Dorostenci se spravedlivě podělili s Pardubicemi

Z domácího pohledu nadějně se vyvíjející utkání rychle zdramatizoval ve vlastním oslabení nezastavitelný pardubický útočník Ladislav Jindřich. Milimetrově přesná teč Gáby sice znamenala vyrovnání, ovšem jen na minutu, než se opět prosadil Jindřich. Za tohoto stavu se šlo poprvé do šaten a změna přišla až po polovině hrací doby. To se trefil v přesilovce Bican. Aby nezůstalo jen u toho, přidal za okamžik svůj druhý úspěch v utkání Ondřej Gába. Asistoval mu Tomáš Mařík, který si tak připsal bod hned ve svém prvním startu v extralize dorostu. Na začátku závěrečné třetiny přišel rychlý výpad hostí, ve kterém měl prsty opět i Ladislav Jindřich. Celá akce skončila vyrovnávací brankou a co více – zraněným supermanem v písecké kleci Jakubem Kovářem. Mezi tyče se tak premiérově postavil Jiří Víšek. A protože nekapituloval on, ani obléhaný brankář Pardubic Čaladi, odešli po utkání oba soupeři bohatší o jeden bod.
Extraliga dorostu, 42. kolo, so 19.2.2005
Pardubice
3:3
1:2, 2:0, 0:1
Branky: 12. Gába (Mazanec), 35. Bican (Petele, Formánek), 39. Gába (Mařík) – 4. Jindřich, 13. Jindřich (Semorád), 44. Bláha (Semorád, Jindřich)
Ve 30. minutě neproměnil trestné střílení písecký Jan Kovář
Rozhodčí: Poskočil – Pech, Deim Vyloučení: 3:4 Využití: 1:0 V oslabení: 0:1 střely na branku: 35:29
Písek: Jakub Kovář (44. Víšek) – Kašpar, Maršík, Heindl, Mazanec, Švácha, Petele, Koloušek – Fořt, Pešta, Karel Jiřík – Gába, Jan Kovář, Bíza (37. Mařík) – Kouba, Formánek, Bican
Pardubice: Čaladi – Polívka, Krejnus, Drtina, Popler, Šindler, Klement – Bláha, Semorád, Jindřich, Zadina, Kopa, Verner, Pilař, Salava, Paučin, Sodomka
Písek ukázal, že rozhodně nehodlá podstupovat nějaká zahřívací kola a vlétl do zápasu pěkně zostra. To ukázali Karel Jiřík a Stanislav Pešta, když už ve třetí minutě s buldočím odhodláním dotlačili do branky Čaladiho, oba obránce a možná i puk. Rozhodčí však zůstal chladný a branku neuznal. Alespoň však vyloučil Poplera za podražení. Přesilovka ale domácím vůbec nevyšla, načež se do samostatného úniku utrhl Jindřich a našel mezeru mezi Kovářovými betony. Hráčům IHC se podařilo stav brzy vyrovnat. Nejprve dvakrát pohotově vyzkoušel Čaladiho pozornost Pešta. Po chvíli zachytil Martin Mazanec na modré čáře vyhození pardubické obrany a okamžitě poslal puk před bránu. Tísněný Ondřej Gába udal dráze střely správné souřadnice a kotouč elegantně opsal půlkruh napříč horní částí branky. Radost žlutomodrým dlouho nevydržela, poněvadž Semorádova přihrávka od zadního mantinelu prošla, i přes Kovářovu snahu změnit její směr, až na připraveného Jindřicha, který se nemýlil. První pardubická formace neustávala v aktivitě. V početní převaze vyřešil Jindřich přečíslení přenecháním Semorádovi. Proti jeho rychlému švihu zápěstím vytasil Kovář semafor.

