udělali dvě hrubé chyby a soupeř je potrestal. Až do začátku třetí třetiny jsme dotahovali stav 0:2, naštěstí se nám podařilo srovnat. Utkání už pak bylo vyrovnané. Písek v prodloužení nevyužil přesilovku a nájezdy jsme zvládli lépe. Michal to v nich zavřel.

Radek Volf (IHC Králové Písek): Domácí byli ze začátku aktivnější. Pak jsme se z toho dostali a dali jsme dva góly. Zápas byl na naší straně a soupeř znervózněl. I začátek druhé třetiny byl na naší straně, ale potom jsme udělali nějaké fauly, které domácí potrestali. Slezli jsme z koně a třetí třetina už byl boj. Přerov dvakrát využil přesilovku, od 50. minuty už pak každý hrál na jistotu. V prodloužení jsme hráli přesilovku, kdy nám ke gólu chybělo jen málo. V poslední sekundě ještě přišla velká šance, kdy to hráč nezakončil. Nájezdy jsou loterie a domácí v nich byli šikovnější.