Písecký dorost poprvé poražen

Až ve čtvrtém utkání sezóny našli písečtí dorostenci přemožitele. Po nevyrovnaném výkonu přenechali svěřenci trenérského tandemu Šrámek - Vokurka dva body dorostencům Rokycan. Písek se sice ujal v deváté minutě vedení díky Gajovskému, ale protože se k němu ve zbytku utkání přidal z jihočeského týmu už jen Bican, odešel poražen. Domácí stav vyrovnali díky dvěma trefám kapitána Holečka, vítěznou třetí branku vstřelil v oslabení Benedikt, čtvrtou Kubík.
Liga dorostu, 4. kolo, ne 28.9.2003
Rokycany
4:2
1:1,3:1,0:0
Branky: 9. Holeček (Benedikt), 23. Holeček (Kubeš), 37.Benedikt (Ball), 38. Kubík - 9. Gajovský (Holec), 22. Bican (Křepelka). Vyloučení: 7:4, navíc Křepelka (P) 10 minut. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0.
Písek: Kovář J. (Vojta) - Kovář T., Jankovský, Peroutka, Petele, Švácha, Maršík, Klas - Gajovský, Milec, Holec – Pangrác, Křepelka, Bican – Samek, Ondrejec, Jiřík – Binder, Parýzek, Bíza
Utkání začalo neočekávaným tlakem domácích hráčů. Až po několika minutách se doslova probil středním pásmem Karel Křepelka a poprvé ohrozil Koláře v brance domácího týmu. Jinak byl zpočátku obraz hry jednotvárný a bez výraznějších šancí. Holec s Gajovským překombinovali svůj únik a ojedinělé pokusy domácích paralyzoval Jakub Kovář. Poté fauloval rokycanský Kratochvíl a při následující přesilovce vybruslil Nikola Gajovský zpoza klece a protlačil kotouč kolem Kolářova pravého betonu za brankovou čáru. Radost z vedení ale netrvala dlouho. Už za půl minuty předvedl první útok domácích ukázkovou kombinaci, na jejímž konci stál jejich kapitán Holeček.

Písecká střídačka mohla jásat podruhé v jedenácté minutě. To když se puku chopil Švácha, bez problémů se přes celé hřiště dostal až před brankoviště, ale svůj blafák do bekhendu nedotáhl do zdárného konce. S koncem první třetiny začaly přicházet i gólové šance. Ve slibných pozicích se vystřídali Pangrác, Samek, Ondrejec a zejména Holec, který měl po šikovné Gajovského přihrávce před sebou pouze gólmana domácích. Skóre však po dvaceti minutách hlásilo nerozhodný stav 1:1.

Do prostřední části nastoupili naši nabuzení a ihned si tlakem vynutili faul. Při přesilové hře vyslal střelu od modré čáry Václav Peroutka, před bránou tečoval Křepelka a do sítě puk poslal Jakub Bican. Historie se bohužel opakovala a po necelé minutě znovu zaúřadovali domácí. Akci na jeden dotek zakončil opět Holeček.

Ve 25. minutě se do sebe pustili Peroutka s Kratochvílem, což vyústilo ve vyloučení na obou stranách. Písecký útok rozjel kapitán Gajovský a byl při průniku podražen. Při následující minutové početní výhodě čtyři na tři dostalo dostatek prostoru duo Křepelka – Pangrác. Druhý jmenovaný nešetřil domácí obranu a dostal se nadvakrát ke střele. Stav však zůstal nezměněn. A to i poté, co Jakub Kovář vyjel z brány pro vyhozený kotouč. Situaci nezvládl a nakonec mohl být rád, že puk neskončil za jeho zády. Na druhé straně hřiště předvedl skvělou individuální akci Gajovský. Jediné, co jeho průniku chybělo, bylo přesné zakončení.

V čase 35:11 byl znovu vyloučen domácí zlý muž Kratochvíl. Hráči Rokycan se však po chybě písecké obrany dostali do situace, kdy najížděli ve třech na osamoceného Peteleho. Perfektně se vrátil vypomoci obraně Miroslav Holec, ale v nastalé skrumáži se nejlépe zorientoval domácí Benedikt a poslal potřetí kotouč mezi betony Jakuba Kováře.

Písečtí se pokoušeli o protiútok, namísto toho se ale prosadili opět domácí. Kubík se ocitl sám před bránou a nabízenou situaci maximálně využil. Bezmocného Kováře překonal mazáckou střelou „pod víko“.
Zanedlouho nevybíravě zastavil Holcův průnik Holeček a byl za to odměněn dvěma minutami pobytu na trestné lavici. Bohužel je tam strávil bez obav. Jedinou akcí píseckých byla rychlá střela Gajovského.

Od třetí třetiny stáhli trenéři hru na tři kompletní pětice. Po bok Pangráce a Křepelky se postavil doposud málo využívaný ostrostřelec Ervín Binder a Peroutku nahradil ve druhé obranné dvojici univerzál Martin Parýzek.

Zdravě naštvaní nastoupili Písečtí do závěrečné části. Domácí spíše bránili a nepouštěli se do nebezpečných akcí. Pokud přece jen něco podnikli, rychle je zchladil jistými zákroky Kovář. Naši dorostenci tak sice měli povětšinou kotouč na svých hokejkách, ale ke střelám se dostávali jen sporadicky. Alespoň k vyrovnání jim chyběl klid. S ubývajícím časem ubývalo i přesnosti a nápadu.

Konec zápasu nezvládli rozhodčí. Stále se množící tělesné střety nechávali bez povšimnutí, ale zákrok-nezákrok Křepelky, který navíc jeho “oběť“ značně přihrála, posoudili jako napadení. Našemu útočníkovi se samozřejmě verdikt arbitrů nezamlouval a neváhal se hájit. Obdržel navíc osobní trest a putoval předčasně pod sprchy. Jeho spoluhráči už s výsledkem nic nezmohli a tak odešli z ledu poprvé v této sezóně poraženi.

Doufejme, že po následujících zápasech se vrátí na první místo tabulky, o které touto prohrou přišli.