Písecký výběr nestačil na Kobru, která slaví postup do čtvrtfinále

Jihočechy čekal těžký úkol. Porazit hokejisty z hlavního města Prahy a vyrovnat sérii na 3:3. To se ale domácímu celku po urputném boji nakonec nepodařilo a Kobra tak slaví postup do dalšího kola. Modro-žlutým výkon v dnešním zápase nestačil a prohrál 1:3. Jedinou branku domácích zaznamenal v desáté minutě Koupal. Hostující celek si vystřílel výhru po gólech Antončíka, Kysely a Šteinera.
2. liga ČR sk. STŘED, OF 6, út 7.3.2017, Zimní stadion Písek
Kobra Praha
1:3
1:1, 0:1, 0:1
Branky a nahrávky: 10. Koupal (Sýbek, Procházka) – 18. Antončík (Jedlička, Verbík), 26. Kysela (Hlinka), 47. Šteiner (Vlach, Matějček). Rozhodčí: Škrobák – Marek, Kučera. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 540. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 1:3.
Písek: Hauser (Kadlec) – Procházka (C), Kozák, Červinský, Pavlíček, Suda, Hanus, Koutenský – Pašek (A), Koupal, Sýbek (A), Šuhaj, Drda, Suchan, Jiřinec, Rod, Strnad, Homolka, Klas.
Kobra Praha: P. Bílek (Langer) – Šteiner, J. Verbík, Švaříček, D. Bílek, R. Verbík, Vacek, Semrád – Jakeš (C), Antončík, Jedlička, Vlach, Matějček, Hlinka, Kuchta, Slanina (A), Kysela, Matějek, Pulkrab, Kučera.

Píseckému výběru se podařila dobře rozehrát úvodní dvacetiminutovka. V páté minutě se písečtí dostali do přečíslení, ale gólman hostů dokázal skvěle zasáhnout. Skóre otevřel Koupal, který hlídkoval sám před brankou hostujícího brankáře a dostal přesnou přihrávku od Sýbka. Pražanům se povedlo vyrovnat necelé tři minuty před první sirénou. Vyrovnávací branka padla v přesilovce. Přesná nahrávka Jedličky si našla cestu k volné hokejce Antončíka, který střelou z blízka překonal domácího Hausera. Po dvaceti minutách byl na světelné tabuli stav 1:1.

Na začátku prostřední části měli více pokusů hokejisté z hlavního města, ale nemohli se prosadit přes skvěle chytajícího Hausera. Žluto-modří se ujali vedení v 26. minutě. Hlinka přihrál kotouč na hokejku hlídkujícího Kysely, který střelou k pravé tyčce nedal šanci gólmanovi Písku. Kobra měla v této třetině ještě několik příležitostí, ale využít je nedokázala. Do kabin se tak šlo za stavu 1:2 pro hostující celek.

Na začátku poslední třetiny vymyslel krásnou nahrávku Suchan, který poslal do šance svého spoluhráče Drdu. Ten ale nedokázal dát vyrovnávací branku, protože celou situaci zachránil brankář Kobry. V čase 43:41 se Suda dostal do kontaktu s hráčem hostů. Po souboji zůstal na ledě ležet domácí hráč, ale i přes nespokojené diváky, kteří viděli faul se nakonec nepískalo. Hokejisté z Prahy mohli zvýšit svůj náskok ve 45. minutě. Kobra se dostala do přečíslení, ale na střelu a dorážku dobře zareagoval Hauser a podržel skvělým zásahem svůj tým. Žluto-modří navýšili svůj náskok druhým gólem ve 47. minutě. Celou akci založil Matějček. Nahrál Vlachovi, který dokázal ve správný čas přihrát Šteinerovi. Po tomto gólu byl již pro hokejisty od Otavy nepříjemný stav 1:3, který se snažili ještě zvrátit. Největší šanci spálili modro-žlutí čtyři minuty před koncem třetí části. Po tlaku Písku byla před Bílkem velká mela, ale puk nakonec v kleci neskončil. Na začátku šedesáté minuty si domácí celek vyžádal oddechový čas. Po krátké pauze zkoušel Písek hrát v šesti hráčích v poli bez brankáře, ale další branka už do konce zápasu nepadla.

Jihočeši tak nezvádli šestý zápas, ve kterém prohráli 1:3. Série hraná na čtyři vítězství skončila pro hokejisty domácího celku konečným výsledkem 2:4 v osmifinále. Hokejisté Kobry si tak vybojovali postup do dalších bojů. Pro písecké tak po dnešním zápase skončila sezóna.