Juniorka porazila Kobru a drží si dvanáctibodový náskok na čele tabulky!

Los dvacátého devátého kola poslal juniory Kobry Praha do Písku. Hokejisté od řeky Otavy si po dvou třetinách drželi nejmenší možný náskok, avšak v závěrečné části Písek vstřelil další dvě branky a dokráčel si pro solidní vítězství 4:1. Na listinu střelců se zapsal Yahor Hrakholski, který si včera odbyl premiéru v A-týmu. Prosadili se ještě Hollar, Kreuzman a Hála.
Liga juniorů 2021/2022, 29. kolo, ne 9.1.2022, Písek, Zimní stadion
Kobra Praha
4:1
1:0, 1:1, 2:0
Branky a nahrávky: 7. Hrakholski (Hála, Dubský), 37. Hollar (Kříž), 48. Kreuzman (Kovařík, Pešek), 56. Hála – 37. Čečetka. Rozhodčí: Němec – Sýkora, Sedláček. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 94. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
Písek: Vondraš (Kadlec) – Kulvejt, Hail, Kurfürst (C), Dohnal – Kreuzman, Kovařík, Dubský, Koška, Sládek, Pitel, Ryba, Hrakholski, Hollar (A), Hála, Mikeska, Kříž, Pešek
Kobra Praha: Iliev (Peyerl) – Bečvařík, Svach, Šesták, Menzel, Cichoň, Skorčík – Čermák, Rejna, Ribarovski (C), Bauer, Černý, Čečetka, Novák, Borodenko

Písečtí hokejisté šli do vedení po šesti odehraných minutách, když Yahor Hrakholski vypálil přesně a využil přesilovou hru. Celkově si v první části vedl lépe domácí celek, ale brankář Iliev byl v dobré formě a další kotouč za svá záda nepustil.

Úvodních deset minut druhé třetiny muselo být pro oko hokejového fanouška nepříjemných, neboť se furt vylučovalo a každou chvilku se přerušovalo, a tak hře chyběl potřebný spád. Závěrečných deset minut bylo mnohem lepších a Králové odskočili do dvoubrankového vedení, když Tomáš Hollar dostal příliš moc prostoru na modré čáře. Kobra ale během dvaceti vteřin odpověděla, když se Adam Čečetka nejlépe zorientoval v píseckém brankovišti a překonal brankáře Vondraše.

Třetí třetina slibovala drama, ale brankář Vondraš deptal střelce hostů a přesně pálil pouze Písek. Dobrou práci u mantinelu odvedl Kovařík, který vybojoval puk a poslal ho do prostoru před brankou, kde číhal Jaroslav Kreuzman, který z první nekompromisně zavěsil. Kobru definitivně srazila kuriózní branka pět minut před koncem. Kotouč se odrazil od obránce hostů za brankovou čáru. Za autora gólu byl označen Daniel Hála. V závěru klání hrála Kobra ještě přesilovou hru, ve které byl blízko ke gólu Čečetka, avšak nepovedlo se mu puk zvednout a poslal ho přes beton píseckého brankáře.