Orli odlétají bez bodů

Souboj dvou týmů ze dna tabulek, Písku za českou stranu a Znojma za část moravskou, nenabídl nijak pohledný hokej. Po individuální stránce tragičtí hosté nedokázali vymyslet nic kloudného, a když už přece jen dostali puk před písecké brankoviště, mohli ho klidně rovnou zahodit, protože Jakub Kovář opět chytal v naprosté pohodě. Pohlídal si všech sedmadvacet pokusů a navíc v 56. minutě vyslal elegantním obloučkem v oslabení do sóla Bicana, který únik proměnil ve čtvrtou branku. Domácí se ujali vedení v úvodní třetině, kdy spolupráci prvního útoku povedeně zakončoval Kouba. Ve druhém dějství pak bleskově zvýšil náskok Gába a třetí branku má na svědomí kapitán Jan Švácha, pro něhož se jednalo o premiérový úspěch v extralize. Sečteno, podtrženo, 4:0 a hurá na další soupeře…
Extraliga dorostu, 29. kolo, čt 9.12.2004
Znojmo
4:0
1:0, 2:0, 1:0
Branky: 16. Kouba (Formánek, Bican), 21. Gába (Maršík), 38. Švácha (Formánek, Bican), 56. Bican (Jakub Kovář Rozhodčí: Mandrysz - Černý, Šín Vyloučení: 7:4 Využití: 1:0 V oslabení: 1:0 střely na branku: 36:27
Písek: Jakub Kovář – Mazanec, Kašpar, Petele, Maršík, Švácha, Heindl – Kouba, Formánek, Bican – Gába, Ondřej Jiřík, Fořt – Jan Kovář, Pešta, Karel Jiřík – Moucha, Bíza, Šafář
Znojmo: Muller – Geryk, Koktan, Koza, Bergner, Ratkovský, Musil – Duba, Fatrdla, Němec, Polach, Adámek, Ferenčík, Janáč, Havlík, Horký, Lattner, Barák
Patnáct minut se hrál nezajímavý hokej odehrávající se téměř neustále ve středním pásmu. Snad jen Gába, který netrefil prázdnou bránu na chvíli probudil několik málo diváků. O to výraznější pak byla první gólová akce. Bicanovo napadání přineslo puk na hůl Davida Formánka, který se s ním dostal na pravý kruh. Všiml si na druhé straně Kouby a stříleným pasem mu předložil pozici ke skórování. Hráč s třiadvacítkou na zádech se tváří v tvář nejistému Mullerovi nemýlil a branková síť se zavlnila v prostoru levého horního růžku. Do druhé třetiny vlétli domácí se značnou razancí a už po půl minutě od úvodního vhazování našel Maršík za obranou schovaného Gábu, k němuž se sice okamžitě přidal Fořt, sám střelec však od počátku situace dal najevo svůj úmysl skórovat, což se mu také blafákem mezi betony nakonec povedlo.

Jakub Kovář si vážněji zachytal v polovině utkání, kdy nejprve Formánek udělal přesně to, co se nemá dělat a přihrával křížně zpoza vlastní brány na obsazeného spoluhráče. Pokus byl zachycen Horkým, který však, jak už bylo řečeno, ztroskotal na pozorném Kovářovi. Druhý zákrok píseckého gólmana byl namířen proti střele Němce a v učebnici hokeje byste na něho našli popis “semafor“.

Na začátku 38. minuty byl potřetí za sebou vyloučen Orel Koktan a na přesilovku se postavil elitní domácí útok a třetí obranná dvojice. Jakub Bican si vyměnil kotouč s Formánkem a uvelebil se ve výhledu brankáře Mullera, který tak neviděl, že puk dostal na modrou čáru Švácha, ba co více, také si nevšiml, že mu přízemní střela píseckého kapitána prolétá za záda.

V závěru se ještě David Formánek pracně prokličkoval skrz střed hřiště, ale ani jeho zakončení, ani dorážky Kouby a Bicana nevedly k úspěchu. Ten zaznamenal až poslední jmenovaný o chvíli později. A byl to úspěch dvojí…
Žlutomodří zrovna hráli ve čtyřech, protože za vysokou hůl pykal na trestné Šafář, když Kovář zlikvidoval pokus jednoho ze Znojemských a svou naprostou herní pohodu dokázal lobem přes veškeré osazenstvo obranného pásma na volného Bicana, který nájezd zakončil kličkou opět mezi Mullerovy nohy a uzavřel tak brankový účet tohoto klání.