Junioři zvítězili po šesté v řadě, tentokrát vezou body ze Vsetína

V nedělním kole jeli Králové do dalekého Vsetína. Domácí se brzy ujali dvou-brankového vedení, které jim, ale dlouho nevydrželo. Písku se podařilo třemi góly vývoj utkání otočit. Hokejisté na Lapači dokázali srovnat boj na konci druhé části. Vyrovnaná hra pokračovala i v poslední třetině, kde se nejprve znovu ujali vedení hosté. Na to vsetínští dokázali čtyři minuty před koncem odpovědět další trefou. Vítězný gól padl v padesáté-deváté minutě zásluhou Kříže a hokejisté od Otavy si tak vezou další výhru.
Liga juniorů 2021/2022, 40. kolo, ne 27.2.2022, Zimní stadion Na Lapači
Vsetín
4:5
2:1, 1:2, 1:2
Branky a nahrávky: 10. Bachánek (Sviták, Ramert), 11. Janíček (Ramert), 35. Bednařík (Bachánek, Veselý), 56. Sýkora (Maštalíř) – 17. Hála (Hrakholski), 23. Sládek (Andrle, Ryba), 34. Mikeska (Pitel, Kříž), 45. Dubský (Andrle), 59. Kříž (Ryba, Andrle). Rozhodčí: Šmíd – Jurčík, Šobáň. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 62. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 2:1, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5.
Vsetín: Tkadlec (Janura) – Fojtík, Prčík, Čapka, Liss, Machů, Sviták (A), Sýkora, Mojžíš – Veselý, Maštalíř, Janíček, Bednařík (C), Przybyla, Bachánek (A), Ramert, Broža, Jurek. Trenér: Bachánek.
Písek: Vondrák (Kadlec) – Dohnal, Polák, Hail, Kurfürst (C), Kulvejt – Pitel, Mikeska, Lechnýř, Kříž, Sládek, Hrakholski, Hála, Andrle, Dubský, Hollar (A), Ryba. Trenér: Šrámek.

Do zápasu vstoupili lépe domácí, kteří se začátkem desáté minuty prosadili po střele Bachánka. Na 2:0 přidali o minutu později, kdy kotouč do klece dopravil Janíček. Písečtí dokázali ještě v úvodním dějství snížit, kdy se přesně trefil Hála.

V druhé části žluto-modří udeřili hned po třech minutách. To si připsal zářez Sládek a srovnal na 2:2. Jihočeši se v čase 33:47 ujali vedení, po přihrávce Pitla skóroval Mikeska. O další minutu později vrátil nerozhodný stav domácí Bachánek, který přidal druhý gól v zápase.

V poslední třetině šli znovu do jedno-brankového vedení Králové, kdy po přihrávce Andrleho umístil přesně do domácí svatyně kotouč Dubský. Vsetínští čtyři minuty před koncem srovnali znovu krok, po Maštalířově asistenci se dostal k zakončení Sýkora a bylo to 4:4. Necelé dvě minuty před koncem se hokejisté od Otavy dostali do útočného pásma, kde Rybovu přihrávku našel Kříž a vstřelil vítěznou branku.