Nadějný stav Písek neudržel, na Kobře padl v závěru

Až do 50. minuty drželi písečtí hokejisté na malém kluzišti v pražském Braníku hubené vedení 1:0, které zařídil hned v 5. minutě mladík Filip Cháb. Zahozené šance nakonec Krále mohly mrzet. Domácí Kobra ve třetí třetině stupňovala tlak a zaslouženě si došla pro vyrovnání a obrat na 2:1. Na konci domácí pečetila výhru gólem v power-play.
2. liga - Západní konference 22/23, 15. kolo, st 9.11.2022, Zimní stadion Braník
Kobra Praha
3:1
0:1, 0:0, 3:0
Branky a nahrávky: 50. Zídek (Kolda, Knesl), 52. Martínek (Jedlička, Tůma), 60. Dominik Novák (Šťastný) – 5. Cháb (Hrakholski) Rozhodčí: Glanc – Goltsch, Sýkora. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 157.
Kobra Praha: Kmec (Sochůrek) – Tůma, Duda, Knesl (A), Ženíšek, Holý, Straka, Svach – Šťastný (C), Daniel, Míšek, Zídek, Petrov, Petrák, Jedlička, Martínek, Kolda, Ksandr, Havrda, Dominik Novák, Janča.
Písek: Novák (Kříž) – Novák, Dudáček, Kurfürst, Dvořák, Radoš (A), Hanus (A), Turek – Macháček, Volf (C), Hrakholski, Hollar, Brož, Prášek, Cháb, Matiášek, Bednařík, Novotný, Pouzar.

Písecký tým v hlavním městě určitě nezanechal špatný dojem. Dvě třetiny Králové svého soupeře přehrávali, ale doplatili na malou produktivitu a museli se sklonit před srdnatě bojujícími hráči Kobry. Do vedení poslal Písek v páté minutě junior Filip Cháb, když se trefil mezi betony po přihrávce od levého mantinelu - 0:1.

Králové spálili dost šancí, ale sportovně je potřeba uznat, že hrozili i domácí. Až do 50. minuty zvládl Kobru krotit výtečný gólman David Novák. Pak ale přišel nedoraz v píseckém obraném postavení a vyrovnávací trefa Václava Zídka - 1:1. Sen Králů bodech dostal vážnou trhlinu hned o minutu později, kdy se prosadil domácí Viktor Martínek - 2:1.

V závěru se Písečtí snažili o vyrovnání, na konci také odvolali gólmana. Nejblíž srovnání skóre byl Lukáš Prášek, který se zjevil sám před dobře chytajícím brankářem Kobry, ale nedal. Do prázdné branky v písecké power-play pečetil výhru Kobry Dominik Novák - 3:1.