Junioři i potřetí v sezóně porazili Havlíčkův Brod!

V neděli v poledne pokračovala Liga juniorů. Toto kolo poslalo mladíky z Havlíčkova Brodu na led prvního Písku. Po první třetině vedl domácí tým 1:0, ve druhé třetině jsme byli svědky gólových hodů. Celek z Vysočiny dokázal stáhnout náskok Písku na jednu branku, avšak Králové dokázali rázně odpovědět. Svěřenci trenéra Volfa v závěrečné dvacetiminutovce žádné drama nepřipustili a zvítězili tak 7:3.
Liga juniorů 2021/2022, 16. kolo, ne 7.11.2021, Písek, Zimní stadion
Havl. Brod
7:3
1:0, 4:2, 2:1
Branky a nahrávky: 7. Hollar (Kurfürst, Hála), 21. Hrakholski (Lechnýř, Kovařík), 24. Dubský (Hollar, Kurfürst), 36. Hrakholski (Kovařík, Lechnýř), 39. Kreuzman, 55. Krasanovský, 59. Lechnýř (Hrakholski, Kovařík) – 25. Straka, 31. Janko (Hrdlička, Kravec), 46. Fiala (Vaněček, Krejčí). Rozhodčí: Trnka – Charvát, Hošťálek. Vyloučení: 8:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 96. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 5:2, 5:3, 7:3.
Písek: Lokajíček (Císař) – Dohnal, Kulvejt, Dolhý (A), Houdek, Kurfürst (C) – Pešek, Krasanovský, Dubský, Kouba, Hála, Kreuzman, Kovařík, Ryba, Hrakholski, Hollar (A), Lechnýř, Kříž
Havl. Brod: Kukeně (41. Havlík) – Hrbek, Besmák, Kuchta, Kutlvašr, Vaněček – Holenda, Krejčí, Janko, Pártl (C), Straka, Vacík, Fiala (A), Mlejnek (A), Kravec, Hrdlička

V úvodu klání byl nejvíce vidět hostující útočník Straka, který se dostal do dvou slibných příležitostí, ale brankář Písku Lokajíček dokázal svého protivníka dokonale přečíst. V první periodě padla pouze jedna branka, o kterou se postaral písecký útočník Tomáš Hollar, který těžil z aktivity v předbrankovém prostoru. Havlíčkův Brod hrál v polovině třetiny přesilovou hru, která byla velmi neúspěšná a paradoxně nejblíže brance byl domácí Kreuzman, který pálil mezi betony brankáře. Po faulu Hály dostalo mužstvo z Vysočiny další přesilovou hru, ale ani tato nebyla z pohledu Bruslařů úspěšná.

Králové z Písku vkročili do druhé části pravou nohou, když se po půl minutě hry prosadil Yahor Hrakholski. Další branku domácích vstřelil krátce na to Alois Dubský, který měl v prostoru před brankářem mnoho času. Odpověď hostů ale na sebe nenechala příliš dlouho čekat, neboť smolař z první třetiny David Straka se dočkal. Havlíčkobrodský útočník našel skulinku mezi betony brankáře domácích. O pár minut později přišlo drama, když na 3:2 snížil Michal Janko. Jihočeši si ještě ve druhé třetině dokázali vzít pohodlný náskok zpět. Nejprve se prosadil Yahor Hrakholski, který inkasoval přesnou přihrávku od Kovaříka. Obrovskou chybu předvedl jeden z hostujících beků, který namazal puk přímo na hůl Jaroslava Kreuzmana, jenž už měl práci jednoduchou.

Ihned na začátku třetí třetiny přišla změna v brankovišti Havlíčkova Brodu, když Kukeněho nahradil Havlík. Nový muž v bráně musel hned čelit nájezdu Kříže, ale Havlík se rozhodit nenechal a domácího útočníka skvěle vychytal. Šikovné ruce nám ukázal Dan Fiala, který změnil směr dráhy letu kotouče po nahození Vaněčka. Havlíka dokázal překvapit až Matyáš Krasanovský, který bekhendovým pokusem poslal kotouč za brankovou čáru. Havlíčkův Brod mohl stav utkání snížit, když byl jeden z útočících hráčů faulován a rozhodčí odpískal samostatný nájezd. Nájezdu se ujal Straka, ale Lokajíček jeho kličku přečetl. Dvě minuty před koncem pečetil výhru domácích Josef Lechnýř.