Junioři bojovali, v posledních vteřinách přišla studená sprcha

Písecká juniorka se poprvé představila doma. Utkání proti Přerovu slibovalo vyrovnanou partii, což se od prvních minut potvrdilo. Jihočeši se dostali do vedení, avšak rázem přišla vyrovnávací branka Zubrů. V závěru prostřední periody se hosté prosadili při vlastním oslabení a do třetí dvacetiminutovky vstupovali s jednobrankovým náskokem. Králové dokázali ve třetí části srovnat krok a vypadalo to, že utkání dospěje do prodloužení. Proti byl ale hostující Holík, který vystřelil svému týmu všechny tři body v závěrečných vteřinách.
Liga juniorů 22/23, 2. kolo, ne 18.9.2022
Přerov
2:3
1:1, 0:1, 1:1
Branky a nahrávky: 6. Kaiser (Pitel), 45. Zátopek (Kaiser, Pitel) – 7. Hanák (Štíbr, Koblížek), 39. Šilhavý (Holík, Billa), 60. Holík (Mašek). Rozhodčí: Michal Jílek — Maxmilián Hošťálek, Ondřej Tuháček. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 142. Střely na branku: 25:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.
Písek: Jansa (Tesař) – Polák, Velíšek, Šipla, Zralý, Dohnal, Cícha – Cháb, Lechnýř, Zátopek, Šindelář, Mikeska, Kaiser, Bouška, Strnad, Pitel (C), Sládek, Hlaváček, Sabiniok
Přerov: Žurek (Vojtek) – Billa (A), Pekr, Koblížek, Veselý, Kaprál, Holík (C), Nášel – Šilhavý, Halík, Buršík, Svoboda, Švejda, Mašek, Štíbr (A), Hanák, Kuchta, Hlůšek

Již v šesté minutě utkání otevřel skóre písecký útočník Šimon Kaiser, který se postaral o ukázkovou sólo akci, když obešel tři bránící hráče a přesně zavěsil. Po minutě ale bylo skóre opět nerozhodné, neboť Jan Hanák se dostal do samostatného úniku a našel skulinku mezi betony brankáře Jansy. V první třetině se hned několikrát vyznamenal Zubr pod maskou Žurek, který nejprve zlikvidoval samostatný úprk Pitla a následně vychytal další dvě gólovky.

V prostředním dějství se předvedli především gólmani, kteří deptali střelce. Bekhendový blafák Zátopka nebyl tím správným receptem na Žurka. Ani Švejda na straně druhé si s píseckým brankářem nevěděl rady. V polovině utkání mohl Písek vést, když si Sabiniok položil gólmana Přerova a zakončil. Žurek ale opět vytáhl brilantní zákrok a udržel tak nerozhodný stav. Dvě minuty před hvizdem ukončující druhou třetinu skóroval při vlastním oslabení Michal Šilhavý.

Jihočeši museli ve třetí třetině dohánět jednobrankové manko, což ale svěřencům trenéra Volfa nedělalo potíže, protože po pěti odehraných minutách překonal Žurka Jan Zátopek. Poslední dvacetiminutovka se odehrála v tempu, oba týmy měly příležitosti ke skórování, ale bylo to rozhodně utkání gólmanů. Vypadalo to, že zápas dospěje do prodloužení, ale jedenáct vteřin před koncem přišla krutá studená sprcha pro písecké mladíky, když se z hranice mezikruží přesně trefil Adam Holík.