Poprvé pod Mazancem a hned výhra!

Změna trenéra zřejmě dorostencům prospěla. Alespoň podle úvodního zápasu soudě. Milan Mazanec radikálně zpřeházel složení útočných řad, což se příznivě projevilo ve střelecké potenci. Pět gólů už žlutomodří dlouho nenasázeli. Po trefách Formánka, Peteleho a Bicana vedli domácí v polovině utkání už celkem jednoznačně 3:0, avšak během dvou minut se dokázal trápící se soupeř vzchopit a dvakrát překonat Jakub Kováře. Když už to s píseckým vedením vypadalo nahnutě, skóroval Jan Bíza a do poslední třetiny se tak nastupovalo za stavu 4:2. Stále se zvyšující snaha Komety o vyrovnání přinesla ovoce ještě jednou – ve 48. minutě stahoval nejaktivnější z Brněnských, mladík Vincour. To už však bylo vše a necelou minutu před koncem zpečetil výhru gólem do prázdné klece opět Bíza.
Extraliga dorostu, 31. kolo, čt 16.12.2004
Kometa Brno
5:3
2:0, 2:2, 1:1
Branky: 5. Formánek (Fořt), 14. Petele (Formánek), 29. Bican (Mazanec), 40. Bíza (Kašpar), 60. Bíza (Ondřej Jiřík) – 34. Kožár (Vincour), 36. Vincour, 48. Vincour (Vopálka) Rozhodčí: Machačný - Šín, Černý Vyloučení: 5:5, navíc Vopálka (KOM) 10 minut OT Využití: 1:0 střely na branku: 41:36
Písek: Jakub Kovář – Kašpar, Mazanec, Petele, Maršík, Švácha, Šimoník – Bíza, Pešta, Ondřej Jiřík - Kouba, Formánek, Fořt – Gába, Jan Kovář, Bican
Brno překvapivě začalo opatrně, takže se taktovky utkání rychle ujali domácí. Už v 5. minutě vybruslil z rohu David Formánek a trefil se mezi betony brankáře Hubačky. Ani teď se Kometa neprobrala a dál přenechávala veškerou iniciativu na holích píseckých hráčů. Druhé vyloučení na straně hostí, vysoká hůl Růžičky, pak přinesla další branku. Na modrou se postavil Jan Petele a zásobován přihrávkami od útočníků pálil směrem na bránu jeden puk za druhým. No a napotřetí to tam spadlo. Následoval první z mnoha průniků nejlepšího píseckého střelce Stanislava Pešty, ovšem ani tento, ani všechny ostatní v tomto zápase, nepřinesl gólové zakončení. O vzrušení v obranných řadách Brna se postaral i Fořt, který se díky svému fantastickému bruslení dostal přes veškeré překážky až za obranu, ale než si stačil uvědomit, že jede sám na Hubačku, obránce Reschowský ho nevybíravým háčkem poslal k zemi. Následnou přesilovku Písek nedokázal využít. Sotva se ale počet hráčů na ledě vyrovnal, vystřelil Mazanec a trefil do hrudi Jakuba Bicana, což nakonec nebylo tak nešťastné řešení, protože žlutomodré jedenaosmdesátce se puk odrazil přímo na hokejku. Hubačka sice tento fakt zaregistroval, to už ale za ním svítilo brankové světlo.

Třetí inkasovaný gól jako by konečně připomenul Brněnským ,že zde nejsou jen na výletě, ale že musejí také něco dělat. Vincour a Skočovský se pustili do rychlého útoku, který zlikvidoval Jakub Kovář svou nohou. Čím pak vytěsnil střelu Kvapila ví asi jen bůh a on sám, jisté je, že ač bez hokejky a klečící, ji prostě za záda nepustil. Za chvilku se obráncům utrhl Hrstka, ani jeho klička ale nestačila na rozehřátého Kováře, kterého ovšem trochu zchladily další okamžiky…

Mazanec přihrál místo žlutému Koubovi modrému Vincourovi, který posunul na Kožára do střelecké pozice a za Kovářem se poprvé vlnila síť. Při dalším střídání první písecké obrany chybně rozehrál pro změnu Kašpar a téměř totožnou brankou, jakou předtím připravil Kožárovi, potrestal tentokrát zaváhání domácích sám Vincour. Hráčům Komety tyto úspěchy vlily krev do žil a hra se začala vyrovnávat. Myšlenky na vyrovnání, nebo snad na obrat však ještě do přestávky domácí rázně utnuli. Střela Kašpara sice byla všelijaká, jen ne povedená, přesto jí dokázal Jan Bíza šikovně ze vzduchu tečovat za bezmocného Hubačku.

Závěrečnou dvacetiminutovku rychle odstartoval střelou z blízkosti Formánek, trefil ale jen padajícího brněnského brankáře. K průniku se pak odhodlal i Kouba, a vůbec to nebyl průnik nepovedený. Jen mu chyběla šťastnější tečka. Pavel Kouba sice už zvedal ruce, tím ale kotouč za brankovou čáru neprotlačil a byl to zřejmě Hubačkův beton, co zastavilo gólový let střely. Další pokus Píseckých, ránu Maršíka, zastavila nevhodně situovaná… ehm, zastavilo nevhodně situované pozadí clonícího Fořta.

Brnu se ještě podařilo zdramatizovat závěr tak, že dokonalý pas Vopálky za spící obrannou dvojici Kašpar - Mazanec zužitkoval proměněným únikem Vincour. Hosté poté skoro snědli puk, jak se snažili vyrovnat, ale když po jimi vybraném oddechovém čase zůstal Hubačka na střídačce, vybojoval Ondřej Jiřík kotouč pro Bízu, který z dálky zpečetil výhru.