Juniorka Poruby loupila v Písku

Po první výhře v základní hrací době přišel pro písecké juniory kontrast v podobě porážky. Králové sice začali dobře a dostali se do jednobrankového vedení, poté ale přišel v první třetině zkrat a Poruba si dokázala vypracovat pohodlné vedení o dvě branky. Písečtí junioři se pokoušeli s utkáním ještě něco udělat, ale Poruba dokázala vždy patřičně odpovědět. Prosadili se Hlaváček, Zátopek a Dubský. Kapitán Cháb měl prsty ve všech gólech.
Liga juniorů 22/23, 15. kolo, ne 20.11.2022
Poruba
3:5
2:4, 0:0, 1:1
Branky a nahrávky: 5. Hlaváček (Cháb), 13. Zátopek (Dubský, Cháb), 54. Dubský (Cháb, Lechnýř) – 8. Moravec (Gnap, Koudelný), 10. Koudelný (Černý), 11. Krčmarský, 15. Koudelný (Moravec, Gnap), 47. Gnap. Rozhodčí: Kosnar – Rubáš, Kaiser. Vyloučení: 0:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 112. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:2, 2:5, 3:5.
Písek: Tesař (11. Polhorodnik) – Velíšek, Šipla, Zralý, Čančura, Cícha, Dohnal, Polák (A) – Šindelář, Fencl, Cháb (C), Dubský, Zátopek, Sládek, Strnad, Řehoř, Sabiniok, Hlaváček, Lechnýř (A), Reiser
Poruba: Slíž (Mareček) Fišara, Hlaváč, Falgar, Řepa, Černý (C), Ševčuk, Kalužík – Konečný, Chovanec, Krčmarský, Stasjuk, Prokeš, Gnap, Elze, Chlán, Halata (A), Moravec, Koudelný

Písecká juniorka vstoupila do utkání lépe a již v páté minutě vedla 1:0, když se přesně trefil Tomáš Hlaváček. O pár minut později už ale bylo všechno jinak a Poruba se během necelých tří minut dostala do dvoubrankového vedení. Obrat začal David Moravec, jenž střílel z hranice kruhů. Následně se prosadil Jakub Koudelný, který se prodral až před brankáře Tesaře, kterého úspěšně překonal. O pohodlné vedení se postaral Ondřej Krčmarský. Trenér domácích si následně vzal oddechový čas a vyměnil brankáře. Kouč své svěřence zřejmě patřičně namotivoval, a to přineslo i kontaktní gól, o který se zasloužil Jan Zátopek. Porubští hráči odpověděli nejlépe jak mohli. Podruhé v klání se prosadil Jakub Koudelný.

Ve druhé třetině se hrál svižný a pohledný hokej z obou stran. Chybělo tomu ale více střelby a brankáři si v této části připisovali především zcela marginální zákroky. V prostředním dějství branka nepadla a Králové tak měli dvacet minut na to, aby s nepříznivým vývojem něco udělali.

První vyloučení v utkání přišlo až v závěrečné třetině a Králové tak měli možnost dostat se opět na dostřel. Porubská hra v oslabení ale byla famózní a domácí se v podstatě k ničemu nedostali. Pálili tedy hosté. René Gnap využil brejkovou situaci a jeho tým byl v laufu. Šest minutek před koncem si ale slovo vzalo domácí mužstvo. Cháb clonil brankáři ve výhledu a bekhendový pokus Aloise Dubského proklouzl až za brankovou čáru. Písečtí to v závěru zkoušeli v šesti, ale defenzivní činnost poruby se nenechala nachytat na švestkách.