Dorostenci vyprovodili Most desítkou

Místo zraněného Miroslava Holce se kapitánování v zápase s Mostem ujal Martin Všetečka a své mužstvo dovedl proti odevzdanému soupeři k vysokému vítězství. Holcovo místo na pravém křídle první útočné formace zaujal rozjetý Václav Samek a tento tah se ukázal jako nadmíru šťastný. První útok nasázel šest branek. Samek zaznamenal hattrick, celkem si připsal šest kanadských bodů, Petr Ondrejec, zdá se, nalezl ztracenou střeleckou formu a skóroval dvakrát, Nikola Gajovský si dal povinný gól a dvakrát přihrával. Druhý útok se neprosadil, ale ve třetí řadě se opět našel jeden třígólový hráč, Martin Pangrác. Ke svým úspěchům přidal ještě asistenci u gólu Jakuba Bicana. Šance Mosteckých by se daly spočítat na prstech jedné ruky, a tak nerozchytaného Jakuba Kováře překonal jen Jiří Zícha.
Liga dorostu, 15. kolo, pá 7.11.2003
Mostečtí Lvi
10:1
3:0, 2:1, 5:0
Branky: 1., 11. a 27. Samek (2x Gajovský, Klas), 15., 51. a 55. Pangrác (Milec, 2x Křepelka), 25. a 46. Ondrejec (2x Samek), 48. Gajovský (Samek), 55. Bican (Pangrác) – 23. Zícha (Soukup)Vyloučení: 4:2 Využití: 0:0
Písek: Kovář – Jankovský, Klas, Švácha, Maršík, Všetečka, Parýzek – Samek, Ondrejec, Gajovský – Aleš (41. Šafář), Milec, Jiřík – Pangrác, Křepelka, Bican
Ze zápasu ještě neuběhla ani minuta a ruce nad hlavu zvedal Václav Samek dorážející Gajovského střelu. Hosté odpověděli Jurčíkem, který trefil brankovou konstrukci, ale jejich snahu zchladil znovu Samek v jedenácté minutě, kdy po přihrávce Klase propálil Lukáše Kaplana střelou příklepem od modré čáry. Hráč s desítkou na zádech se opět připomněl hned za okamžik, když se prodíral přes obranu hostí, ale tentokrát neuspěl. Napravil to Martin Pangrác v 15. minutě, kdy usměrnil přihrávku Františka Milce k levé tyči. Mostečtí si stěžovali na posunutou bránu, ale rozhodčí gól uznal. Za minutu prostřelil Kaplana mezi betony Pavel Aleš, ovšem tentokrát už klec posunuta byla evidentně, takže branka neplatila. Mírné rozptýlení pro Jakuba Kováře obstaral krátce před první sirénou Radek Křivan střílející po přihrávce Brusche.

V čase 22:26 ale Kovář kapituloval, a to po blafáku Jiřího Zíchy, kterého za naši obranu vyslal Dušan Soukup. Odpověděl Petr Ondrejec. Nikola Gajovský přihrával před bránu Samkovi, který neproměnil, ale na pravé straně stojící Ondrejec se posléze už nemýlil a vyhnal Kaplana na střídačku. Jeho náhradník Lukáš Melichar se také nenudil, už dvě minuty nato vyslal střelec předchozí branky Gajovského a ten protisměrnou kličkou a následnou přihrávkou daroval třetí úspěch Václavu Samkovi. Hostující Aleš Michálek posléze trefil tyč a Karel Křepelka šikovně tečoval Pangrácovu střelu, ovšem pouze nad bránu. Změnit skóre mohl i Pavel Aleš, když střílel po Milcově přiklepnutí zpoza brány. Neuspěl.

Do třetí části se tedy nastupovalo za stavu 5:1 ve prospěch domácího týmu. Po bok Milce s Jiříkem se postavil Adam Šafář a svým výkonem si opět řekl o více času na ledě. Branky ale stříleli jiní. Svou druhou v utkání zaznamenal dorážkou zblízka Petr Ondrejec, vzápětí poslal Václava Samka na výlet Nikola Gajovský, aby pak jeho přihrávku z levého rohu proměnil v gól. Za okamžik se prosadil Martin Pangrác dojíždějící z druhé vlny ke skrumáži před bránou. V 54. minutě se v obraném pásmu ujal kotouče Michal Klas a když neustále nemohl najít najetého spoluhráče, dopracoval se až do pásma útočného, kde slibně vystřelil. Lukáš Melichar byl ale tentokrát na místě.

Pětapadesátá minuta přinesla hned dvě změny stavu. První obstaral Jakub Bican, kterého našel volného před bránou geniální přihrávkou přes obránce z otočky Martin Pangrác. Vzápětí skóroval i on sám a svým hattrickem uzavřel gólový účet utkání. Výhra 10:1 odpovídá výkonu hostí, spíše než oni byla píseckým soupeřem smůla. S větší dávkou štěstí mohlo být konečný výsledek ještě jednoznačnější.

Po utkání k rozhovoru svolil hráč vykonávající nevděčnou úlohu náhradníka Adam Šafář:

Jsi rád, že jsi si dneska zahrál?
Jo, jasně, jsem strašně rád!
Je to určitě náročné naskakovat do rozjetého zápasu. Jak se potom hraje?
Hraje se o trochu hůř, protože je člověk studený, ale já už jsem od začátku sezóny zvyklý.
Jak vidíš ze střídačky hru mužstva?
Vypadá výborně. Už když jsem sem přišel, jsem viděl, že tenhle tým je našláplý a že bude těžký se dostat do základního kádru.
Jsi spokojen se svými výkony, které odvádíš, když už se dostaneš na led?
Jak kdy, někdy jo a někdy ne, záleží, jaký má člověk den a jak to jde.
Určitě by sis přál hrát víc. Myslíš, že k tomu potřebuješ něco zlepšit?
Měl bych zrychlit bruslení a taky mi nepřeje příroda, protože jsem malý a nemám na hokej postavu.
Určitě si vzpomínáš na situaci z dnešního zápasu, kdy jsi přihrával mezi kruhy Mejdlovi (František Milec) a on neproměnil. Mrzí to hodně?