Napínavý duel juniorů s Milevskem rozhodla dovednostní disciplína

Na písecké juniory čekala poměrně náročná výzva, a to duel se sousedním Milevskem, který působí v krajské hokejové lize. Náročný a napínavý zápas dopadl lépe pro domácí, kteří utkání rozhodli v samostatných nájezdech. Na střeleckou listinu se zapsali: Krejsa, Pešek a Šimák.
Příprava Juniorů, 6. kolo, st 1.9.2021
HC Milevsko 2010
IHC Králové Písek
4:3sn

Milevsko mělo první možnost již po šestnácti vteřinách hry, kdy se dostal za obránce Dominik Pecka, ale v zakončení tísněn neuspěl. Ve 4. minutě v domácí přesilovce nejprve Pavel Chocholoušek u tyčky netrefil a na opačné straně se v oslabení ocitl sám mezi kruhy Hála, Vlastimil Princ v domácí brance vytěsnil puk nad branku. Skóre zápasu se poprvé měnilo ke konci 9. minuty, kdy Radim Škrdleta dorazil střelu Michala Přívozníka. Za minutu bylo vyrovnáno. V polovině třetiny se na kruhu uvolnil Pešek a prostřelil milevského gólmana. Velkou šanci získat zpět vedení měl Václav Pouch, když v oslabení ujel protihráčům, ale bekhendovou kličkou si na hostujícího brankaře Lokajíčka nepřišel.

Prostřední část začalo Milevsko aktivně. V 22. minutě si od mantinelu najel před hostující branku Pavel Chocholoušek, Lokajíček vyrazil. Pak Michal Přívozník objel branku našel u tyčky Radima Škrdletu, Lokajíček znovu úspěšně zasáhl. Za Písek zahrozil Pešek, jehož střelu z otočky Vlastimil Princ vyrazil. Před polovinou zápasu mělo Milevsko další přesilovku a rychle jí využilo, když Jakub Malý zamířil přes clonící hráče od modré přesně k tyči. Za hosty mohl srovnat u tyčky zapomenutý Hála, domácí gólman včas zasáhl. V nájezdu 2 na 1 vzal na sebe zakončení Václav Pouch, Lokajíček se včas přemístil. V 36. minutě u tyčky zasáhl pozorný Vlastimil Princ a dorážející písecký Pytel netrefil odkrytou branku. Z protiútoku najížděli na hostující branku Michal Přívozník a Radim Škrdleta, ke kterému se včas dostal bránící hráč a zamezil mu skórovat. Písek znovu srovnal v 39. minutě, kdy se ranou zpoza obránce prosadil Krejza. Milevsko však šlo na druhou přestávku přeci jen s vedením. Po zásahu hostujícího Kulveje do obličeje Radima Škrdlety dostalo Milevsko 4 minutovou početní výhodu, kterou využilo poté, co vyraženou ránu Petra Boušky zametl do branky Václav Pouch.

Ve třetí třetině Písek stupňoval tempo a nakonec se dočkal vyrovnání. V 47. minutě otřel svojí ránu o horní tyč domácí branky Hollar. Pak se Milevsku znovu podařilo ujet ve vlastním oslabení. Tentokrát unikl soupeři Michal Přívozník, ale ani on na brankaře nevyzrál. S blížícím se koncem Písek sevřel Milevsko v jeho pásmu a při signalizovaném trestu, kdy domácí dosti nešťastně přestali hrát, Šimák prostřelil vše před sebou. Minutu před koncem bylo znovu srovnáno. Po rozehrání Milevsko nejprve obdrželo trest za vyhození puku mimo ledovou plochu a další pak za 20 vteřin za nesportovní chování. Píseckou dvojnásobnou početní výhodu umocnilo ještě nařízené trestné střílení za úmyslné posunutí branky. V tom však Hollar proti Vlastimilu Princovi neuspěl. Milevsko pak závěr zápasu ubránilo a o vítězi rozhodovaly nájezdy. Z hostů postupně neuspěli Pytel, Kovářík, jenž trefil spojnici tyčí, Kreusman, Hollar a Kulvej. Za Milevsko nedali Přívozník, Chocholoušek a Pecka. Ve čtvrtém nájezdu jako jediný ze všech skóroval Aleš Řezáč.

Generální podporovatel

Partneři ligy