Páteční večer patřil juniorům! V divokém klání rozstříleli Kobru!

Kdo nezavítal včera večer na písecký zimní stadion, tak udělal chybu. Celých šedesát minut se hrálo ve vysokém tempu a nikdo nikomu nedaroval ani centimetr ledu. Výsledek 9:3 pro Písek může působit jednoznačně, avšak žluto-modří hokejisté to tak jednoduché neměli. Zásluhu na výhře měl útočník Ondřej Pešek, který v utkání doslova řádil a nasázel čtyři branky plus jednu asistenci. Nutno pochválit také píseckého brankáře Lokajíčka, který si připsal několik důležitých zákroků. Junioři tedy vstoupili do nové sezóny pravou nohou a už v neděli je čeká další domácí duel, a to s Havlíčkovým Brodem.
Liga juniorů 2021/2022, 1. kolo, pá 10.9.2021, Písek, Zimní stadion
Kobra Praha
9:3
3:1, 4:2, 2:0
Branky a nahrávky: 7. Pešek (Krasanovský), 14. Ryba (Hollar), 19. Sládek (Krasanovský), 22. Pešek, 24. Lechnýř (Pešek), 31. Hollar (Ryba), 38. Pešek (Dolhý), 43. Pešek (Krasanovský), 45. Hollar (Kovařík, Ryba) – 13. Bauer, 34. Bareš (Bauer), 35. Štípek (Lederer, Čermák). Rozhodčí: Hornáček – Štofa, Beneš. Vyloučení: 3:4, navíc Krasanovský (PIS) a Bauer (KOB) 5+OK. Využití: 1:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 65. Střely na branku: 44:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1, 6:3, 7:3.
Písek: Lokajíček (Kadlec Marek) – Kurfürst (C), Dolhý, Dohnal, Kulvejt, Polák – Ryba, Hlaváček, Andrle (A), Kovařík, Krasanovský, Sládek, Pešek, Mikeska, Pitel, Lechnýř, Hollar (A)
Kobra Praha: Peyerl (22.Kadlec Jan) – Šesták (A), Skorčík (A), Bečvařík, Svach, Červenka, Stejskal – Rejna, Černý, Judiak, Štípek, Ribarovski (C), Lederer, Bareš, Bauer, Svoboda, Čermák

První větší šance v utkání přišla v šesté minutě a ihned to byla šance gólová. Kobra hrála přesilovou hru, ale v útočném pásmu pouze kombinovala. Ondřej Pešek vycítil příležitost a nepřesnou přihrávku vystihl, ujel všem a přesně zakončil. O několik minut později se při hře pět na pět dostal do téměř totožné příležitosti hostující Patrik Bauer, který srovnal stav utkání, ale doslova o minutu později dostali Králové výhodu a od modré vyslal dělovku Adam Ryba, jenž vrátil svému týmu vedení. Dvě minutky před koncem první periody se nádhernou individuální akcí blýskl Matyáš Krasanovský, který ukázkově obešel dva protihráče u mantinelu a připravil kotouč pro Ondřeje Sládka, který zakončoval v podstatě do prázdné branky. Na písecké straně mohlo být ještě veseleji, ale dvacet vteřin před koncem trefil Pešek pouze tyčku.

Písek začal druhou třetinu tam, kde první skončil. Minutku a půl po začátku se dostali domácí hokejisté do situace 2 na 1, kterou se rozhodl individuálně vyřešit Ondřej Pešek. Úspěšně nalezl skulinku mezi betony brankáře Peyerla, který po této inkasované brance přenechal místo svému kolegovi Kadlecovi. Nový maskovaný muž v brance hostů se sotva ohřál a už musel lovit kotouč ze sítě, když ho překonal Josef Lechnýř. Hosté mohli stáhnout náskok zásluhou Svobody, ale v samostatném úniku nevyzrál na skvěle chytajícího brankáře Písku. Deset minut před koncem druhé třetiny se postaral Filip Andrle o krásnou přihrávku naslepo, po které padla branka, ta však nebyla uznána, ale o minutu déle již platila a Tomáš Hollar se zapsal na listinu střelců. Po této brance to vypadalo, že si Písek dojde pro snadné vítězství, avšak dvojzářez hostů v krátkém časovém sledu to okamžitě změnil. Nejprve krásnou přihrávkou přes osu hřiště našel Bauer Alberta Bareše a po další nádherné kombinaci se prosadil Viktor Štípek. Kobra se okamžitě zvedla a hrála mnohem lépe než Písek, ale tlak opadl při vyloučení v 36. minutě a Kobra hrála v oslabení až do konce prostřední části. Písečtí hráli dvojnásobnou přesilovou hru, kterou využila hvězda zápasu Ondřej Pešek, který propálil od modré brankáře Kadlece.

Středočeši se však nevzdali a na startu poslední třetiny vlétli na svého soka. Ihned půl minuty po zahájení se dostal do skvělé šance Bauer, ale na píseckém gólmanovi si vylámal zuby. Vzpruhou pro Kobru mohla být přesilová hra, ale opět došlo k chybě a Ondřej Pešek se při vlastním oslabení dostal k zakončení. Na kolena složil svého soupeře Tomáš Hollar, kterému se povedlo na druhý pokus překonat brankáře Kadlece. V závěru utkání si hosté sice vytvořili tlak a obléhali píseckou tvrz, ale písecká defenziva spolu se skvěle chytajícím Lokajíčkem nepropustila žádnou střelu za brankovou čáru.