Junioři slaví čtvrtou výhru v řadě po výhře na ledě Havlíčkova Brodu

V pátečním boji o další body jel Písek na led Havlíčkova Brodu. Ten se ujal dvoubrankového vedení, které ale neudržel. Králům se podařilo dát tři góly v rozmezí osmi minut a vrátit se do zápasu. Bruslaři v druhé třetině srovnali krok. Poslední část patřila píseckému týmu, ten se prosadil ještě dvakrát a z ledu domácích si odvážejí výhru.
Liga juniorů 2021/2022, 38. kolo, pá 18.2.2022, Havlíčkův Brod, Zimní stadion Kotlina
Havl. Brod
3:5
1:0, 2:3, 0:2
Branky a nahrávky:19. Sedláček (Bulík), 21. Fiala (Prášek, Kravec), 34. Prášek (Fiala, Pártl) – 25. Kreuzman (Pitel, Hail), 31. Hála (Kulvejt, Dubský), 32. Pitel (Kreuzman, Hollar), 43. Hollar (Pitel, Kreuzman), 60. Hollar. Rozhodčí:Martin Kratochvíl – Ondřej Bohuněk, Tomáš Jiruška. Vyloučení:4:7. Diváci:152. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 2:1, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 3:5.
Havl. Brod: Pulda (Kukeně) – Besmák, Kravec, Kutlvašr, Hrbek, Mlejnek (A), Kuchta – Pártl (C), Prášek, Fiala (A) – Bulík, Dymák, Hrdlička – Janko, Krejčí, Sedláček. Trenér: Václav Adam.
Písek: Vondraš (Švehla) – Kulvejt, Polák, Dohnal, Kurfürst (C), Hail – Mikeska, Sochor, Lechnýř, Hrakholski, Andrle, Hála, Hollar (A), Dubský, Pitel, Kreuzman, Sládek, Bejšák. Trenér: Lukáš Tramba.

Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří na konci první třetiny otevřeli skóre, kdy v přečíslení dva na jednoho dostal nabídku Sedláček a zakončil přesně.

Bruslaři v druhé třetině šli do vedení 2:0, kdy hned z úvodní šance se dostali znovu do přečíslení. Tentokrát Prášek poslal kotouč na Fialu a ten se trefil do prázdné klece. V čase 24:26 se podařilo Králům dát kontaktní branku. Pitel našel na kruhu Kreuzmana, jeho ránu vyrazil Pulda před sebe, ale na rychlou dorážku už byl krátký. O šest minut později srovnali žluto-modří na 2:2, kdy Hála od modré nahodil na branku a Puldovi puk propadl za záda. O dvě minuty později šli písečtí poprvé do vedení. Kreuzman z obranného pásma našel přesnou přihrávkou na modré Pitla. Ten si obhodil kličkou obránce a přesně zakončil k tyči. Havlíčkovu Brodu se podařilo ve 34. minutě srovnat vývoj utkání. Po povedené kombinaci, Pártl našel Fialu, ten posunul ještě na volného Práška a ten doklepl do odkryté klece.

V poslední části šli Jihočeši znovu do vedení, Pitel našel u pravé tyče Hollara, který se po dvou pokusech dokázal prosadit přes Puldu. Na konečných 3:5 upravil do prázdné svatyně znovu Hollar, kdy vystihl nepovedenou přihrávku Bruslařů a vstřelil druhý gól v zápase.