Králové berou bod, v prodloužení rozhodl hostující Kalenský

V sobotním třetím kole přijel k Otavě Havlíčkův Brod. Hosté se ujali vedení už v páté minutě. Další branku přidali Bruslaři v polovině druhé třetiny. Hned po ní se v rozmezí pěti minut dokázal dvakrát prosadit Písek a vyrovnal stav zápasu. Šedesát minut nerozhodlo a tak následovalo prodloužení, ve kterém rozhodli hosté v 62. minutě.
Extraliga juniorů 2020/2021, 3. kolo, so 10.10.2020, Zimní stadion Písek
Havl. Brod
2:3p
0:1, 2:1, 0:0 - 0:1
Branky a nahrávky: 31. Petřík (Hail, Ryba), 35. Brož (Novotný) – 5. Kalenský (Juřica, Pártl), 31. Pártl (Zych, Košťál), 62. Kalenský (Besmák, Košťál). Rozhodčí: Šperl – Sýkora, Deja. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:1. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 1:2, 2:2, 2:3.
Písek: Buchta (Kadlec) – Kurfürst, Půst, Hail, Tampier "A", Kulvejt, Fousek, Dvořák, Kocour – Ryba, Lechnýř, Brož, Kantor, Kalčík, Novotný "C", Petřík "A", Kovařík, Dabkowski, Andrle.
Havl. Brod: Kukeně (Vácha) – Besmák, Zych, Souček, Kutlvašr, Trupl "C", Sapík – Egart, Košťál "A", Holenda, Juřica, Mihulka, Kalenský, Pártl "A". Havel, Mlejnek.

V úvodní třetině se už po třech minutách dostal do první šance Brož, ale Kukeně přesným zákrokem zasáhl. V 5. minutě otevřeli skóre Bruslaři. Volného Kalenského mezi kruhy našel Juřica a první jmenovaný rozjásal své spoluhráče střelou do spodní části domácí klece. V dalších minutách první části měli více ze hry hosté, ale po třech nebezpečných situacích, kdy to zkoušel Holenda, Juřica a Mlejnek žádna další branka nepadla.

Druhou část začal dobře Novotný, který měl na hokejce v šesté minutě vyrovnání, ale gumový projektil doplachtil jen na tyč. O pět minut později se znovu trefil Havlíčkův Brod. Tentokrát využili hokejisté přesilovou hru, kterou na vedení 2:0 proměnil Pártl. Jihočeši se dokázali v druhé polovině prostřední třetiny oklepat a srovnali na 2:2. Nejprve v 31. minutě, kdy vybojoval útočné pásmo Hail a našel osamoceného Petříka. Ten se do kotouče opřel a skončil za brankovou čárou. O další čtyři minuty později Jihočeši slavili další gól, kdy z dorážky srovnal Brož. Po čtyřiceti minutách byl tak stav zápasu 2:2.

Ve třetím dějství měl Písek ve 49. minutě velkou možnost dát vedoucí gól, ale Kukeně dokázal na několik zákroků vše zlikvidovat a udržet tak vyrovnaný stav duelu. Další nebezpečnou situaci dokázal ustát brankář hostí čtyři minuty před koncem. To Novotný připravil šanci pro Tampiera, ale ten mezi betony nedokázal propasírovat puk. V šedesáté minutě mohl rozhodnout Kalenský, když ujel se svým spoluhráčem ostatním, ale nakonec pálil sám a Buchta dokázal rychlým zákrokem vytěsnit mimo svou svatyni.

Následovalo pěti-minutové prodloužení tři na tři. V 62. minutě poslal Besmák do úniku Kalenského a ten do spodní části branky rozhodl o výhře Bruslařů.