Nekoncentrovanost v první minutě připravila Krále o bodový zisk

Písečtí hokejisté odcestovali do Slaného, kde se utkali s mančaftem HC Řisuty. Jihočeši začali velmi bídně, neboť ihned v první minutě obdrželi dvě branky. Králové se do utkání sice vrátili, ale Buldoci si dokázali vedení vybojovat vždy zpět. Za písecké se dvakrát trefil Rousek. Po jednom gólu mají Volf a Hanus.
2. liga - Západní konference 23/24, 6. kolo, st 11.10.2023
HC Řisuty
IHC Králové Písek
5:4
2:0, 1:2, 2:2
Branky a nahrávky: 1. Bílek (Patyk, Janeček), 1. Okegawa (Hajný, Pulda), 34. Bílek (Patyk, Zich), 45. Janeček (Patyk, Bílek), 55. Bílek (Janeček, Patyk) – 25. Rousek (Ženíšek), 33. Vajner (Koupal), 48. Rousek (Volf, Matiášek), 60. Hanus (Rousek, Volf). Rozhodčí: Valda – Charvát, Hošťálek. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:3, 5:4.
HC Řisuty: Zeithaml (Pánek) – Zich, Volráb, Řepka, Janda, Strnad, Malovický – Janeček, Patyk, Bílek (C) – K. Pejchal, Čech, Chamrád – Okegawa, Pulda, Mulač – V. Procházka, Hajný.
IHC Králové Písek: Kříž (I. Svoboda) – Kurfürst, Hanus, Radoš (A), Vajner, Pavlát, J. Turek, Šilhán – Matiášek, Volf (C), Pouzar – Hollar, Koupal, Rousek (A) – M. Novotný, Ženíšek, Hracholski – Vá. Brož, Zátopek, A. Dubský

To, že tým skóruje ihned v první minutě se občas stane, ale skórovat v úvodní minutě hned dvakrát, to už je majstrštyk. Přesně tato rarita se povedla domácím. Nejprve se prosadil ostřílený Vítězslav Bílek a posléze japonský šinkansen Yuya Okegawa. Špatný vstup do zápasu písecké poznamenal na celou třetinu. Králové si nedokázali vytvořit žádnou slibnou šanci, kdežto domácí měli hned několik dalších gólovek.

Do druhé části už vkročilo mužstvo od řeky Otavy lépe. Po pěti minutách se skvěle na pravém mantinelu uvolnil Tomáš Rousek, který si následně najel před brankáře, kterého prostřelil. V polovině utkání již bylo vyrovnáno, když se od modré čáry prosadil zadák Stanislav Vajner. Radost z nerozhodného stavu trvala ale pouze jen minutu, neboť Bílek vrátil své mužstvo do vedení. V závěru periody pak mohl skórovat Patyk, ale jeho střela přelétla klec Richarda Kříže.

V napínavé třetí dvacetiminutovce se nejprve radovali opět domácí, když dvoubrankové vedení svému týmu vrátil Petr Janeček. Králové se ale nevzdali a opět bojovali, což jim vyneslo branku, o kterou se zasloužil Rousek. Pět minut před koncem ale přišel tvrdý úder z hokejky Bílka, který nechtěl dopustit dramatický závěr. Písečtí hokejisté to zkoušeli v poslední minutě bez brankáře a opět se dostali na dostřel. Skvěle chytajícího Zeithamla prostřelil Vladimír Hanus. Na další útočnou akci už ale nezbyl čas, a tak se Písek vrací na jih bez bodu.