Králové v Jablonci přidali třetí výhru v řadě. Závěr byl nervózní

Dvě třetiny to byl soustředěný výkon, který nás směroval k zasloužené výhře. Pak jsme si ale zvládli zápas zkomplikovat a vlastními chybami vrátili Vlky do hry. Nakonec jsme vítězný vstup do nadstavby uhájili! Trefili se Jan RADOŠ, Lukáš VOLF, Martin KOUPAL, Jan MATIÁŠEK a Jan BŘEZINA. Písek vyhrál 5:3.
2. liga - Západní konference 22/23, 1. kolo, so 14.1.2023, Zimní stadion Jablonec
Jablonec nad Nisou
3:5
0:1, 1:2, 2:2
Branky a nahrávky: 40. Švík (Pavlů), 53. Abraham (Kačírek, Dospěl), 60. Špaček (Pavlů, Kačírek) – 3. Radoš (Volf, Hanus), 26. Volf (Matiášek, Březina), 31. Koupal (Novák, Chocholoušek), 59. Matiášek (Hanus, Březina), 60. Březina (Matiášek, Volf) Rozhodčí: Battěk – Kettner, Brož. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 220. Střely na branku: . Průběh utkání: .
Jablonec nad Nisou: Horák (Leško) – Pilek, Pavlů, Koutecký, Abraham, Starý, Had – Foerster, Švík, Brokeš, Špaček, Dospěl, Jursa, Kačírek, Folda, Maďar, Bouřil
Písek: Novák (Kříž) – Turek, Novák, Pavlát, Cícha, Radoš, Brož, Hanus – Matiášek, Novotný, Chocholoušek, Macháček, Březina, Koupal, Volf, Cháb, Hollar, Hrakholski

Vstup do zápasu měl Písek výborný. Hned na začátku si vynutil faul a přesilovou hru, při které uspěl s dorážkou na brankovišti bek Jan RADOŠ. Na konci první periody vystrčili růžky i domácí, ale většinou ztroskotávali na dobře hrající obraně Králů a jistém gólmanu Davidu Novákovi.

V dobrém a poctivém výkonu pokračovali Jihočeši také v prostřední třetině. Ve 26. minutě si na levý kruh sjel kapitán Lukáš VOLF a krásnou střelou vymetl levou šibenici - 0:2. Po polovině základní hrací doby přišla další přesilovka pro Písek, kterou bleskově bekhendovou dorážkou na brankovišti využil Martin KOUPAL. Vsítil tak 100. gól Králů v této sezoně - 0:3.

V čem je hokej krásný a krutý, ukázal závěr druhé třetiny. Zbytečný faul a laciná chyba v oslabení - dobře míněná přihrávka do samostatného úniku se nepovedla a nabídnutou šanci Vlci nepohrdli. Rána Švíka z mezikruží se zastavila až v síti písecké branky. Vlci ucítili šanci a ve třetí třetině začali kousat. Sedm minut před koncem v závěru přesilovky využil Jablonec kostrbaté rozehrávky Králů a i navzdory píseckému faulu ujel do přečíslení, které proměnil Abraham.

Za stavu 2:3 se nervozita dala krájet. Pár fantastických zákroků musel v závěru vytáhnout gólman David Novák, a tak přišla trefa Písku. Při power-play domácích se od obranné modré čáry trefil v 59. minutě do prázdné branky Jan MATIÁŠEK. Kdo by si ale pomyslel, že je rozhodnuto, byl na omylu. Hosté se po buly okamžitě vrhli do útoku a za 15 sekund se radovali oni po dobře umístěné střele Špačka. V poslední minutě však přidal další pojistku do prázdné branky Jan BŘEZINA - 3:5.