Nic podstatného se pak nedělo až do poloviny zápasu. Gába poslal na výlet Kováře, kterého ve vyložené pozici zezadu podrazil Šindler. Jan Kovář dostal od sudího Poskočila možnost zopakovat si samostatný nájezd, tentokrát bez všech překážek a dotírajících protihráčů. Rozjel se vstříc Čaladimu, ale nepodařilo se mu jej rozhýbat a finální zakončení forhendem už nemělo sebemenší šanci prodrat se skrze gólmanův beton. Následovala individuální prezentace Ladislava Jindřicha, který udělal z Peteleho školáčka a Jakub Kovář musel se štěstím vytahovat jeho střelu mimo tyče. Odpověděl Švácha hledající v útočném pásmu rozjetého Koubu, jehož teč ale šla hodně vedle. Pokračoval Bican, který zamotal hlavu Drtinovi, avšak bekhendový pokus ani následná dorážka Čaladiho nepřekonaly. Na druhé straně se do šance protlačil Bláha, nevyzrál však na Kováře a musel se rychle vracet, protože nebezpečný protiútok si vzal na starost Karel Jiřík. Ten sice prostřelil pardubického brankáře, ovšem puk si to za jeho zády nenamířil do sítě.

Teprve celkově čtvrtá přesilovka utkání, kterou domácím nabídl nedovoleným bráněním Semorád, napomohla zkorigovat stav. Písecký kapitán Švácha se projel středem hřiště a poslal Čaladimu nepřesnou vizitku. Téměř okamžitě dostal puk opět na svou hokejku a vybídl ke střele Peteleho. Ani tato rána si cestu do sítě nanšla, ale pohotový Formánek neúspěšnému střelci znovu nabil. Tentokrát se Petelův pokus otřel o brankovou konstrukci a odraz od zadního hrazení přistál na holi Jakuba Bicana. Stačilo jen zavěsit. Jindřich se Semorádem se snažili co nejdříve vrátit vedení červenobílým, ale byli to opět domácí, kdo měnil skóre. Byl to snad první kontakt hráče devátých tříd Tomáše Maříka s pukem při jeho dorostenecké premiéře a hned byl nadmíru užitečný. Hbitý forvard totiž v rohu přenechal Gábovi a odstavil mu z cesty obránce, což písecká sedmnáctka zužitkovala vybruslením před bránu a úspěšným bekhendovým zakončením.

Začátek poslední třetiny však patřil opět hostům vše začalo, když Jindřich šikovně uvolnil duo Semorád – Bláha. Proti prvnímu jmenovanému vystartoval Jakub Kovář a vrhl se mu pod nohy. Kapitán Pardubic satčil plácnout do kotouče a ten vzduchem přeplachtil před prázdnou klec, kde si jej dojíždějící dlouhán Tomáš Bláha sklepl rukavicí na hokejku a pohodlně zasunul. Navíc zůstal písecký brankář ležet ve svém brankovišti a následně s bolestivou grimasou opustil hrací plochu. Svůj první zápas za dorost si tak mohl do statistik zapsat i Jiří Víšek.

Deset minut před koncem započal mohutný nápor první útok Jihočechů. Jiřík s Fořtem vytáhli Čaladiho z brány a dojíždějící Pešta napálil svůj pokus jen těsně vedle horního růžku. Naposledy bylo lze výrazně vidět i Pardubické v jejich přesilovce v 52. minutě. Komando Semorád, Krejnus, Jindřich, Bláha a Popler sevřelo bránicí čtveřici, která ale v čele s pozoruhodně klidným Víškem odolala. Následoval faul na Jiříka, což vedlo k pokračování kanonády směrem k Čaladimu. Kašparovu střelu doráželi Pešta, Fořt a Jiřík, Maršíkův projektil se zase snažil uklidit do sítě sám Karel Jiřík. Po této nevyužité přesilovce následovala ještě jedna ale i během ní Čaladi střeleckému představení domácích hráčů dokázal čelit s přehledem, takže závěrečná siréna ukončila zajímavý zápas výsledkem 3:3.