Králové se na středeční derby naladili vysokým vítězstvím nad Klatovy!

Druhý říjnový podvečer ozdobil duel mezi Pískem a Klatovy. Utkání bylo první dvě třetiny velmi vyrovnané, avšak ve třetí periodě přišla gólová smršť v podání žluto-modrých hokejistů, kteří skórovali celkem čtyřikrát. Utkání skončilo vysokým vítězstvím 8:4. Písecký Martin Matějček vstřelil hattrick a na straně druhé vstřelil tři branky Josef Roubal. Utkání bylo specifické tím, že si zachytali všichni brankáři, kteří byli k dnešnímu utkání zapsáni na soupisku.
2. liga - skupina Jih, 5. kolo, so 2.10.2021, Písek, Zimní stadion
Klatovy
8:4
2:1, 2:3, 4:0
Branky a nahrávky: 4. Sýbek (Bednařík, Novák), 6. Šuhaj (Bednařík), 34. Matějček (Čížek), 39. Matějček (Matějka, Novák), 41. Matějček (Sýbek, Šuhaj), 50. Januška (Matějka, Turek), 51. Čížek (Matějka, Matějček), 56. Brož (Bílek) – 15. Roubal (Roubal), 34. Roubal (Sklenička, Uhlík), 35. Tulačka (Procházka, Eret), 38. Roubal (Roubal, Uhlík). Rozhodčí: Zeliska – Tuháček, Teršíp. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 240.
Písek: Kříž (41. Novák D.) – Dosek, Bílek, Turek, Novák F. – Čížek, Matějka, Karbulka, Šuhaj, Brož, Novotný, Januška, Sýbek "C", Matějček, Bednařík
Klatovy: Polívka (51. Brtník) – Houdek, Sklenička, Kovářík, Sysel, Jánský, Walter – Kolář, Fořt, Roubal J., Tulačka "A", Eret, Uhlík "A", Kaiser, Roubal D. "C", Morawetz, Procházka, Beránek, Kolda

Poměrně silné Déjà vu postihlo domácí příznivce, neboť vstup domácích hokejistů byl téměř totožný s minulým utkáním. Jihočeši na svého soka vlétli a Jan Sýbek se jako první zapsal na listinu střelců. O dvě minuty později byl stav 2:0 pro domácí, když Vojtěch Šuhaj našel skulinku mezi betony brankáře Polívky. Klatovy mohly ztrátu dotáhnout při přesilové hře, ale paradoxně se do největší příležitosti dostal Písek, když Januška s Brožem čelili pouze jednomu obránci. První jmenovaný hledal Brože, ale ten si nedokázal se skákavým kotoučem poradit. Tlak domácích postupně uvadal a ozvaly se i Klatovy. Do situace 2 na 1 se dostal Josef Roubal, který situaci vyřešil individuálně umístěnou střelou na vzdálenější tyč.

Do prostřední části lépe vstoupily Klatovy, které prvních pět minut nepustily Písek ke kotouči. Jakub Procházka se dostal do samostatného úniku a měl na hokejce vyrovnávací branku, ale Kříž dokázal střelce vychytat. Následoval gólový déšť. Na 2:2 vyrovnal Josef Roubal, který kotouč uklízel v podstatě do odkryté brány. Posléze si vzal Písek vedení zpět zásluhou Martina Matějčka, ale utkání se opět dočkalo vyrovnání, když Vojtěch Tulačka poslal puk mezi betony brankáře Kříže. Pár minut před koncem druhé třetiny zaznamenal Josef Roubal hattrick a ani ne o minutu později se prosadil písecký kanonýr Martin Matějček.

Na posledních dvacet minut se do brány dostal David Novák, který nahradil Kříže. Jednačtyřicet vteřin po zahájení třetí třetiny vstřelil svůj třetí gól Martin Matějček, jehož střela se od horní tyčky odrazila do sítě. Tulačka vymyslel skvělou přihrávku na svého spoluhráče v předbrankovém prostoru, ale následně se v domácím brankovišti strhla mela. Kotouč naštěstí pro Písek vyklouzl pryč z brankoviště. Rozhodují moment nastal deset minut před koncem třetí části, když se nejprve prosadil František Januška a poté Jakub Čížek, který na druhý pokus překonal Polívku. Branka od Čížka byla poslední, kterou Polívka propustil za svá záda a na necelých deset minut ho vystřídal mlaďoučký brankář Brtník narozený v roce 2002. Brtník inkasoval již pouze jednou, ale vůbec to nebyla jeho vina, neboť na straně Písku stálo obrovské štěstí. Bílek nastřelil puk na mantinel a odtud se kotouč odrazil, projel pod nohama brankáře Brtníka a skončil přímo na čepeli Václava Brože, který pálil do prázdné brány.

Utkání již žádnou další branku nepřineslo a tým decimovaný virózou přehrál svého soka. Svěřence kouče Herra ve středu čeká na domácím ledě prestižní duel proti Táboru.