Dvě minuty ve třetí třetině rozhodly celý zápas!

Písečtí hokejisté mají za sebou další utkání, ze kterého odkráčeli jako vítěz. Svěřencům Rybáčka a Malého se podařilo obrat o body jednoho z pronásledovatelů v ligové tabulce. Vyrovnané utkání, které probíhalo dlouho bez branek, nabralo v jednapadesáté minutě obrátek, když otevřel skóre Mošovský. Bleskurychle zvýšil Kica a v další minutě rozsvítil červené světýlko za Adamcem také Svoboda. Nejproduktivnější hráčem se stal Radek Hovora, který si připsal dvě přesné nahrávky, čisté konto si připsala písecká opora, Filip Kubiš.
2.liga ČR sk. STŘED, 19. kolo, so 15.12.2007, Zimní stadion Písek
Pelhřimov
3:0
0:0, 0:0, 3:0
Branky a nahrávky: 51. Mošovský (Hovora, Novák), 52. Kica (Filipi), 53. Svoboda (Hovora) Rozhodčí: Bacílek - Chochola, Marek. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 420.
Písek: Kubiš - Burkoň, Svoboda, Vokatý, Kalečík, Hauer - Kica, Míka, Hovora, Řehoř, Mikeska, Nikodém, Novák, Mošovský, Kořánek, Filipi.
Pelhřimov: Adamec - Smetana, Meloun, Beránek, Plch, Kašpar, Tecl, Plachý, Hrbatý, Šejnoha, Anderle, Vácha, Špatenka, Digrin, Votápek, Holec.
První šance utkání přišla již v šestnácté vteřině, když zkoušel Míka z dálky pozornost Adamce. Úvodní minuta přinesla také první zakázané uvolnění, po kterém se vhazovalo před Kubišem. Hrbatý měl před sebou slibnou příležitost, Kubiš před ním ale schoval puk pod lapačku, čímž zabránil hostujícímu útočníkovi ve skórování. Trestná lavice se otevřela pro Jana Řehoře a hosté měli k dispozici přesilovou hru. Pelhřimovští nebyli v písecké třetině dostatečně razantní a dovolili Svobodovi nadvakrát vyhodit pro osvobození. Poté, co skončila přesilovka hostů, projel Meloun celé kluziště, těsně před zakončením našel dobře najetého Hrbatého, který kotouč promáchl. V polovině deváté minuty byl Hovora ve stoprocentní šanci faulován Špatenkou, kterého nekompromisně Bacílek potrestal dvěma minutami za sekání. Písečtí zavřeli soupeře do pásma a založili přesilovkový vzorec. Po přihrávce Mošovského vystřelil nejrychlejším možným způsobem Burkoň na Adamcovu branku, gólman hostů zázračně odrazil kotouč do síťky nad brankou. Nakonec hosté oslabení ubránili, tlak domácího mužstva však pokračoval nadále. Pelhřimov se snažil zpomalit tempo hru a nadvakrát vyhodil na zakázané uvolnění. V další písecké příležitosti Mošovský v tandemu s Nikodémem přečíslili pelhřimovskou obranu, překonat ležícího Adamce se jim ale nepodařilo! Krátce poté ještě měli Kořánek a Mikeska dobrou příležitost, druhý jmenovaný ale tečoval Kořánkovu střelu těsně mimo pelhřimovskou klec.

V úvodu druhé třetiny se hnali dopředu hosté z Pelhřimova, předčasně je ale zastavil offside. Tecl se ocitl v nebezpečně situaci před Kubišem, jeho střelu odrazil domácí brankář do rohu kluziště. Na druhé straně promarnili domácí hráči stoprocentní šanci, když zblízka netrefili prázdné místo v Adamcově brance. Domácí opět začali přitápět před brankou soupeře, Adamec se musel hodně zapotit, aby chytil blafák z Mošovského hokejky. Poté přišel vynucený faul Melouna, který byl potrestán menším trestem za podražení. V přesilovce mohl otevřít skóre Hovora, tváří v tvář Adamcovi neuspěl. V oslabení vyhodil kapitán Tecl kotouč, který se od zadního mantinelu odrazil trochu nezvykle do domácího brankoviště, Kubiš jej raději podržel v lapačce. Ve čtyřiatřicáté minutě se Kalečík zahákoval Digrina a Pelhřimovští měli před sebou první přesilovou hru ve druhé třetině. V početní výhodě Pelhřimova Anderle tvrdě vystřelil z jízdy, Kubiš zkrotil rychlý kotouč v lapačce. Šejnoha zkoušel nahodil před píseckou branku kotouč, domácí gólman zachytil puk do lapačky. Když bylo IHC kompletní, projel Mošovský celé kluziště, kličku zkusil udělat také Adamcovi, který na poslední chvíli vypíchnul píseckému útočníkovi touš. Druhá třetina působila na obou stranách hodně ospalým dojmem. Po čtyřiceti minutách byli pozičně lepší Písečtí, stav utkání ale trval nadále bezbrankový.

Do třetí fáze vstoupili domácí hráči s jasným cílem, za kterým si šli od první vteřinky. Před hostující brankou se vytvořil závar, nakonec skončil puk pod ležícím Adamcem. V individuální akci Kica projel celé hřiště, jeho zakončení ale mířilo nad Adamcovu konstrukci. Z čista jasna se před Kubišem objevil Meloun, jeho střelu Kubiš jen taktak vykopnul pravým betonem. Hákování hostujícího Váchy sudí Bacílek dobře viděl a poslal pelhřimovskou čtyřiačtyřicítku na dvě minuty. Novák mohl po dvaceti vteřinách ukončit trest, dobře chytající Adamec byl však také pro tentokrát úspěšnější. V čase 50:10 dobruslil Hovora puk a v pádu nahrál před brankoviště Mošovskému, který pohotově nasměroval kotouč mezi Adamcovy betony a otevřel skóre – 1:0! Netrvalo přiliš dlouho a Adamec kapituloval podruhé. Filipi nahrál Kicovi, který projel hostující obranou jako nůž máslem a střelou švihem zavěsil – 2:0. Než se minuta s minutou sešla, Písečtí se mohli radovat z další vstřelené branky. Radek Hovora vystřelil na Adamce, puk se dostal ke Svobodovi, jenž nezazmatkoval a s přehledem potřetí propašoval puk za záda hostujícího gólmana – 3:0. O pár vteřin později mohl zvýšit Mikeska, hostující brankář ale odmítal nadále pouštět góly. V závěru sobotního utkání se naskytla hostům možnost snížení, když byl vyloučený Filipi. Kubiš si tentokrát „nulu“ uhlídal a mohl se svými spoluhráči slavit další bodový zisk.