Dorostenci přivítali Šperla vítězstvím

První utkání ve funkci trenéra dorostu absolvoval v utkání s Příbramí Miroslav Šperl (na obrázku). Na lavičce nahradil zaneprázdněného Václava Šrámka a jeho svěřenci se mu hned při první příležitosti předvedli vítězným výkonem. Úvodní branku domácího týmu vsítil v páté minutě Jakub Bican. Zanedlouho srovnal Topič a obrat skóre zařídil Dragoun. Ne však na dlouho. Do první sirény stačil vyrovnat Nikola Gajovský a ve druhé třetině ho napodobil jeho spoluhráč z útoku Miroslav Holec. Do prázdné brány pečetil výhru domácích Václav Samek. Nutno dodat, že hráči Příbrami měli po celý zápas více ze hry a jen díky Jakubovi Kovářovi strážícímu píseckou klec udrželi dorostenci těsné vítězství.
Liga dorostu, 11. kolo, pá 24.10.2003
Příbram
4:2
2:2, 1:0, 1:0
Branky: 5. Bican (Křepelka), 18. Gajovský (Ondrejec), 22. Holec (Gajovský), 60. Samek (Jiřík) – 15. Topič (Dvořák), 17. Dragoun (Staňo). Vyloučení: 3:7. Využití: 0:1.
Písek: Kovář – Jankovský, Klas, Švácha, Maršík, Parýzek, Všetečka – Gajovský, Ondrejec, Holec – Samek, Milec, Jiřík – Pangrác, Křepelka, Bican
Na časomíře svítilo odehraných půl minuty a za bránou zůstal ležet po likvidačním zákroku loktem Pavel Jankovský. Po chvíli se ale otřepal a v zápase bez problémů pokračoval. „Pomstu“ za něj vykonal v páté minutě Jakub Bican. Příbramský gólman Dominik Halmoši měl tolik práce se střelou Karla Křepelky, že na Bicanovu dorážku nasměrovanou do horní části klece už nestačil. Obrovskou šanci k vyrovnání měl hostující Staňo. Po přihrávce od Hruly se ocitl tváří v tvář Kovářovi, ten mu ale skórovat nedovolil. Další změna stavu mohla nastat hned vzápětí. Hrula převzal pas od Madury a dostal se do samostatného nájezdu. Jeho pokus Jakub Kovář kryl, stejně tak Madurovu dorážku. Po chvíli ale kotouč doputoval na modrou čáru k beku Dvořákovi a jeho střelu šikovně tečoval clonící Topič. Za dvě minuty přihrával Staňo před naši bránu, kde sváděl souboj Michal Klas s Dragounem. Hostující útočník nastavil přihrávce brusli a puk skončil v síti. I přesto byla branka uznána. Písečtí s odpovědí neváhali. Nikola Gajovský obhodil příbramského obránce a vyzval ke skórování Miroslava Holce. Jeho pokus ještě gólem neskončil, ale hbité křídlo vybojovalo puk za bránou a následně jej poslalo volnému Ondrejcovi. Centr prvního útoku vypálil a k odraženému kotouči se nejrychleji dostal znovu Gajovský. Vyrovnáno.

Po přestávce se Písečtí ujali vedení hned na začátku druhého dějství. Nájezd dvojice Gajovský – Holec skončil gólem. Miroslav Holec překonal Halmošiho bekhendovou střelou nad lapačku. Odpovědět mohl unikající Hrula i následně dorážející Staňo. Stejně tak si mohl vylepšit své statistiky Petr Ondrejec. Ve 26. minutě měl neopakovatelnou šanci docílit své první letošní branky. Pálil nepokrytý z levého kruhu a Halmoši jen se štěstím zastavil letící kotouč hokejkou. Před koncem prostřední části mohli pro změnu skórovat hosté. Bauer objel Parýzka ale jeho přihrávka před bránu nenašla adresáta. Odpověděl Václav Samek dělovkou z mezikruží a následně znovu Bauer tečoval ale pouze připravenému Kovářovi do náruče. Žádný z těchto pokusů ke změně stavu nevedl, takže před třetí třetinou měli domácí výhodu jednoho gólu.

Zpočátku třetí části se naši představili v plné síle. Střely Holce a Parýzka Halmošiho vážně ohrozily, druhý pokus dokonce zastavila tyč. Následná situace hostí dva na jednoho zase skončila špatnou přihrávkou Dragouna na Hrulu. Nikola Gajovský mohl skórovat podruhé v zápase, když mu zpoza brány přihrával Holec. Prvně jmenovaný útočník však pouze trefil ležícího hostujícího brankáře. Přes Jana Šváchu přešel v 54. minutě Bauer ale nevyzrál na Kováře pokusem prostřelit jej mezi betony.

Protože se Příbramským stále nedařilo našeho gólmana přelstít, minutu před koncem utkání odvolali Halmošiho z brány a útočili na vyrovnání v šesti. Štěstí se ale přiklonilo na stranu domácího týmu a aktivní Karel Jiřík vybojoval kotouč, který následně do opuštěné klece poslal Václav Samek. Sedm vteřin před koncem dostalo skóre konečnou podobu, a to 4:2. Rozhodnuto. I přes velice dobrý výkon si hráči Příbrami odvážejí z Písku porážku