Junioři zastavili svého největšího pronásledovatele!

Čtyřiadvacáté kolo Ligy juniorů poslalo na písecký zimní stadion Chrudim, která se nenápadnými krůčky z druhého místa dotahovala na vedoucí Písek. Duel plný očekávání skončil vysokou výhrou hokejistů s králem na hrudi, kteří zvítězili poměrem 6:1. Za úspěchem Písku stojí i skvěle chytající brankář Vondraš, jenž deptal útočné formace Chrudimi. Postrachem defenzivy hostů byl především Marcel Kříž, který nasázel hattrick, v dobrém světle se ukázal například i běloruský forward Yahor Hrakholski.
Liga juniorů 2021/2022, 24. kolo, pá 10.12.2021, Písek, Zimní stadion
Chrudim
6:1
1:1, 2:0, 3:0
Branky a nahrávky: 13. Pešek (Houdek, Kreuzman), 33. Kříž (Hail), 39. Kříž (Pitel, Dohnal), 43. Hrakholski (Dubský, Kulvejt), 47. Kříž (Pešek), 47. Hrakholski (Kulvejt, Dubský) – 16. Hykl (Gromadzki). Rozhodčí: Němec – Rubáš, Tuháček. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 84. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1.
Písek: Vondraš (Kadlec) – Dohnal, Kulvejt, Hail, Houdek, Kouba, Kurfürst (C) – Hála, Dubský, Kreuzman, Pitel, Ryba, Hrakholski, Hollar (A), Lechnýř, Kříž, Kovařík, Pešek
Chrudim: Červnika (Stodola) – Odehnal, Pazdera (A) – Burda, Votava, Kubant, Hebek, Gromadzki, Helikar, Kalužík, Panchartek, Hykl (A), Jaša, Hrdlička, Pilař, Pavlík, Kubíček (C), Felcman

Utkání začalo zlehka, ale Písek se postaral o první náznaky nebezpečných šancí, ve kterých se objevili Pešek a Hrakholski. První branka domácích přišla v přesilové hře, když Houdek vyslal dělovou ránu od modré a letící kotouč zasáhl nohu Ondřeje Peška, od které se puk odrazil do sítě. Chrudim však dokázala rychle odpovědět, neboť navrátilec z trestné lavice Milan Hykl se dostal do samostatného úniku a píseckého maskovaného muže překonal.

Zkraje druhé části měla Chrudim obrovskou příležitost dostat se do vedení, ale přesilová hra pět na tři se jim nepovedla podle představ. Proto se slova ujalo domácí mužstvo, které se dostalo do jednobrankového vedení zásluhou Marcela Kříže, který nabral rychlost, obešel pár obránců a pohotově zavěsil. Chrudimský střelec Hykl byl opět blízko vyrovnání, ale tentokrát si na Vondraše nepřišel. Dvě minutky před druhou sirénou našel Pitel milimetrovou přihrávkou Marcela Kříže, jehož střela z první skončila za brankovou čárou.

Hokejisté v rudých dresech měli dvacet minut na stáhnutí manka, ale Písek na svého soka vlétl a nic mu nedaroval. Ve třetí třetině se po dvou minutách prosadil Yahor Hrakholski a poté následovala hororová chvilka Chrudimi. Marcel Kříž se při vlastním oslabení dostal do úprku a vypálil přesně mezi betony brankáře Červinky a o deset vteřin později se dostal do totožné situace Yahor Hrakholski. Jihočeši si zbytek klání pohlídali a Chrudimi nedali žádnou šanci.