Králové slaví druhou výhru v řadě, Klatovům nastříleli osmičku

Jihočeši v sobotním utkání přivítali na svém stadionu podruhé Klatovy. Domácí šli rychle do vedení, kdy vsítili dva góly. Klatovští sice snížili, ale ještě do konce 1. třetiny se dokázali Králové trefit dvakrát. V další části se oba celky prosadili dvěma vstřelenými góly, kdy hostující Uhlík zaznamenal hattrick. Pak už bodoval jen Písek a dokráčel si k zaslouženému vítězství.
2. liga - skupina Jih, 19. kolo, so 27.11.2021, Písek, Zimní stadion
Klatovy
8:3
4:1, 2:2, 2:0
Branky a nahrávky: 4. Sýbek (Volf, Šuhaj), 16. Šuhaj (Sýbek, Volf), 17. Volf (J.Volf, Dudáček), 19. Matějček (Novotný, Sýbek), 26. Volf (Šuhaj, Dudáček), 35. Dudáček (Sýbek), 46. Šuhaj (Volf, Dudáček), 50. Sýbek (Šuhaj, Volf) – 16. Uhlík (Tulačka, Walter), 21. Uhlík (Roubal, Tulačka), 29. Uhlík (Walter). Rozhodčí: Jílek – Zmeškal, Kubíček. Vyloučení:4:4. Využití:1:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 145. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 2:1, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3, 6:3, 7:3, 8:3.
Písek: Kříž (Buchta) – Najman, Dudáček, Kouba, Dvořák, Popela, Novák, Turek – Matějček, Bednařík, Novotný, Brož, Sýbek "C", L.Volf, Hollar, J. Volf, Januška, Šuhaj. Trenér: Karel Herr
Klatovy: Polívka (35.Vondraš) – Vajner, Sklenička, Jánský, Kovářík, Brtník, Walter – Tulačka "A", Uhlík "A", Josef Roubal, Kolář, Eret, David Roubal "C", Morawetz, Procházka, Kaiser. Trenér: Michal Straka

Domácí vstoupili do úvodní třetiny s velkým nasazením a nastříleli soupeři čtyři branky. Nejprve ve 4. minutě otevřel skóre kapitán Sýbek. O deset minut později to bylo už 2:0. Sýbek z blízkosti pálil, brankář vyrazil, ale na dorážku Šuhaje už byl krátký. Klatovští dokázali snížit, kdy Tulačka poslal do úniku Uhlíka a ten trefil šibenici. Třetí písecký zásah přišel v 17. minutě v oslabení Králů, kdy Lukáš Volf vyzrál blafákem na Polívku. Na 4:1 pálil z první Matějček a zužitkoval nahrávku od Novotného.

Druhá část přinesla snížení pro hosty, kdy se druhým bodem prosadil Uhlík. Písek přidal další branku v podání Lukáše Volfa, který si připsal druhý zásah. Hokejisté v bílých dresech znovu bodovali v 29. minutě. Walter poslal do úniku Uhlíka a ten dal hattrick. Šest minut před koncem 2. třetiny znovu udeřili Králové. Ti využili přesilovku, kdy z mezikruží bodoval Dudáček. Po této akci trenér hostů odvolal Polívku, kterého nahradil v brankovišti Vondraš.

V poslední části bodovali už jen domácí. Ve 46. minutě navýšil náskok druhým bodem Šuhaj, který se trefil mezi betony ve vlastním oslabení. Na konečných 8:3 upravil skóre druhou trefou Sýbek, který tvrdou ránou propálil z kruhu Vondraše.