Piráti z Chomutova drancovali v Písku!

Juniory v neděli čekal další nelehký soupeř, který do Písku přijel až z Chomutova. První třetina byla vyrovnaná a do kabin se odcházelo za nerozhodného stavu. V prostředním dějství ale Chomutov zařadil o několik stupňů výš a soka z Písku převálcoval. Třetí perioda se hrála už jen z donucení, ve které padla pouze jedna branka do písecké sítě.
Liga juniorů 22/23, 4. kolo, ne 25.9.2022
Chomutov
1:6
1:1, 0:4, 0:1
Branky a nahrávky: 4. Pitel (Cháb, Cícha) – 18. Svoboda (Vostiňák), 22. Černý (Mišovič), 23. Bár (Černý), 23. Rindoš (Šugár, Vostiňák), 29. Žižka (Vostiňák, Bár), 54. Mišovič (Černý). Rozhodčí: Denis Turhobr – Michal Rubáš, Martin Tvrdík. Vyloučení: 7:9. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 64. Průběh utkání: 1:0, 1:6.
Písek: Jansa (23. Tesař) – Dohnal, Velíšek, Šipla, Cícha, Polák – Cháb, Kaiser, Bouška, Lechnýř, Sabiniok, Hlaváček, Strnad, Mikeska, Sládek, Šindelář, Pitel (C), Zátopek, Řehoř, Dubský
Chomutov: Tuček (Suk) – Hynek F., Svoboda, Sýkora, Hynek V., Filip, Žižka – Černý (A), Bár, Klobouček, Vondrášek, Dej, Šugár, Starý, Mišovič, Vostiňák (C), Rindoš, Príhoda (A)

Jihočechům se vstup do utkání povedl, neboť ve čtvrté minutě otevřel skóre utkání kapitán Písku Richard Pitel. Králové mohli vést i o dvě branky, avšak samostatný nájezd Řehoř neproměnil. S přibývajícím časem začal Chomutov písecké juniory převyšovat, což se projevilo i na skóre. Tři minuty před první sirénou se přesně trefil bek Dominik Svoboda. V závěru periody se dostal do samostatného úniku produktivní Príhoda, ale na gólmana Jansu si nepřišel.

Do druhého dějství vstoupili Piráti jako uragán. Z pravého kruhu se prudkou ranou prosadil David Černý. Po minutě rozjásal své spoluhráče i Aleš Bár, jehož přesná rána se do sítě odrazila od tyče. Inkasovaná branka znamenala konec pro Jansu, kterého nahradil Tesař. Ani nový písecký muž v brankovišti nezastavil řádění Pirátů. Chvíli po svém nástupu ho totiž prostřelil Jan Rindoš. Chomutovští neměli dost, a tak pátou branku vstřelil Adam Žižka, jenž zakončoval přečíslení dva na nikoho.

Třetí část se nesla ve znamení faulů, šarvátek a nepřesností. Žádný z týmů ale nedokázal využít početní převahu. Jediný gól ve třetí třetině padl při hře pět na pět šest minut před koncem. Dominik Mišovič posílal kotouč do odkryté brány. Závěr utkání ozdobilo několik zbytečných šarvátek.

Králové jsou i po pěti odehraných duelech bez bodu. Další pokus dostanou svěřenci trenéra Volfa ve středu. Písecká juniorka odcestuje bojovat do Šumperka.