Mladí Králové ovládli šlágr kola!

Páteční duel Ligy juniorů poslal pražskou Kobru do Písku, kde došlo ke konfrontaci prvního a druhého týmy tabulky. Utkání bylo vyrovnané, ale ve třetí periodě rozhodlo o vítězství domácí mužstvo, které i díky skvělému týmovému výkonu zvítězilo. O dvě branky se postaral Dubský, prosadil se i Hrakholski. První branku v dresu Písku vstřelil novic Kříž.
Liga juniorů 2021/2022, 15. kolo, pá 5.11.2021, Písek, Zimní stadion
Kobra Praha
4:1
1:0, 1:1, 2:0
Branky a nahrávky: 9. Dubský (Hrakholski, Kovařík), 37. Dubský (Kříž, Kovařík), 42. Kříž (Pešek, Hrakholski), 50. Hrakholski (Kovařík, Kulvejt) – 25. Skorčík. Rozhodčí: Matoušek – Rubáš, Tuháček. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 40. Střely na branku: 42:24. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
Písek: Lokajíček (Císař) – Dohnal, Kulvejt (A), Kurfürst (C) – Dubský, Krasanovský, Hála, Kouba, Sládek, Hrakholski, Kovařík, Hollar (A), Ryba, Lechnýř, Mikeska, Kreuzman, Pešek, Kříž
Kobra Praha: Iliev (Peyerl) – Svach, Cichoň, Bečvařík, Skorčík (A) – Bauer, Štípek, Svoboda, Judiak, Ribarovski (C), Čermák, Novák, Černý, Rejna

Obrovská příležitost nastala ihned zkraje utkání, když nejprve došlo k sprinterskému duelu mezi píseckým Hrakholskim a brankářem Kobry. Lépe si vedl maskovaný Iliev, ale následně ho zmíněný písecký útočník o kotouč obral. Zdivočelý kotouč ale nezvládl domácí forward zkrotit a z obrovské šance tak sešlo. Na brankáře Ilieva se v krátkém časovém sledu sesypalo hned několik střel, z nichž se ujala rána Aloise Dubského. Jihočeši mohli stav utkání ještě navýšit, ale přečíslení dva na jednoho skvěle zastavil brankář Kobry, který chytal celé utkání famózně.

Kobře se povedlo využít přesilovou hru zásluhou obránce Jana Skorčíka, jehož pumelice od modré vymetla levý horní růžek. V další dobré šanci byl i obránce Svach, který se z ničeho nic objevil zcela sám před píseckým gólmanem, ale jeho střela byla velmi nepřesná. Přesně tři minuty před koncem prostřední části vrátil Písku vedení Alois Dubský, který dostal v prostoru před brankou nevídaně moc času.

Třetí třetina nezačala pro hosty z Braníku dobře, neboť po minutě hry se prosadil Marcel Kříž. Necelých deset minut před koncem utkání si vzal slovo Yahor Hrakholski, který obdržel skvělou průnikovou přihrávku od Kovaříka. Běloruský útočník přesnou a pohotovou ranou nedal brankáři Kobry šanci. Pražané se ale nevzdali a ihned po obdržené brance mohl stav utkání snížit Bauer, ale písecký brankář akrobatickým zákrokem zastavil letící kotouč. Lokajíček uspěl i proti Novákovi, který mířil úplně sám na brankáře.